Справа № 2-з-28/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2011 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
В складі: головуючого судді - Гудкова С. В.
при секретарі - Яценко Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Лубни заяву ПАТ КБ Приватбанк про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В :
ПАТ КБ „ПриватБанк» звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, мотивуючи тим, що банк подав до суду позовну заяву про стягнення суми боргу за кредитним договором з ОСОБА_1 в розмірі - 11323,86 гривень.
Враховуючи те, що майно належне відповідачу на момент пред»явлення позову може бути відчужене, що в подальшому може ускладнити або унеможливити виконання рішення суду заявник прохає суд забезпечити його позовні вимоги шляхом накладення арешту на все майно (рухоме, нерухоме) в т.ч. грошові кошти, шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження.
Крім того, приймаючи до уваги великий розмір заборгованості відповідачів та можливість їх в будь-який момент виїхати за межі України, що може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду, заявник прохає суд забезпечити даний позов, а саме - обмежити право виїзду за межі України громадянину України ОСОБА_2 до моменту виконання зобов»язань у повному обсязі за кредитним договором , - заборонити відділу у справах громадянства , міграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Полтавській області видачу боржнику паспорта/проїзного документу; - адміністрації Державної прикордонної служби України вжити заходів щодо тимчасового затримання та вилучення наявних у боржника паспортів/проїзних документів.
Ознайомившись з заявою, матеріалами позовної заяви, суд вважає, що заяву слід повернути заявникові оскільки заяву подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України.
Згідно ч.2 ст.151 ЦПК України вказано, що в заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини , у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Як вбачається зі змісту заяви ПАТ КБ „ПриватБанк» не вказав причини за якими слід забезпечувати позов, не дав повної мотивації необхідності накладання арешту на майно( грошові кошти). Крім того заявник послався тільки на те що ОСОБА_1 ухиляється від сплати кредиту, погашення заборгованості по ньому. Такі причини не можуть визнаватися судом підставами для забезпечення позову, вони є недостатніми для прийняття рішення.
Разом з тим суд взяв до уваги те що заявником не надано даних про те що боржник має намір або проводять відчуження належного йому майна, не вказані інші причини , відомості необхідні для забезпечення позову.
Також заявником не надано доказів належності майна відповідачу, конкретне визначення даного майна, а саме: відсутні документи, підтверджуючи право власності відповідача на квартиру, будинок, відсутні будь які відомості щодо іншого рухомого майна за місцем реєстрації проживання відповідача, відсутні відомості про наявність грошових коштів.
Заявником заявлено вимогу у тимчасовому обмежені права виїзду за межі України ОСОБА_1 шляхом заборони відділу у справах громадянства , міграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Полтавській області видачу ОСОБА_1 паспорта/проїзного документу суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні цих вимог оскільки такі вимоги є не обґрунтованими , у відповідності до ЗУ „Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року , який регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд України , визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України , а отже зазначений Закон не передбачає обмеження виїзду за кордон як заходу забезпечення позову.
Виходячи з вищенаведеного суд прийшов до висновку, що заявник не дотримався вимог ст. 151 ЦПК України .
Згідно ч.8 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України , повертає її заявникові про що постановляє ухвалу.
Враховуючи вищезазначене, вимоги ст. 151 ЦПК України суд вважає за необхідне повернути заяву про забезпечення позову заявникові.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України суд,-
УХ В А Л И В:
Заяву ПАТ КБ „ПриватБанк» про забезпечення позову шляхом накладання арешту на майно та заборони виїзду за кордон ОСОБА_1 - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом п'яти днів з моменту отримання її копії .
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_3
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2011 |
Оприлюднено | 28.12.2017 |
Номер документу | 71298187 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Гудков С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні