У Х В А Л А
15 травня 2019 року
м. Київ
справа № 386/993/15-ц
провадження № 61-8597ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коротуна В. М. розглянув касаційну скаргу фермерського господарства Родючість на рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 28 листопада
2018 року та постанову Кропивницького апеляційного суду від 13 березня
2019 року в справі за позовом фермерського господарства Родючість до ОСОБА_1 , приватного підприємства Хорт-М про стягнення майнової та моральної шкоди завданої неправомірними діями,
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2019 року фермерське господарство Родючість (далі -
ФГ Родючість ) звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області
від 28 листопада 2018 року та постанову Кропивницького апеляційного суду
від 13 березня 2019 року, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті, тобто з пропуском встановленого законом строку на касаційне оскарження.
Згідно з частиною першою статті 390 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення відповідно до частини другої статті 390 ЦПК України.
Частиною третьою статті 390 ЦПК Українипередбачена можливість поновлення строку на касаційне оскарження в разі його пропуску з інших поважних причин.
Заявникпорушує питання про поновлення строку на касаційне оскарження з посиланням на те, що строк пропущено з поважних причин, оскільки постанова Кропивницького апеляційного суду від 13 березня 2019 року отримана заявником 23 березня 2019 року, що підтверджується копією конверта зазначеного суду.
Крім того, голова ФГ Родючість зазначає, що строк касаційного оскарження становить до 23 квітня 2019 року включно, проте, наведені заявником підстави для поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження не можуть бути визнані поважними, оскільки скаргу подано 23 квітня 2018 року, а останній день відповідно до частини другої статті 390 ЦПК України припадає на 22 квітня
2019 року, тому копія конверта, яку надав заявник, не може бути належним доказом поважності пропуску строку на касаційне оскарження судових рішень.
Згідно з частиною третьою статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Таким чином, заявникові необхідно надати до суду касаційної інстанції належні та достатні докази на підтвердження поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження вказаного судового рішення, оскільки безпідставне поновлення процесуального строку є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вказаного недоліку.
Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу фермерського господарства Родючість на рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 28 листопада
2018 року та постанову Кропивницького апеляційного суду від 13 березня
2019 року залишити без руху та надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 14 червня 2019 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настануть наслідки, передбачені законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Коротун
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 19.05.2019 |
Номер документу | 81796303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коротун Вадим Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні