Постанова
від 20.10.2009 по справі 2-а-335/2009
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2-а-335/2009 р.                

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

20 жовтня 2009 року Деражнянський районний  суд Хмельницької області

             в складі:     головуючого – судді         Мантуляка Ю.В.      

                          при секретарі                               Хоменко Л.М.,

      з участю      представника відповідача         ОСОБА_1

розглянувши  у відкритому судовому засіданні  в залі суду м. Деражня справу за  адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області про стягнення недовиплаченої грошової допомоги як дитині війни за 2006-2007 роки, -

встановив:

ОСОБА_2 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області про стягнення відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» недовиплаченої грошової допомоги як дитині війни за 2006-2007 роки.

В своїй заяві позивачка зазначила, що на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків  мінімальної пенсії за віком. При цьому бюджетним законодавством неодноразово зупинялась дія вказаної статті. Посилаючись на рішення Конституційного Суду №6-рп від 9 липня 2007 року та ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивачка вважає, що їй незаконно не здійснено доплату до пенсії за період 2006-2007 років і просить зобов'язати здійснити виплату надбавку до пенсії.

Позивачка у судове засідання не з'явилася, однак подала до суду заяву, в якій просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача позову не визнала і пояснила, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни», здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, проте управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі не може здійснити доплату до пенсії позивача через відсутність законодавчого врегулювання з цього питання та відсутності фінансування.

Вислухавши доводи представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Так, встановлено, що позивачка ОСОБА_2А має статус дитини війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується пенсійним посвідченням, копія якого наявна у матеріалах справи та довідкою управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції від 18 листопада 2004 року, який набрав чинності з 1 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Разом з тим, пунктом 17 статті 77 Закону України від  20 грудня 2005 року № 3235- ІV  "Про Державний бюджет України на 2006 рік" з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом було зупинено на 2006 рік дію статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Законом України від 19 січня 2006 року № 3367-ІV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" пункт 17 статті 77 виключено та статтею 110 (викладеною цим Законом у новій редакції) установлено, що пільги дітям війни, передбачені абзацом сьомим статті 5 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", запроваджуються з 1 січня 2006 року, а статтею 6, - у 2006 році поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

ОСОБА_3 був опублікований 22 березня 2006 року і набрав чинності 2 квітня 2006 року, тому з цієї дати стаття 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" знову почала діяти. Однак, у зв'язку з тим, що підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як визначив законодавець, могло здійснюватись лише за певних умов, зокрема, поетапно, за результатами виконання бюджету в першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, а Кабінетом Міністрів України протягом 2006 року рішення на виконання вимог статті 110 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" не приймалися і встановлені законодавством умови підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, дітям війни у 2006 році не настали, позов в частині вимог за 2006 рік задоволенню не підлягає.

Законом України від 19 грудня 2006 року № 489-V "Про Державний бюджет України на 2007 рік", зокрема пунктом 12 статті 71, було зупинено на 2007 рік дію статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та статтею 111 установлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни. Однак Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) визнані неконституційними положення пункту 12 статті 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" щодо зупинення дії на 2007 рік статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Таким чином, із 1 січня по 9 липня 2007 року до спірних правовідносин застосуванню підлягали приписи статті 111 3акону України від 19 грудня 2006 року № 489-V "Про Державний бюджет України на 2007 рік" як такі, що прийняті пізніше в часі, у зв'язку з чим мали пріоритет порівняно зі спеціальною нормою - статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Після прийняття Конституційним Судом України вказаного рішення знову почали діяти положення статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", тобто з часу прийняття цього рішення відновлено право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Виходячи з наведеного, позивачка має право на отримання щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з 9 липня по 31 грудня 2007 року. Разом з тим, згідно довідки управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі позивачу підвищення пенсії як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України " Про соціальний захист дітей війни" у 2007 році не проводилось.

В той же час суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в частині підвищення пенсії дитині війни до 9 липня 2007 року з огляду на те, що згадане рішення Конституційного Суду України набрали чинності з 9 липня 2007 року не розповсюджується на правовідносини, які існували до його прийняття.

Крім того, як вбачається з прохальної частини позову позивачка просить стягнути з відповідача недоплачену йому надбавку до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Проте, із змісту позовної заяви вбачається, що в даному спорі фактично оскаржуються дії управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області щодо відмови позивачу в нарахуванні та виплаті вказаної надбавки. В зв’язку з цим, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає необхідним застосувати правило, передбачене  ч. 2 ст. 11 КАС України, та вийти за межі позовних вимог, задовольнити позов, визнавши неправомірними (незаконними) дії управління щодо неповного нарахування та виплати надбавки до пенсії позивачці як дитині війни.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату до пенсії здійснює управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області, яке є відповідачем за цим позовом.                  

Керуючись  ч.2 ст. 152 Конституції України, Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року, ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та ст. ст. 7, 70-72, 99, 100, 158, 160-163, 186, 254 КАС України, суд, -

постановив:

адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати неправомірними (незаконними) дії управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області щодо невиплати щомісячного підвищення до пенсії дитині війни  ОСОБА_2 за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області вчинити перерахунок підвищення до пенсії   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року  включно,  врахувавши виплати, які були проведені в 2007 році.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.        

Суддя                                                 Мантуляк Ю.В.

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення20.10.2009
Оприлюднено02.04.2010
Номер документу8611041
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-335/2009

Постанова від 15.04.2009

Адміністративне

Армянський міський суд Автономної Республіки Крим

Шестаковська Л. П.

Ухвала від 23.03.2009

Адміністративне

Харцизький міський суд Донецької області

Кодолов В.О.

Постанова від 09.06.2009

Адміністративне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нев'ядомський Денис Володимирович

Постанова від 10.08.2009

Адміністративне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Васильковський В.М.

Постанова від 22.09.2009

Адміністративне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Савенко Валерій Григорович

Постанова від 09.12.2009

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Трофімов Володимир Сергійович

Ухвала від 06.03.2009

Адміністративне

Савранський районний суд Одеської області

Лепеха В.А.

Постанова від 20.10.2009

Адміністративне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Мантуляк Юрій Вікторович

Постанова від 28.10.2009

Адміністративне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Ліля Андрониківна

Постанова від 26.05.2009

Адміністративне

Збаразький районний суд Тернопільської області

Ткаченко Олег Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні