Червонозаводський районний суд м.Харкова
Справа № 646/8434/17
Провадження№1кс/646/751/2-18
У Х В А Л А
іменем України
08.02.2018 року Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові у кримінальному провадженні №42017220000000461 клопотання захисника адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
у с т а н о в и в:
24.05.2017 року внесено відомості до ЄРДР за правовою кваліфікацією ст. 368 ч. 3 КК України, за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди працівниками правоохоронних органів.
08.12.2017 року внесено відомості до ЄРДР за правовою кваліфікацією ст. 191 ч. 5 КК України, а коротка фабула кримінального правопорушення свідчить про те, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, у змові з посадовими особами комунальних підприємств, суб`єктів господарювання та співробітниками правоохоронних органів запровадили та реалізують схему незаконного збагачення та розкрадання бюджетних коштів під час проведення та реалізації публічних закупівель; орган досудового розслідування Прокуратура Харківської області.
21.12.2017 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.
Адвокат ОСОБА_3 на підставі договору про надання правової допомоги від 21.12.2017 року є захисником у даному кримінальному провадженні підозрюваного ОСОБА_4 .
22.01.2018 року адвокат ОСОБА_3 звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Як вбачається з клопотання у сторони захисту виникла необхідність в тимчасовому доступі до комплексу спортивних майданчиків, що знаходиться на території Запорізької гімназії № НОМЕР_1 з поглибленим вивченням іноземної мови ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 з метою ознайомлення на теперішній час, з обставинами проведеної реконструкції та з метою спростування чи підтвердження факту виконання будівельно монтажних робіт з реконструкції майна.
Автор клопотання не з`явився надав до суду письмову заяву в якій просив розглянути справу без його участі на задоволенні клопотання наполягав, представник власника майна повідомлявся про день та час судового розгляду, проте в судове засідання не з`явився, що в силу ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання, перевіривши доводи клопотання та дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого.
Відповідно до ч. 3 ст. 93 КПК України сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів. Аналогічні правові положення закріплені у ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Клопотання захисника ОСОБА_3 таких доводів не містить.
Автор клопотання лише формально зазначає про те, що у сторони захисту виникла необхідність в тимчасовому доступі до речей. Однак, не зазначає у клопотанні конкретних доводів і не наводить доказів стосовно того, чому саме захиснику - адвокату ОСОБА_3 в силу ч. 3 ст. 93 КПК України, без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей не можливо ознайомитися з комплексом спортивних майданчиків.
Посилання у клопотанні на ст. 91 КПК України щодо обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні через призму ст. 22 цього Кодексу є хибним, так як такий імперативний обов`язок доказування вказаних обставин покладається на слідчого, прокурора та, в установлених випадках, - на потерпілого.
Частиною 4 статті 107 КПК України передбачено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 9, 22, 91, 132, 159, 160, 164 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1.У задоволенні клопотання захисника адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, - відмовити повністю.
2.На підставі ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 72096104 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні