КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 625/131/19

Провадження № 1-кс/625/131/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.04.2019 року с.Різуненкове

Коломацький районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді - Лосєв Д.К.,

за участю секретаря - Калюжна Л.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Коломацького районного суду Харківської області клопотання заступника начальника - начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи у кримінальному провадженню №12019220750000029 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 звернувся з клопотанням у якому просить призначити судово-дактилоскопічну експертизу, до проведення якої залучити експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На обґрунтування клопотання заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 зазначає, що 12 березня 2019 року близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за дерев'яну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

Відомості про кримінальне правопорушення, відповідно до вимог ст.214 КПК України 12.03.2019 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220750000024 за попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України.

20.03.2019 року в ході додаткового огляду місця події за адресою вул. Видна, 21, смт. Коломак, Коломацького району, Харківської області, було вилучено: два предмета із алюмінієвого сплаву, розміром 43х3 см.- ручки до дерев'яних ящиків; два фрагменти із тканини білого кольору, які мають розміри 133х75 см., кожна; сліди бурого кольору на стелі та стіні у вигляді багато численних капель.

Заступник начальника - начальник СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 у своєму клопотанні зазначає, що для з'ясування обставин та проведення експертизи, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, проведення судово - дактилоскопічної експертизу неможливо здійснити без наявних спеціальних знань, необхідним є призначення відповідної експертизи та залучення експерта Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, в матеріалах справи міститься заява заступника начальника - начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 в якій він просить провести судове засідання за його відсутності.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України , експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно ст. 243 КПК України , експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України , у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України , клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України , сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2 , 7 , 69 , 242-244 , 309 КПК України , слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника - начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи - задовольнити.

Призначити судово- дактилоскопічну експертизу, до проведення якої залучити експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експерта поставити такі питання:

- чи маються сліди рук на двох алюмінієвих предметах ( ручках із ящика столу), які упаковані в паперовий коробок ? Чи придатні вони для ідентифікації особи?

Під час дактилоскопічного дослідження застосувати щадні методи, з метою проведення в подальшому молекулярно-генетичної експертизи

Окрім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-цитологічні дослідження відповідно до діючих нормативів, що поширюється на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші (не сформульовані) питання в межах судово-дактилоскопічної експертизи.

Для дослідження експерту направити: паперовий коробок опечатаний паперовою біркою та печатями Для пакетів в якому знаходиться де знаходиться два алюмінієві предметах ( ручки із ящика столу) розміром 43х3 см., виявлені в літній кухні та вилучені в паперовий коробок, за адресою: вул. Видна, 21, сел. Коломак Коломацького району Харківської області.

Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384, ст. 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.

Слідчий суддя Лосєв Д.К.

Зареєстровано 14.04.2019
Оприлюднено 15.04.2019
Дата набрання законної сили 11.04.2019

Судовий реєстр по справі 625/131/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 02.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону