Ухвала
21 січня 2019 року
м. Київ
Провадження № 51-9509ск 18
Колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу подану від імені засудженого ОСОБА_4 на вирок Апеляційного суду Полтавської області від 25 вересня 2018року щодо нього,
встановила:
Ухвалою колегії суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 30жовтня 2018 року касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 , у зв`язку з недотриманням вимог статей 427, 438 КПК України залишено без руху і надано п`ятнадцятиденний строк із дня отримання копії цієї ухвали для усунення зазначених у ній недоліків.
У межах загального строку від імені засудженого надіслано до касаційного суду уточнену касаційну скаргу, при цьому, зазначені в ухвалі суду від 30 жовтня 2018року недоліки не усунуто та допущено нових.
Уточнена касаційна скарга подана від імені ОСОБА_4 не відповідає вимогам ч. 4 ст.427 КПК України, якою передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка її подає, що позбавляє можливості встановити чи належною особою подано касаційну скаргу.
Крім того, як вбачається зі змісту уточненої скарги, яку подано від імені засудженого ОСОБА_4 , міститься посилання на неповноту судового розгляду й заперечення на правильність установлення фактичних обставин кримінального провадження, що в силу статей 433, 438 КПК України, не є предметом перевірки в порядку касаційної процедури.
Оскільки суд касаційної інстанції є судом права, а не факту, відповідно до ч. 1 ст.433 КПК України касаційний суд перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу та переглядає судові рішення у межах касаційної скарги.
Крім цього, у повторній скарзі не вказано, які істотні порушення кримінального процесуального закону чи неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність допущено судом при розгляді даного провадження, а також не наведено вмотивованих доводів з цього приводу та чому ці порушення тягнуть на зміну вироку апеляційного суду на підставі ст.438 КПК України.
Також, у поданій від імені засудженого ОСОБА_4 касаційній скарзі не зазначено у чому полягає незаконність чи необґрунтованість вироку апеляційного суду постановленого при розгляді даного кримінального провадження в порядку апеляційної процедури, з огляду на ст. 420 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 429 КПК України, касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Враховуючи викладене і керуючись п. 1 ч. 3 ст. 429 Кримінального процесуального кодексу України, колегія суддів
постановила:
Повернути касаційну скаргу подану від імені засудженого ОСОБА_4 на вирок Апеляційного суду Полтавської області від 25 вересня 2018року щодо нього разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_5
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79298577 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Остапук Віктор Іванович
Кримінальне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Городівський О. А.
Кримінальне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Городівський О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні