ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.11.2018 Справа № 920/1212/16
Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Соп'яненко О.Ю., судді Котельницької В.Л., судді Костенко Л.А. розглянувши матеріали справи №920/1212/16
за позовом: Державної екологічної інспекції у Сумській області, м. Суми
до відповідача: Білопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства «Білопільський агролісгосп» , м. Білопілля, Білопільський район, Сумська область
третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Супрунівська сільська рада Білопільського району Сумської області
про стягнення 217 877, 66 грн. матеріальної шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в наслідок господарської та іншої діяльності
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1
від відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3В
Суть спору: відповідно до вимог позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача в доход місцевого бюджету Супрунівської сільської ради 217 877, 66 грн. матеріальної шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в наслідок господарської та іншої діяльності, а саме: 30 відсотків грошових стягнень до Державного бюджету України та 70 відсотків грошових стягнень в доход місцевого бюджету, а також стягнути з відповідача на користь позивача 3268,16 грн. витрат по сплаті судового збору.
Позивачем 27.10.2017 до господарського суду Сумської області подано клопотання, в якому просить суд витребувати у БДАП Білопільський агролісгосп наступні документи: завірений витяг з матеріалів лісовпорядкування БДАП Білопільський агролісгосп по кв. 36 виділ 8, які розташовані на території Супрунівської сільської ради Білопільського району; завірену копію листа Міністерства екології та природних ресурсів від 19.02.2014 року № 5/2-8/2419-14, яким були погоджені проведення лісогосподарських заходів на 2014-2016 роки.
28.02.2018 до господарського суду Сумської області надійшла заява позивача про зміну предмету позову, в якому просить суд стягнути з Білопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства Білопільський агролісгосп збитки в сумі 217877 грн. 66 коп., завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства України, а саме: 65363 грн. 30 коп. - до спеціального фонду Державного бюджету України, 43575 грн. 53 коп. - до спеціального фонду обласного бюджету Сумської обласної ради, 108938 грн.83 коп. - до місцевого бюджету Миколаївської селищної ради Білопільського району, з початковим зарахуванням стягуваної суми на рахунок Миколаївської селищної ради Білопільського району, код бюджетного призначення платежу - 24062100 (грошові стягнення за шкоду заподіяну порушенням природоохоронного законодавства), р/р 33110331700476, ОЕПО 38020201, в ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013.
Крім того, позивачем до суду подано клопотання, в якому просить суд залучити до розгляду у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Миколаївську селищну раду Білопільського району (код ЄДРПОУ 44390083, Сумська область, Білопільський район, смт. Миколаївка, бульвар Свободи, 2) та Сумську обласну раду (40000, м. Суми, пл. Незалежності, 2), окільки в разі задоволення позовних вимог та стягнення коштів БДАП Білопільський агролісгосп може вплинути на права та обов'язки Миколаївкьої селищної ради Білопільського району та Сумської обласної ради.
Відповідачем 12.06.2018 подано до господарського суду Сумської області клопотання, в якому просить суд витребувати у позивача по справі оригінали усіх доданих до позовної заяви документів, відповідно до ст. 91 ГПК України, в зв'язку з тим, що подані до суду документи позивачем не завірені належним чином та вказані документи викликають сумнів в їх достовірності.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
Клопотання позивача про витребування доказів від відповідача - залишити без задоволення.
Згідно зі ст. 46 Господарського процесуального кодексу України , до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.
У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.
Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв'язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - після початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.
У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає заяву позивача про зміну предмету позову такою, що підлягає прийняттю до розгляду у даній справі.
Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу .
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Враховуючи подані позивачем обґрунтування, норми діючого законодавства, суд вважає за доцільне залучити до участі у даній справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні позивача: Миколаївську селищну раду Білопільського району (код ЄДРПОУ 44390083, Сумська область, Білопільський район, смт. Миколаївка, бульвар Свободи, 2) та Сумську обласну раду (40000, м. Суми, пл. Незалежності, 2), оскільки рішення господарського суду у даній справі безпосередньо може вплинути на права та обов'язки даних осіб.
Згідно ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу.
Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
На підставі викладеного, клопотання відповідача (вх. № 1237к від 12.06.2018) про надання оригіналів доданих до позовної заяви документів, суд вважає обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, відповідно до ст. 91 ГПК України.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадках, визначених частиною другою статті 202 ГПК України.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України господарський суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу , не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
У зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі та залучення до справи третіх осіб, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів для належної підготовки справи до розгляду по суті та відкладає підготовче засідання.
Враховуючи необхідність надання сторонами додаткових доказів по справі та подання письмових пояснень третіх осіб стосовно позовних вимог, питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, у зв'язку з чим суд відкладає підготовче засідання.
Керуючись ст. ст. 50, 91, 120, 182, 183, 197, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Державної екологічної інспекції у Сумській області (вх. № 3105 від 27.10.2017) про витребування доказів - залишити без задоволення.
2. Заяву Державної екологічної інспекції у Сумській області (вх. № 479 від 28.02.2018) про зміну предмету позову - прийняти до розгляду у справі № 920/1212/16.
3. Заяву Державної екологічної інспекції у Сумській області (вх. № 480к від 28.02.2018) про залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - задовольнити.
4. Залучити до участі у даній справі в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Миколаївську селищну раду Білопільського району (код ЄДРПОУ 44390083, Сумська область, Білопільський район, смт. Миколаївка, бульвар Свободи, 2).
5. Залучити до участі у даній справі в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Сумську обласну раду (40000, м. Суми, пл. Незалежності, 2).
6. Клопотання Білопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства «Білопільський агролісгосп» (вх. № 1275к від 12.06.2018) про надання оригіналів доданих до позовної заяви документів - задовольнити.
7. Зобов'язати позивача мати оригінали документів доданих до позовної заяви для огляду в судовому засіданні.
8. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
9. Відкласти підготовче засідання на 10 год. 00 хв. 17 грудня 2018 року з повідомленням сторін.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, просп. Шевченко, 18/1, зал судових засідань № 1.
10. Позивачу - негайно надіслати позовну заяву та додані до неї документи третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Миколаївській селищній раді Білопільського району та Сумській обласній раді. Докази надіслання (вручення) подати суду.
11. Третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача подати письмові пояснення стосовно позовної заяви .
12. Копію ухвали надіслати сторонам у справі та третім особам.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.Ю. Соп'яненко
Суддя В.Л. Котельницька
Суддя Л.А.Костенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78295660 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні