БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.
Номер провадження 1-кс/356/32/20
Справа № 356/86/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.02.2020 Березанський міський суд Київської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
т.в.о. старшого слідчого
СВ Березанського ВП ОСОБА_3
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні Березанськогоміського судуКиївської областіклопотання т.в.о.начальника СВБерезанського відділенняполіції Переяслав-Хмельницькоговідділу поліціїГоловного управління Національноїполіції вКиївській області підполковника поліції ОСОБА_4 , погоджене прокуроромБаришівського відділуБориспільської місцевоїпрокуратури ОСОБА_5 ,про накладенняарешту намайно укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12020110340000029 від 10.02.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,
УСТАНОВИВ:
11.02.2020 до Березанського міського суду Київської області надійшло зазначене вище клопотання, яке обґрунтоване тим, що 09.02.2020 о 20 годині 59 хвилин до чергової частини Березанського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області надійшло телефонне повідомлення про те, що 09.02.2020 ОСОБА_6 пішла в магазин та повернулася з ножовим пораненням.
Дані відомості 10.02.2020 були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110340000029 та розпочато досудове розслідування.
В ході досудового розслідування встановлено, що 09 лютого 2020 року близько 19 години 30 хвилин ОСОБА_7 перебував за місцем свого проживання в квартирі АДРЕСА_1 разом з ОСОБА_6 , де спільно з останньою розпивали спиртні напої.
На ґрунті неприязних відносин між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виник конфлікт.
ОСОБА_7 , маючи прямий умисел на заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_6 , діючи умисно та усвідомлюючи, що його дії можуть заподіяти тяжкої шкоди здоров`ю потерпілої, бажаючи та передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, для досягнення своєї мети, тримаючи в руках ніж наніс декілька ударів в область грудної клітини ОСОБА_6 .
Нанесення ударів у життєво важливі органи людини і наявний причинно-наслідковий зв`язок між цим ударом та отриманням ОСОБА_6 тяжких тілесних ушкоджень, свідчать про спрямованість єдиного умислу ОСОБА_7 у досягненні його мети спричинення тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_6 .
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, слідчим було проведено повторний огляд місця події, а саме в квартирі АДРЕСА_1 .
Під час огляду квартири АДРЕСА_1 , проведеному на підставі ст. 233, 237 КПК України, працівниками поліції у присутності понятих, виявлено та вилучено до Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області в кухонній кімнаті виявлено ніж, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4225350, при огляді ванної кімнати виявлено рушник біло-синього кольору, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4325580.
Відповідно до постанови слідчого СВ Березанського ВП вищевказані вилучені речі визнано речовим доказом по даному кримінальному провадженню.
В органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що вказане тимчасово вилучене майно є доказом злочину, вчиненого ОСОБА_7 , має доказове значення для досудового розслідування по даному кримінальному провадженню.
З посиланням на ст. 98, ст. 167, ч. 1,3 ст. 170 КПК України, ч. 5 ст. 171 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором просять слідчого суддю накласти арешт на тимчасово вилучене майно в ході додаткового огляду місця події за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: ніж, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4225350, рушник біло-синього кольору, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4325580, що має доказове значення для досудового розслідування та для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема, для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, проведення ряду експертиз.
Належним чином повідомлений прокурор до суду не з`явився, про причини неявки не повідомив.
Неприбуття прокурора в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Т.в.о. старшого слідчого СВ Березанського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримала з підстав, викладених у ньому.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів та грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони, зокрема, підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Частиною 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України.
Згідно із ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів. У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 вказаної статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Статтею 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Судом встановлено, що органом досудового розслідування - Березанським ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке 10.02.2020 були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110340000029 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України. Короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: 09.02.2020 о 22 годині до КНП «Березанська міська лікарня» була доставлена ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з тілесними ушкодженнями у вигляді проникаючого ножового поранення грудної клітини (а.с. 4).
10.02.2020 було проведено додатковий огляд місця події: квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується копією протоколу додаткового огляду місця події, доданою до матеріалів клопотання (а.с. 14-16).
Як вбачається з копії постанови про визнання предмету речовим доказом та приєднання до матеріалів провадження, винесеної т.в.о. начальника СВ Березанського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 10.02.2020, визнано та приєднано до кримінального провадження № 12020110340000029 тимчасово вилучене майно в ході огляду місця події за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: ніж, який виявлено в кухонній кімнаті та поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4225350, при огляді ванної кімнати виявлено рушник біло-синього кольору, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4325580, в якості речового доказу (а.с. 17).
В ході розгляду клопотання встановлено, що майно, на яке просить накласти арешт сторона обвинувачення, відповідно до постанови слідчого від 10.02.2020 обґрунтовано визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню, а тому це майно відповідає критеріям визначеним у ст. 98 КПК України.
Враховуючи доведеність необхідності арешту майна та беручи до уваги те, що вказане майно має суттєве значення для проведення досудового розслідування та може бути використане як доказ вчиненого кримінального правопорушення, є всі підстави для задоволення клопотання про арешт майна.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 98, 167, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання т.в.о.начальника СВБерезанського відділенняполіції Переяслав-Хмельницькоговідділу поліціїГоловного управління Національноїполіції вКиївській області підполковника поліції ОСОБА_4 , погоджене прокуроромБаришівського відділуБориспільської місцевоїпрокуратури ОСОБА_5 ,про накладенняарешту намайно укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12020110340000029 від 10.02.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене 10.02.2020 в ході додаткового огляду місця події за адресою: АДРЕСА_2 , майно, а саме: ніж, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4225350, рушник біло-синього кольору, який поміщено до пакету з написом «Національна поліція України Головне слідче управління» № 4325580, що має доказове значення для досудового розслідування та судового розгляду, а також підпадає під вимоги ст. 98 КПК України, з метою збереження речових доказів.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 05 (п`яти) днів з дня її проголошення. Арешт може бути скасований у порядку, встановленому ст. 174 КПК України.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Березанський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87518588 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Березанський міський суд Київської області
Голік Г. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні