Справа № 2-62 за 2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
22 березня 2007 року Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Ліщинського A.M.
при секретарі - Романченко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Мостиська цивільну справу за позовом органу опіки та піклування Мостиської районної державної адміністрації в інтересах малолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить позбавити відповідачку батьківських прав, щодо її дочки ОСОБА_1, з тих підстав, що остання протягом тривалого періоду перебувала на лікуванні у Комунальному дитячому туберкульозному санаторії м.Львова, де мати її не відвідувала і не виписала. Відповідачка ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дочки, зовсім нею не цікавиться, тому позивач просить позбавити її батьківських прав, щодо неї(дочки) та передати дитину йому на опікування.
В судовому засіданні позовні вимоги підтримано.
Відповідачка була належним чином повідомлена про час і місце судового засідання, однак в судове засіданні не з'явилася та не повідомила про причини неявки. За згодою позивача, відповідно до ст.224 ЦПК України, суд вирішив ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Представник третьої особи - Судововишнянської міської ради Мостиського району в судове засідання не з»явився, хоча своєчасно і належним чином був оповіщений про місце і час розгляду справи, не повідомив про причини неявки та не надіслав повідомлення про згоду на участь у справ, тому відповідно до ч.3 ст.36, ст.169 ЦПК України справу можна розглянути без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, покази свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний та підлягає задоволенню.
Встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 є матір'ю малолітньої ОСОБА_1, 09.12.1998р. народження, що стверджується копією свідоцтва про народження останньої.
ОСОБА_1 протягом 2006р. перебувала на оздоровленні в Комунальному дитячому туберкульозному санаторії м.Львова, звідки 15.11.2006р. була передана в притулок для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх Львівської облдержадміністрації. Протягом перебування в санаторії мати жодного разу її не відвідувала, не цікавилася її долею, дитину відвідували сторонні люди, що стверджується, листами вказаного санаторію від 14.11.2005р. та 09.08.2006р., актом про забрання дитини з лікувального закладу від 15.11.2006р..
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показала, що після надходження листа з туберкульозного санаторію про перебування там малолітньої ОСОБА_1, нею було розшукано відповідачку. Остання написала розписку, що забере дочку з санаторію, однак цього не зробила. В листопаді 2006р. ОСОБА_4 передали у притулок для неповнолітніх. Дитина не проживає з матір»ю від народження, остання нею зовсім не цікавиться, веде розпусний спосіб життя.
Аналогічні покази дала свідок ОСОБА_5.
Відповідачка не бере участі у вихованні дочки, не піклується про неї, не проявляє до неї батьківської турботи, взагалі нею не цікавиться, не направила дитину на навчання в перший клас, веде розпусний спосіб життя, що стверджується поясненнями представника позивача, показами вказаних свідків, клопотанням, висновком від 03.10.2006р. та довідкою від 05.10.2006р. Судововишнянської міської ради, характеристикою відповідачки з місця проживання де вона вкрай негативно характеризується, актами обстеження матеріально-побутових умов проживання відповідачки від 17.08.2006р. та 15.09.2006р., розпискою відповідачки від 15.08.2006р. про зобов'язання забрати дочку з туберкульозного санаторію з метою влаштувати дитину в перший клас, яке остання не дотримала.
Суд надає віри показам вказаних свідків, так як будь-яких даних, що свідчили б про їх зацікавленості у вирішенні даної справи в суду не має, а їх покази не протирічать іншим доказам по справі.
Обов'язки батьків щодо виховання дитини передбачені ст.150 СК України, а як встановлено по справі, жодного з цих обов'язків відповідачка не виконувала ігноруючи їх - ухиляючись від виконання, що характеризується апатичним ставленням відповідача до дочки, що відповідно до п.2 ч.1 ст.164 СК України є підставою для позбавлення її батьківських прав щодо неї.
Суд не вбачає в обставинах даної справи їх винятковості, що могло чи перешкоджало відповідачці виконувати свої обов'язки щодо виховання дочки, оскільки ці обов'язки вона не виконує протягом тривалого періоду, ніхто їй не перешкоджав у спілкуванні з дочкою.
Опікунська рада при Мостиської райдержадміністрації висновком від 26.10.2006р. просить позбавити відповідачку батьківських прав, щодо дочки ОСОБА_1.
Аналізуючи зібрані докази по справі та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає встановленим, що відповідачка ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дочки ОСОБА_4, а тому її слід позбавити батьківських прав щодо неї.
ОСОБА_1 не може бути передана іншим родичам, оскільки ніхто з них не висловив такого бажання, тому її необхідно передати на опікування органові опіки та піклування Мостиської райдержадміністрації, який і повинен зайнятися її влаштуванням у відповідний заклад.
Керуючись ст.ст.10, 11, 45, 60, 81, 88, 209, 212-215, 224 ЦПК України, ст.ст.19, 150, 164, 165, 167 СК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задоволити.
Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 батьківських прав, щодо дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
ОСОБА_1 передати на опікування органу опіки та піклування Мостиської районної державної адміністрації Львівської області.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 8(вісім) гривень 50 коп. судового збору та 7(сім) гривень 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи(одержувач Територіальну управління ДСА у Львівській області, р\р 37313005000789, МФО 825014, ЗКПО 26306742, банк УДК у Львівській області, призначення платежу - за ІТЗ до Мостиського районного суду).
Заочне рішення може бути переглянуте Мостиський районним судом, за письмовою заявою відповідачки, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або шляхом подання через Мостиський районний суд в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України(20 днів), рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2007 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8820209 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Ліщинський A.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні