справа № 710/2688/15-ц
провадження № 2/691/22/17
УХВАЛА
11 липня 2017 року Городищенський районний суд Черкаської області
В складі :
головуючого судді Савенко О. М.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городище цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу кредитором спадкодавця,-
встановив:
позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення боргу кредитором спадкодавця .
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, оскільки лише шляхом експертного дослідження можна визначити чи підпис позичальника та фраза про підписання договору позики виконані власноручно ОСОБА_5В на примірнику договору складеного 2 липня 2009 року та посвідченого 02 вересня 2009 року сільським головою с.Васильків Шполянського району Черкаської області ОСОБА_6.
Суд, вислухавши думку представника позивача, який заперечив проти клопотання з мотивів затягування строків розгляду справи, представника відповідача, який висловив думку про доцільність проведення експертизи при умові її виконання в Київському НДІСЕ з зазначенням конкретного переліку запитань, які стосуються обставин справи, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, про необґрунтованість заявленого клопотання у справі в силу наступного.
У відповідності до ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи.
Відповідно до ч.1 ст.143 ЦПК України, для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду від 12 червня 2009 року, для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд, за заявою осіб, які беруть участь у справі призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.
У відповідності зі ст.147 ЦПК України експертиза проводиться у суді або поза судом якщо це потрібно у зв язку з характером досліджень або якщо об єкт досліджень неможливо доставити до суду .
Як вбачається з позовної заяви, позивач ставить перед судом вимогу про стягнення боргу кредитором спадкодавця з тих підстав, що після смерті матері відповідача, 04 червня 2015 року, про що було складено відповідний актовий запис за №3 Водянською сільською радою Шполянського району Черкаської області, встановлено наявність боргу спадкодавця перед кредитором позивачем у справі ОСОБА_2 та подано відповідно претензію до нотаріуса. Борг, як стверджує сторона виник в результаті невиконання спадкодавцем боргового зобов язання за договором позики грошей. Сторона відповідача доводить суду, що договір позики грошей між сторонами не укладався і відповідно кошти не отримувалися, а підписи на договорі ОСОБА_5, є такими, що їй не належать та викликають сумнів, зміст та форма договору вказують, що він складений з порушенням порядку його складання та посвідчення. Перевірити належність у договорі позики грошей підпису ОСОБА_5 не має можливості жодним іншим чином, окрім шляхом призначення по справі судом відповідної судової почеркознавчої експертизи.Правові відносини, які виникли між сторонами вказують на природу спірних правовідносин щодо здійснення права на спадкування, тобто норми ст.1281 ЦК України. Відповідно до ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.Остільки, суд, зобов'язаний сприяти всебічному і повному з'ясуванню всіх обставин справи, реалізації сторонами їх прав та обов'язків і за наслідками розгляду справи ухвалити, відповідно до ст. 213 ЦПК України законне та обґрунтоване рішення, підстав для призначення почеркознавчої експертизи, судне вбачає.
Керуючись ст. ст. 10, 11,27, 57, 58, 60, 168, 294 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника відповідача про призначення судової почеркознавчої експертизи відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_7
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2017 |
Оприлюднено | 12.07.2017 |
Номер документу | 67665090 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Савенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні