У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 183/4920/16
№ 1-кс/183/834/18
26 липня 2018 року Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Новомосковської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, як речовий доказ по кримінальному провадженню №42016041500000018 відкритого за ознаками ч. 1 ст. 1971 КК України ,
за участю сторін кримінального провадження :
прокурора ОСОБА_3 ,
представника власника вилучено майна селянського (фермерського) господарства «Руслан» ОСОБА_4
встановив:
згідно з Державним актом на право постійного користування серії ДП (без номеру), зареєстрованого в книзі державних актів на право постійного користування за МД №660, виданого 28.12.2000 р. ОСОБА_5 було надано у постійне користування земельні ділянки площею 8,100 га. кадастровий номер 1222386800:01:002:0280 та 40,900 га. кадастровий номер 1222386800:01:002:0272 для ведення фермерського господарства, які розташовані на території Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області. Передача у користування земельної ділянки іншим особам законом непередбачено. ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 01.07.2014 р., визнано за ОСОБА_6 у порядку спадкування за законом, право на СФГ «Євгенія» та право на користування вказаними земельними ділянками. Рішенням апеляційного суду Дніпропетровської області від 02.02.2015 р., рішення скасовано. Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.06.2015 р., рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 02.02.2015 р. залишено без змін. Таким чином, судами достовірно встановлено відсутність права у будь-яких осіб на користування вказаними земельними ділянками станом на початок 2015 року.
14.03.2016 р. під час обстеження зазначених земельних ділянок, спеціалістом землевпорядником Пролетарської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області встановлено, що в 2015 р. на них вирощувались сільськогосподарські культури та станом на момент обстеження, вказані земельні ділянки були розорані.
Згідно з інформацією відділу Держгеокадастру у Магдалинівському районі Дніпропетровської області, право власності чи користування на вказані земельні ділянки на інших осіб не оформлювалось.
Проведеним 06.06.2018 р. оглядом вищевказаних земельних ділянок було встановлено, що на земельній ділянці площею 40,900 га, вирощується сільськогосподарська культура пшениця, а на земельній ділянці площею 8,100 га. вирощується сільськогосподарська культура горох. Висіяні культури на земельних ділянках, на час огляду знаходяться в доглянутому стані.
Проведеним оглядом від 14.07.2018 земельної ділянки кадастровий номер 1222386800:01:002:0280 було встановлено, що станом на момент огляду на вказаній земельній ділянці проводяться сільськогосподарські роботи, а саме здійснюється збирання раніше посіяної культури гороху, за допомогою сільськогосподарської техніки, а саме зернозбирального комбайна та колісного трактору з причепленим до нього причепом.
Встановлено, що зернозбиральний комбайн, марки NewHollandТС 5080, 2012 року випуску, з реєстраційним номером НОМЕР_1 , належить селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715) при огляді якого було встановлено, що до комбайну приєднана відповідного типу зернозбиральна жатка, яка як і комбайн знаходяться в справному стані, а також в бункері комбайну на момент огляду знаходиться щойно зібране (намолочене) насіння гороху.
При огляді колісного трактору з причепленим до нього причепом, було встановлено, що трактор колісний, марки БЕЛАРУС-1025.2, 2012 року випуску, з реєстраційним номером НОМЕР_2 , належний селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715) та причіп, марки 2ПТС-6М, 1990 року випуску, з реєстраційним номером НОМЕР_3 , належний селянському (фермерському) господарству «Руслан», при огляді яких було встановлено, що останні знаходяться в справному стані, а в кузові причепа на час огляду мається щойно зібране (намолочене) насіння гороху.
При проведенні зважування зібраного (намолоченого) врожаю гороху 14.07.2018 з арештованої земельної ділянки площею 8,100 га, яка входить до масиву земельних ділянок за кадастровим номером 1222386800:01:002:0280 загальною площею 27,8424 га. насіння гороху, виявленого в бункері комбайну та кузові причепу загальною вагою 5 950 кг.
Таким чином, зернозбиральний комбайн New Holland ТС5080 з реєстраційним номером НОМЕР_1 , трактор БЕЛАРУС 1025.2 з реєстраційним номером НОМЕР_2 , причіп марки 2ПТС-6М з реєстраційним номером НОМЕР_3 та насіння гороху загальною вагою 5 950 кг. є фактично речовим доказом. Вказані речові докази передані на зберігання працівнику селянського (фермерського) господарства «Руслан» ОСОБА_7 .
Виявлена техніка та врожай гороху є знаряддями вчинення злочину, так як вонивиступають предметами, які особою використані при вчиненні злочину, а також є засобамивчинення злочину за допомогою яких було вчинено злочин, та які використовувались для полегшення його вчинення.
Враховуючи викладене, виникла необхідність забезпечити збереження речового доказу у кримінальному провадженні, врожаю та техніки, до прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні.
В судовому засідання прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання, та просив його задовольнити, оскільки збереження речових доказів необхідно для належного проведення досудового розслідування.
Представниквласника майна селянського (фермерського) господарства «Руслан» ОСОБА_4 вказав, що заперечує в накладенні арешту на майно, так як тракторист заїхав на поле, що не належить господарству «Руслан» помилково. Тільки з`явилися люди, то він зразу припинив роботу. Вилучений транспорт належить фермерському господарству «Руслан», перебуває у справному стані і не має необхідності його арештовувати.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_7 , пояснив, що він працює агрономом у фермерському господарстві «Руслан». Йому було передано працівниками поліції на зберігання комбайн, трактор, причіп та насіння гороху, які були вилучені при проведенні огляду. Вважає, що техніка повинна працювати і необхідності накладати арешт не має. Техніка і горох зберігається у господарстві у належному стані.
Суд дослідивши клопотання та надані до нього копії документів, вважає клопотання обґрунтованим, та таким що підлягає задоволенню.
Заступником начальника СВ Магдалинівського відділу поліції Новомосковського ВП 14.07.2018 р. винесено постанову про визнання речовим доказом комбайну NewHollandТС 5080 з реєстраційним номером НОМЕР_1 , трактор БЕЛАРУС 1025.2 з реєстраційним номером НОМЕР_2 , причіп марки 2ПТС-6М з реєстраційним номером НОМЕР_3 та насіння гороху.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Як передбачено ч. 2 п. 7 ст. 131 КПК України арешт майна є одним з видів заходів забезпечення кримінального провадження
У рішенні Європейського суду з прав людини від 07 червня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» було висловлено правову позицію про те, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, суспільним інтересом та правомірною метою, а з іншого боку вимогами охорони фундаментальних прав особи. Для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна істотна причина. Такою істотною причиною суд вважає можливість проведення інших дій пов`язаних з незаконним проведенням робіт працівниками господарства на земельній ділянці, що не належить господарству.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально-протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Вказані речові докази підтверджують наявність самого кримінального правопорушення.
Суд вважає, що прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що згідно ст. 170 КПК України накладення арешту на виявлене майно, яке визнано речовим доказом по кримінальному провадженню, є необхідною умовою для забезпечення збереження речових доказів і у разі не накладення арешту на вказане майно, можуть бути втрачені сліди кримінального правопорушення, що може перешкодити кримінальному провадженню, так як тільки у випадку накладення арешту на майно, заборони його використання володільцем, може бути виконане завдання щодо забезпечення збереження слідів кримінального правопорушення та для забезпечення проведення відповідних експертиз.
При цьому суд вважає, що вилучені речові докази можуть бути передані на зберігання власникові селянському (фермерському) господарству «Руслан», та відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України такий спосіб зберігання є самим найменш обтяжуючим і не призведе до зупинення, або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності, які суттєво позначилися б на інтересах осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 171, 172, 173 КПК України, суд
постановив :
клопотання прокурора Новомосковської місцевої прокуратури ОСОБА_3 задовольнити, накласти арешт на речові докази :
- зернозбиральний комбайни New Holland ТС 5080, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715)
- трактор БЕЛАРУС-1025.2, 2012 року випуску, реєстраційним номером НОМЕР_2 , що належить селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715)
- причіп, марки 2ПТС-6М, 1990 року випуску, реєстраційним номером НОМЕР_3 , що належить селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715),
- насіння гороху загальною вагою 5 950 кг.
Арештоване майно, яке було передано на зберігання ОСОБА_7 , залишити на зберіганні селянському (фермерському) господарству «Руслан» (код ЄДРПОУ 25524715), працівником якого є ОСОБА_7 , якому майно було передане на зберігання.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75554866 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Крохмалюк І. П.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В. М.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Крохмалюк І. П.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Крохмалюк І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні