Справа № 1-121/2008 p.
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2008 року. Савранський районний суд Одеської області
в складі: головуючого - судді Прібилова В.М.,
при секретарі Бершадській О.А.,
з участю прокурора Ковдієнка О.В.,
адвоката розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Саврань справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, непрацюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, обвинуваченого по ст. 309 ч. 1 КК України, -
встановив:
В липні 2008 року, ОСОБА_1, на не обробляємій покинутій земельній ділянці, розташованій в с. Неділкове Савранського району Одеської області, зібрав рослини падаличного снотворного маку, які в подальшому по місцю свого помешкання висушив та зберігав для особистого вживання, без мети збуту. В період з 13 по 15 серпня 2008 року, підсудний в своєму домогосподарстві, розташованому в с. Неділкове Савранського району Одеської області, вул. Перемоги, 31, зібранні рослини снотворного маку подрібнив на макову солому, з якої в подальшому виготовляв відвар та вживав шляхом пиття. 26 серпня 2008 року при огляді працівниками міліції домогосподарства ОСОБА_1, було виявлено та вилучено синтетичний мішок з речовиною рослинного походження, у висушеному та подрібненому стані схожу на макову солому, вагою 48, 1 г.
Згідно висновку експерта № 2162 від 19 вересня 2008 року, речовина рослинного походження, вилучена 26 серпня 2008 року по місцю помешкання ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - маковою соломою, вагою у висушеному стані 48, 1 г.
Висновки суду про винність ОСОБА_1 в незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту ґрунтуються на доказах, безпосередньо досліджених судом при розгляді даної кримінальної справи.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе в скоєнні злочину визнав повністю і пояснив, що в липі 2006 року в с. Неділкове Савранського району Одеської області він на не обробляємій покинутій земельній ділянці, яка знаходиться біля його помешкання, зібрав рослини падаличного маку. Вказаний мак підсудний потім по місцю свого помешкання подрібнив, висушив і зберігав в будинку для власних потреб, без мети збуту. Крім того, ОСОБА_1 пояснив, що коли він служив в ОСОБА_2, то пробував вживати наркотичну речовину, тому йому було відомо, що зібраний ним мак є наркотичною речовиною. В період з 13 по 15 серпня 2008 року, ОСОБА_1 перебуваючи у сварці з дружиною, в своєму домогосподарстві тричі виготовляв відвар з вказаної макової соломи, який в подальшому особисто вживав шляхом пиття. 26 серпня 2008 року, на виклик дружини ОСОБА_1 приїхали працівники міліції, яки при огляді помешкання підсудного, в присутності понятих виявили та вилучили у нього синтетичний мішок з залишками макової соломи та миску для варіння наркотичного засобу. Підсудний розуміє, що скоїв злочин, кається в скоєному, запевняє суд, що більше скоювати злочинів не буде.
Крім того, вина підсудного ОСОБА_1 в скоєнні злочину підтверджується: протоколами огляду місця події (а. с. 11), висновком спеціаліста № 3417 від 29 серпня 2008 року (а. с. 19), висновком експерта № 2162 від 19 вересня 2008 року (а. с. 32-34).
Суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1П . у скоєнні злочину доведена повністю, а дії підсудного правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Обираючи покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, дані про особу винного.
До обставин, що пом'якшують відповідальність підсудного суд відносить дачу ним правдивих свідчень про скоєний злочин, щире каяття, скоєння злочину вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного, суд не вбачає.
Суд вважає, що виправлення й перевиховання ОСОБА_1П можливе в умовах без ізоляції від суспільства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 75, 76, 309 ч. 1 КК України, статтями 321, 324, 328-339 КПК України Савранський районний суд Одеської області, -
присудив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому однорічний іспитовий строк, якщо він потягом іспитового строку не вчинить нового злочину.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Речові докази: пакет з речовиною рослинного походження вагою 213, 5 г., миску та пакет з маковою соломою вагою 48, 1 г., які зберігаються в камері схову речових доказів Савранського РВ ГУМВС України в Одеській області - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 345, 18 гривень на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Одеській області за проведення експертизи.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід щодо ОСОБА_1 залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області через суд, який постановив вирок, протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку.
Суд | Савранський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8874475 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Савранський районний суд Одеської області
Прібилов В.М.
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л.П.
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні