Справа 1- 240-09
ВИРОК
Іменем України
23.12.2009 року. Володимир – Волинський міський суд Волинської області
в складі: головуючого судді - Канівця Л.Ф.,
за участю секретаря - Венгловської О.С.,
прокурора - Білоус М.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Володимира –Волинська кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 , українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3 , одруженого, непрацюючого, інваліда 3-ї групи , несудимого, у вчиненні злочину передбаченого ст.191 ч.2 КК України ,-
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1 обіймаючи посаду майстра лісу Микуличівського лісництва ДП « Володимир-Волинське ЛМГ », будучи працівником правоохоронного органу відповідно до ст..2 ЗУ « Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів » , представником влади , тобто службовою особою , виконуючи на займаній посаді організаційно-розпорядчі обов’язки та згідно посадової інструкції майстра лісу , затвердженої директором ДП « Володимир-Волинське ЛМГ » зобов’язаний « здійснювати охорону лісів та іншого ввіреного майна закріпленого за ним в обході , проводити державний король за станом , використанням, відтворенням , охороною лісів , затримує у встановленому порядку.. з накладенням арешту незаконно добуту в лісі лісопродукцію » в серпні 2008 року виявив незаконну порубу дерев дуба та граба у ввіреному йому виділі 6, кварталу 38 Микуличівського лісництва , про її вчинення керівництво лісомисливського господарства і правоохоронні органи не повідомив. В подальшому підсудний ОСОБА_1 в період часу з серпня по жовтень 2008 року організував прибирання території , на якій мала місце порубка , від залишків лісодеревини , залучивши до вказаних робіт ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та інших невстановлених слідством осіб.
В період часу з серпня по жовтень 2008 року ОСОБА_1 діючи умисно, з метою збагачення , використовуючи службове становище всупереч інтересам служби , привласнив частину лишків деревини дуба звичайного загальною кубомасою 7,4 куб.м., давши незаконну вказівку невстановленій особі, вивезти дану деревину із виділу 6, кварталу 38 Микуличівського лісництва на земельну ділянку ОСОБА_4 у с.Нехворощі Вол.-Волинського району . Вказана кількість деревини була розміщена на земельній ділянці ОСОБА_4 у с.Нехворощі Вол.-Волинського району. Відповідно до довідки ДП « Володимир-Волинське ЛМГ » від 31.07.2009 року № 04-01/364 загальна вартість вилученої деревини дуба загальною кубомасою 7,4 куб.м. становить 2089 грн. 40 коп.
Підсудний ОСОБА_1 будучи допитаним в судовому засіданні з приводу пред»явленого йому обвинувачення вину визнала повністю, суду показав , що він обіймаючи посаду майстра лісу Микуличівського лісництва ДП « Володимир-Волинське ЛМГ привласнив деревину дуба загальною кубомасою 7,4 м-3 , шляхом зловживання службовим становищем , що заподіяло істотну шкоду ДП « Володимир-Волинське ЛМГ».
У вчиненому розкаюється. Просить суворо не карати.
Вина підсудного ОСОБА_1П у вчиненні злочину передбаченого ст.191 ч.2 КК України крім його показань, доведена доказами, які зазначені в обвинувальному висновку.
Показання підсудних відповідають фактичним обставинам справи і ними не оспорюються. Сумнівів у добровільності та істинності їх показань в суда не має.
Ці конкретні, фактичні обставини справи, які ніким не
оспорюються, і які суд вважає є доведеними покладає в основу обвинувального вироку.
Оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1. органами досудового слідства за ст. 191 ч.2 КК України кваліфіковані правильно , оскільки привласнив деревину дуба загальною кубомасою 7,4 м-3 , шляхом зловживання службовим становищем , що заподіяло істотну шкоду ДП « Володимир-Волинське ЛМГ »в розмірі 2089 грн. 40 коп.
При призначенні міри покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину , особу винного, та обставини , що пом’якшують та обтяжують покарання.
До пом’якшуючих відповідальність обставин покарання підсудному ОСОБА_1 суд відносить його щире каяття у вчиненому та активне сприяння розкриттю даного злочину. Раніше до кримінальної відповідальності не притягувався і не судився. По місцю проживання характеризується позитивно. Одружений . Являється інвалідом 3-ї групи.
Обтяжуючих його відповідальність обставин покарання суд не знаходить.
З врахуванням наведених обставин в сукупності з даними про особу підсудного , суд приходить до висновку, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без його ізоляції від суспільства і знаходить можливість застосувати до нього ст..75 і 76 КК України.
Суд вважає, що призначене покарання буде необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Судових витрат не має.
Речові докази : лісопродукція загальною кубомасою 7,4 м-3 передана на зберігання в ДП « Володимир-Волинське ЛМГ ». ( а.с. 29 ).
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд ,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.ст. 191 ч.2 КК України і призначити йому покарання 1 ( один ) рік 6 місяців обмеження волі з позбавленням права обіймати посади які пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями строком на 1 ( один ) рік.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування основного призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку в 1( один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов”язки.
На підставі ст.76 п.4 ч.1 КК України , зобов”язати ОСОБА_1 з”являтись для реєстрації в орган кримінально – виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити попередню підписку про невиїзд.
Речові докази : лісопродукцію загальною кубомасою 7,4 м-3 передати ДП « Володимир-Волинське ЛМГ ».
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляції через Володимир – Волинський міський суд.
Головуючий :
Дії ОСОБА_1 у вчиненні ним злочину необхідно кваліфікувати за ст.191 ч.2 КК України .
Під час розгляду кримінальної справи підсудний ОСОБА_1 заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст..48 КК України та закриття кримінальної справи за ст. 7 ч.1 КПК України .
В обґрунтування клопотання посилається на те, що відповідно до ст.. 48 КК України особа , яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості , може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано , що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною .
Відповідно до ст..7 ч.1 КПК України суд вправі звільнити підсудного від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано , що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною .
Він не судимий , злочин вчинив вперше і вчинений ним злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості . Активно сприяв розкриттю злочину. Щиро розкаявся. Не працює. Одружений. За місцем проживання характеризується з позитивної сторони .
Заслухавши думку учасників судового розгляду справи, висновок прокурора про закриття кримінальної справи з підстав зазначених ст. 48 КК України внаслідок зміни обстановки , дослідивши матеріали кримінальної справи , суд вважає, що клопотання ОСОБА_1 підлягає до задоволення.
У відповідності до ст.. 48 КК України особа , яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості , може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано , що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною .
Під час розгляду даного клопотання , обставини викладені підсудним в його обґрунтування , повністю знайшли своє підтвердження в суді не заперечуються іншими учасниками розгляду справи, а тому заявлене підсудним клопотання підлягає до задоволення .
На час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене ОСОБА_1П діяння , втратило суспільну небезпечність і він перестав бути суспільно небезпечним .
ОСОБА_1 вперше вчинив злочин. Він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався і не судився.
Злочин вчинений ним відноситься до злочинів невеликої тяжкості. Тяжких наслідків від вчиненого злочину не наступило.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 одружений . Не працює. Інвалід. По місцю проживання характеризується з позитивної сторони .
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку що дана справа підлягає закриттю з підстав зазначених в ст..48 КК України у зв’язку із зміною обстановки .
Цивільний позов у справі не заявлений .
Судові витрати по справі відсутні.
Речові докази : лісопродукція загальною кубомасою 7,4 м-3 передана на зберігання в ДП « Володимир-Волинське ЛМГ ». ( а.с. 29 ).
КЕРУЮЧИСЬ ст..48 КК України, ст..ст.7, 248, 282 КПК України, суд , -
ПОСТАНОВИВ :
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.191 ч.2 КК України провадженням закрити у зв’язку із звільненням від кримінальної відповідальності з підстав зазначених у ст.. 48 КК України внаслідок зміни обстановки.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 підписку про невиїзд - скасувати
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом 7 діб з дня її проголошення.
Головуючий :
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2009 |
Оприлюднено | 11.01.2010 |
Номер документу | 7321102 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим
Атаманюк Герман Степанович
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Канівець Леонтій Федорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні