Рішення
від 16.09.2008 по справі 2-2314/2008
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛУГАНСЬК

СПРАВА №2-2314/2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2008 року Ленінський районний суд м.  Луганська у складі:

Головуючого - судді Матвєйшиної О.Б.,

При секретарі     Бел'янінової Л.І.,

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луганської міської ради,  треті особи товариство з обмеженою відповідальністю «Хоре» та Управління нерухомим майном Луганської міської ради про укладення договору оренди земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Луганської міської ради треті особи товариство з обмеженою відповідальністю «Хоре» та Управління нерухомим майном Луганської міської ради про укладення договору оренди землі на земельну ділянку,  розташовану за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4 загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення торгівельного комплексу. Пізніше,  позивач надав уточнену позовну заяву. Відповідно до уточненої позовної заяви позивач просить визнати укладеним договір оренди землі на земельну ділянку,  розташовану за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення торгівельного комплексу.

Представник позивача в судовому засіданні позовну заяву підтримав,  надавши пояснення по справі згідно уточненій позовній заяві.

Представник Луганської міської ради проти позову заперечує,  посилаючись на те,  що надання земельних ділянок із земель державної та комунальної власності в оренду здійснюється на підставі рішення районної,  Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської,  селищної,  міської ради після затвердження проекту відведення земельної ділянки.

Третя особа товариство з обмеженою відповідальністю «Хоре» позов підтримало повністю та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі,  надавши до суду свої пояснення та клопотання розглянути справу без нього.

Представник третьої особи Управління нерухомим майном Луганської міської ради проти позову заперечує.

Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З пояснень представників сторін та матеріалів справи судом встановлено,  що рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 22.03.01 № 125/4 Федерації боксу Луганщини була надана в оренду терміном на 49 років земельна ділянка за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д (до присвоєння виконкомом адреси - на перехресті вул.  Совєтська та вул.  Свердлова) загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення автостоянки тимчасового перебування транспорту. На підставі вказаного рішення був укладений договір оренди землі від 19.07.02,  який пройшов державну реєстрацію за № 4047 від 08.08.2002 року,  відповідно до якого була передана земельна ділянка за вказаною адресою під будівництво та розміщення автостоянки тимчасового перебування транспорту. Межі зазначеної земельної земельної ділянки встановлені в натурі актом узгодження та встановлення меж земельної ділянки від 02.04.2001 року.

Побудована автостоянка тимчасового перебування транспорту була належним чином введена в експлуатацію,  в зв'язку з чим отримане свідоцтво на право власності на об'єкт нерухомого майна від 17.02.2006 року,  реєстрація Управління комунального майна Луганської міської ради № 2552 з зазначенням адреси: 1-й Мікрорайон,  буд.  4д.

Додатковою угодою від 05.07.2005 року до договору оренди землі від 19.07.02,  державна реєстрація від 08.08.02 № 4047,  були внесені зміни в частині зміни мети користування вказаною земельною ділянкою з «будівництво та розміщення автостоянки тимчасового перебування транспорту» на «будівництво та розміщення будівлі торговельного комплексу».

Пізніше,  об'єкт нерухомого майна: автостоянка тимчасового перебування транспорту була включена до статутного капіталу ТОВ «Хоре»,  в зв'язку із прийняттям до складу учасників ТОВ «Хоре» Федерації боксу Луганщини.

Між позивачем та ТОВ «Хоре» 30.06.2008 був укладений договір про спільну діяльність,  відповідно до якого сторони домовилися здійснювати спільну діяльність щодо будівництва торгівельного комплексу за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д. Для досягнення спільної мети ТОВ «Хоре» надає будівельний майданчик,  що розташований за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д,  а громадянин ОСОБА_1 зобов'язується вкладати грошові кошти для будівництва торгівельного комплексу.

Для вирішення питання щодо користування земельною ділянкою ТОВ «Хоре» листом від 25.07.2008 року за № 28 звернулося до Луганського міського голови з клопотанням про укладення договору оренди землі стосовно земельної ділянки за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення торгівельного комплексу.

До вказаного листа був доданий проект договору оренди землі.

Відповідно до  ст.  181 Господарського кодексу України,  проект договору може бути запропонований будь - якою з сторін. Сторона,  яка одержала проект договору,  у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої вказаної статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист,  факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона,  яка одержала проект договору,  складає протокол розбіжностей,  про що робиться застереження у договорі,  та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

В термін,  що передбачений  ст.  181 ГК України,  Луганською міською радою звернення ТОВ «Хоре» не розглянуто. Відповіді щодо вирішення питання про надання земельної ділянки за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення торгівельного комплексу не надано.

Відповідно до  ст.  55 Конституції України,  права і свободи людини і громадянина захищаються судом.  Кожен має право будь - якими не забороненими законам способами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Стаття 16 Цивільного кодексу України передбачає,  що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно із п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України,  до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель,  переданих у приватну власність,  та земель,  зазначених в абзаці третьому пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські,  селищні,  міські ради,  а за межами населених пунктів -відповідні органи виконавчої влади.

Враховуючи положення п. 12 Перехідних положень ЗК України та відповідно до  ст.  181 ГК України,  Луганська міська рада повинна була розглянути клопотання ТОВ «Хоре» та прийняти рішення про надання земельної ділянки в оренду або відмовити в його задоволенні.

Як зазначив представник відповідача,  порядок передачі земельних ділянок в оренду здійснюється в порядку передбаченому  ст.  124 Земельного кодексу України та відповідно до положень Закону України «Про оренду землі». Враховуючи положення діючого земельного законодавства,  передача земельної ділянки із земель державної та комунальної власності здійснюється за проектом відведення земельної ділянки. Оскільки Луганська міська рада рішення щодо надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки,  розташованої за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д загальною площею 0, 2896 га під будівництво та розміщення торгівельного комплексу не приймало вирішити питання щодо передачі земельної ділянки в оренду ТОВ «Хоре» не можливо.

Частиною 3  ст.  124 Земельного кодексу України визначено,  що передача в     оренду     земельних ділянок     громадянам     і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під

забудову здійснюється за проектами відведення в порядку,  встановленому статтями 118,  123 цього Кодексу. Таким чином,   ст.  124 Земельного кодексу України містить вичерпний перелік випадків коли необхідно здійснювати розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Суд вважає,  що Законом України «Про оренду землі» встановлені основні положення договору оренди землі. Порядок передачі земельних ділянок в користування визначений положеннями Земельного кодексу України.

Оскільки межі земельної ділянки за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д (раніше до присвоєння виконкомом адреси на перехресті вул.  Совєтська та вул.  Свердлова) були визначені в натурі актом узгодження та встановлення меж земельної ділянки від 02.04.2001 року,  а мета використання (цільове призначення) яке вказано у проекті договору оренди земельної ділянки не змінилось,  суд вважає,  що розроблення проекту відведення земельної ділянки в даному випадку не потрібне.

Представник відповідача з цього приводу підтвердив,  що мета використання (цільове призначення) земельної ділянки,  яка була передана Федерації боксу Луганщини в оренду терміном на 49 років за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д (раніше до присвоєння виконкомом адреси на перехресті вул.  Совєтська та вул.  Свердлова) загальною площею 0, 2896 га не змінюється. Рішення Луганської міської ради щодо віднесення зазначеної земельної ділянки до земель запасу Луганською міською радою або її виконавчими органами не приймалось.

Межі земельної ділянки за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д (раніше до присвоєння виконкомом адреси на перехресті вул.  Совєтська та вул.  Свердлова) загальною площею 0, 2896 га визначені в натурі,  а саме актом узгодження та встановлення меж земельної ділянки від 02.04.2001 року.

На думку позивача,  будівництво та розміщення торгівельного комплексу за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  4д значно покращить інфраструктуру цього району та створить додаткові робочі місця.

Стаття 377 Цивільного кодексу України передбачає,  що якщо житловий будинок,  будівля або споруда розміщені на земельній ділянці,  наданій в користування,  то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки,  на якій вони розміщені, та частиною ділянки,  яка необхідна для  їх обслуговування. Відповідно до  ст.  120 Земельного кодексу України якщо житловий будинок,  будівля або споруда розміщені на земельній ділянці,  наданій в користування,  то у разі їх відчуження до набувача переходить право     користування

тією частиною земельної ділянки,  на якій вони розміщені,  та частиною ділянки,  яка необхідна для  їх обслуговування.

Стаття 187 Господарського кодексу України передбачає можливість укладення договору за рішенням суду.

Згідно  ст.  126 Земельного кодексу України,  право оренди землі оформляється договором,  який реєструється відповідно до закону.

 ст.  631 Цивільного кодексу України передбачає,  що договір набирає чинності з моменту його укладення.

Згідно із  ст.  640 Цивільного кодексу України,  договір який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації,  є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації,  а в разі необхідності і нотаріального посвідчення,  і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.

Представник Луганської міської ради в судовому засіданні зазначив,  що рішенням Луганської міської ради від 25.04.2008 № 33/13 були встановлені договірні коефіцієнти які застосовуються до нормативної грошової оцінки земельної ділянки при визначені розміру орендної плати.

Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Типового договору оренди землі» від 03.03.2004 № 220,  затверджений типовий договір оренди землі,  який передбачає усі необхідні умови.

Проект договору,  який був наданий до листа від 25.07.2008 року за № 28 відповідає вимогам затвердженого типового договору оренди землі,  затвердженого постановою КМУ від 03.03.2004 № 220,  редакція якого діяла на момент подачі листа від 25.07.2008 № 28.

Згідно рішення Луганської міської ради від 27.12.2006 № 12/26,  зі змінами до нього,  довідки про нормативну грошову оцінку земельних ділянок надаються Управлінням нерухомим майном Луганської міської ради.

Представник третьої особи Управління нерухомим майном Луганської міської ради на вимогу суду надав довідку про грошову оцінку земельної ділянки та розрахунок орендної плати за землю для зазначення їх у проекті договору оренди земельної ділянки наданого товариством з обмеженою відповідальністю «Хоре» до листа від 25.07.2008 року за № 28.

З урахуванням викладеного,  керуючись  ст.  124 Конституції України,   ст.   ст.  377,  631,  640 ЦК України,   ст.   ст.  120,  124 ЗК України,   ст.  181,  187 ГК України,   ст.   ст.  10, 11, 27, 31, 60, 88,  212-215 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Луганської міської ради,  треті особи товариство з обмеженою відповідальністю «Хоре» та Управління нерухомим майном Луганської міської ради про укладення договору оренди земельної ділянки задовольнити повністю.

Вважати укладеним договір оренди землі в наступній редакції:

Договір оренди землі

м.  Луганськ,  шістнадцятого вересня дві тисячі восьмого року.

ЛУГАНСЬКА ОСОБА_2,  яка діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  Земельного кодексу України,  Закону України "Про оренду землі",  Цивільного кодексу України,  місцезнаходження якої: місто Луганськ,  вулиця Коцюбинського,  будинок № 14,  код ЄДРПОУ 26070794,  іменована далі як ОРЕНДОДАВЕЦЬ,  з однієї сторони,  а з другої сторони ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХОРС»,  місцезнаходження якого: м.  Луганськ,  с Ювілейне,  вул.  Сонячна,  буд.  39 в особі директора ОСОБА_1,  НОМЕР_1,  виданий Ленінським РОВД ЛМУ в Луганській області,  що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,  що діє на підставі Статуту,  іменоване далі як ОРЕНДАР,  уклали цей договір про нижченаведене,

Предмет договору

1.     ОРЕНДОДАВЕЦЬ надає на підставі рішення Луганської міської ради від 27.12.2006 №

12/26,  зі змінами до нього,  а ОРЕНДАР приймає в строкове платне користування земельну

ділянку під будівництво та розміщення торгівельного комплексу,  яка знаходиться за

адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  № 4д.

Об'єкт оренди

1.   2.     В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0, 2896 га.

2.   3.     На земельній ділянці розташована автостоянка тимчасового перебування транспорту. Зелені насадження на земельній ділянці відсутні.

4.     На момент укладання договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки (без

застосування коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки) становить

721586, 47 гривень.

4.1 На момент укладання договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки становить 1803966, 47 гривень Після набрання чинності договором оренди землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки,  в тому числі коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки визначаються (змінюються) згідно рішення Луганської міської ради або згідно іншого нормативно-правового рішення прийнятого замість вказаного органом уповноваженим орендодавцем,  про що вказаний орган надає відповідну довідку орендарю у тижневий термін після звернення орендаря до вказаного органу.

1.   5.     Земельна ділянка,  яка передається в оренду,  недоліків,  що могли б перешкоджати її ефективному використанню за цільовим призначенням,  не має.

2.   6.     Інші особливості об'єкта оренди,  які можуть вплинути на орендні відносини не виявлені.

Строк дії договору

7.     Договір укладено на 49 років. Після закінчення строку договору Орендар має переважне

право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 60

календарних днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про

намір продовжити його дію.

Орендна плата

1.   8.     Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3, 5 (три з половиною) відсотка від нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки у гривнях.

2.   9.     Щороку станом на 1 січня поточного року річна орендна плата попереднього року індексується на коефіцієнт,  який застосовується для індексації грошової оцінки земель,  порядок проведення якої затверджений Кабінетом Міністрів України. Якщо розрахований згідно цього порядку коефіцієнт менше чи дорівнює одиниці,  індексація орендної плати не проводиться.

1.   10.     Обчислення розміру річної орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням індексу інфляції,  який враховується при здійсненні індексації,  яка проводиться у порядку визначеному у п. 9 даного договору,  а також з урахуванням інших змін розмірів земельного податку що відбуваються протягом терміну дії договору оренди.

2.   11.     Орендна плата сплачується за базовий податковий (звітний) період,  який дорівнює календарному місяцю,  у грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів,  наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

3.   12.     Орендна плата сплачується на розрахунковий рахунок,  реквізити якого Орендар уточнює у Орендодавця,  або в уповноваженого їм органу.

13.     Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:

-     зміни умов господарювання,  передбачених договором;

•   -     зміни розмірів земельного податку,  підвищення цін,  тарифів,  у тому числі внаслідок інфляції;

•   -     погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря,  що підтверджено документами;

•   -     в інших випадках,  передбачених законом.

1.   14.     У разі зміни розміру земельного податку протягом терміну дії договору,  пропорційно змінюється й розмір орендної плати без внесення відповідних змін в договір. Про зміну земельного податку Орендодавець письмово повідомляє Орендаря або робить про це оголошення в місцевому засобі масової інформації.

2.   15.     У разі невнесення орендної плати у строки,  визначені цим договором,  з ОРЕНДАРЯ справляється пеня у розмірі пені за несвоєчасну сплату земельного податку від несплаченої суми за кожний день прострочення.

16.     На момент укладання договору розмір орендної плати у гривнях,  згідно мети

використання земельної ділянки складає 63138, 81 грн. У подальшому розмір річної

орендної плати розраховується Орендарем самостійно з урахуванням форми розрахунку

розміру орендної плати,  положень договору оренди землі та на підставі відповідної довідки,

наданої органом,  уповноваженим Орендодавцем.  Розрахунок розміру орендної плати за

землю надається на підпис в орган,  уповноважений Орендодавцем.

Умови використання земельної ділянки

1.   17.     Земельна ділянка передається в оренду під будівництво та розміщення торгівельного комплексу.

2.   18.     Цільове призначення земельної ділянки - землі житлової та громадської забудови.

3.   19.     Умови збереження стану об'єкта оренди:

19.1     додержуватися державних стандартів,  норм,  правил та проектних рішень;

1.   19.2     екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів,  місцевих правил забудови населених пунктів,  режиму використання водоохоронних зон,  прибережних захисних смуг,  зон санітарної охорони,  та територій,  які особливо охороняються;

2.   19.3     самовільна забудова земельної ділянки забороняється.

Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду

20.     Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її

відведення.

21.     Передача земельної ділянки орендарю здійснюється в межах,  які вже визначені в натурі

(на місцевості) актом встановлення меж земельної ділянки від 02.04.2001 року.

22.     Передача земельної ділянки орендарю здійснюється органом,  уповноваженим

Орендодавцем,  наступного дня після державної реєстрації цього договору за актом її

приймання-передачі.

Умови повернення земельної ділянки

23.     Після припинення дії або розірвання договору Орендар повертає Орендодавцю (або

уповноваженому їм органу) земельну ділянку в двотижневий термін після прийняття

відповідного рішення згідно з актом приймання-передачі у стані,  не гіршому порівняно з

тим,  у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки,  пов'язаних із зміною її стану,  має право на відшкодування збитків у розмірі,  визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків,  спір розв'язується у судовому порядку.

1.   24.     Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки,  які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці,  не підлягають відшкодуванню.

2.   25.     Поліпшення стану орендованої земельної ділянки,  проведені Орендарем за письмовою згодою з Орендодавцем землі,  не підлягають відшкодуванню.

26.     Орендар має право на відшкодування збитків,  заподіяних унаслідок невиконання

Орендодавцем зобов'язань,  передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

-     фактичні втрати,  яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним

виконанням умов договору Орендодавцем,  а також витрати,  які орендар здійснив або

повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;

-     доходи,  які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем

умов договору

27.     Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально

підтверджених даних.

Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

28.     На орендовану земельну ділянку не встановлено (встановлено) обмеження (обтяження)

та інших прав третіх осіб

Інші права та обов'язки сторін

29.     Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

1.   29.1     використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;

2.   29.2     дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів,  додержання державних стандартів,  норм і правил,  у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;

3.   29.3     дотримання режиму водоохоронних зон,  прибережних захисних смуг,  зон санітарної охорони,  санітарно-захисних зон,  зон особливого режиму використання земель та територій,  які особливо охороняються;

4.   29.4     своєчасного внесення орендної плати;

5.   29.5     виконання інших зобов'язань,  передбачених діючим законодавством.

30.     Орендодавець зобов'язаний:

30.1     передати у користування земельну ділянку у стані,  що відповідає умовам договору

оренди;

1.   30.2     при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

2.   30.3     не вчиняти дій,  які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

30.4     попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки,  які в

процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля

або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди.

31.     Орендар земельної ділянки має право:

1.   31.1     самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

2.   31.2     за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі,  виробничі,  культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;

3.   31.3     отримувати продукцію і доходи;

1.   31.4     здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд.

2.   31.5     передавати земельну ділянку або її частину у суборенду без зміни цільового призначення відповідно до земельного законодавства України за письмовою згодою Орендодавця.

32.     ОРЕНДАР зобов'язаний:

32.1     для обчислення розміру річної орендної плати звернутись в тижневий термін з моменту

державної реєстрації договору оренди землі,  а в подальшому звертатись до органу

уповноваженому Орендодавцем,  для отримання відповідної довідки:

32.1.1     щороку не пізніше місячного терміну після проведення у встановленому

законодавством порядку індексації грошової оцінки землі.

32.1.2     у разі зміни функціонального використання земельної ділянки ( або її частини) в

межах мети використання земельної ділянки визначеної договором оренди землі,  не пізніш

місячного терміну з моменту настання вказаної події.

32.2     самостійно,  на підставі вищевказаної довідки,  обчислювати розмір орендної плати.

1.   32.3     виконувати обов'язки передбачені Земельним кодексом України,  Законом України „Про оренду землі" та Законом України „Про благоустрій населених пунктів".

2.   32.4     у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди землі надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.

32.5     використовувати земельну ділянку згідно її цільового призначення та мети

використання,  зазначених в цьому договорі.

32.6     зберігати земельну ділянку у стані,  відображеному у акті приймання-передачі

земельної ділянки.

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини

33.     Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе

Орендар,  який має право застрахувати земельну ділянку за власним бажанням.

Зміна умов договору і припинення його дії

34.     Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

35.     Дія договору припиняється у разі:

•   -     закінчення строку,  на який його було укладено;

•   -     придбання орендарем земельної ділянки у власність;

-викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку,  встановленому законом;

-     ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках,  передбачених законом.

36.     Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

-     взаємною згодою сторін;

-     рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною

обов'язків,  передбачених договором,  та внаслідок випадкового знищення,  пошкодження

орендованої земельної ділянки,  яке істотно перешкоджає її використанню,  а також з інших

підстав,  визначених законом.

37.     Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи не є підставою

для зміни або розірвання договору.

38.     Реорганізація юридичної особи-орендаря шляхом її перетворення або шляхом,  коли

внаслідок реорганізації не здійснюється перехід права власності на всі об'єкти,  що

розташовані на земельній ділянці до іншої особи,  не є підставою для зміни умов або

розірвання договору оренди землі. Реорганізація юридичної особи - орендаря іншим

шляхом є підставою для зміни умов або розірвання договору оренди землі.

Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору

1.   39.     За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

2.   40.     Сторона,  яка порушила зобов'язання,  звільняється від відповідальності,  якщо вона доведе,  що це порушення сталося не з її вини.

Прикінцеві положення

1.   41.     Цей договір набирає чинності з моменту його державної реєстрації.

2.   42.     Невід'ємними частинами договору є:

-     план або схема земельної ділянки;

-     кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її

використанні та встановлених земельних сервітутів;

•   -     акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

•   -     акт приймання-передачі об'єкта оренди;

Реквізити сторін

ОРЕНДОДАВЕЦЬ     ОРЕНДАР

ЛУГАНСЬКА ОСОБА_2     Товариство з обмеженою відповідальністю

910091000,  м. Луганськ,     «Хоре»

вул. Коцюбинського,  14     91000,  м.  Луганськ,

іден.код 26070794     с Ювілейне,  вул.  Сонячна,  буд. 39

іден.код 30091778

Товариству з обмеженою відповідальністю «Хоре» виготовити невід'ємні частини договору оренди земельної ділянки,  зміст якого викладено у цьому рішенні суду,  а саме: план або схему земельної ділянки; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів,  акт визначення меж земельної ділянки в натурі.

Управлінню нерухомим майном Луганської міської ради скласти та підписати акт приймання - передачі ТОВ «Хоре» земельної ділянки під будівництво та розміщення торгівельного комплексу,  яка знаходиться за адресою: м.  Луганськ,  1-й Мікрорайон,  буд.  №

4д.

Зобов'язати Луганський міський реєстраційний офіс Луганської регіональної філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" провести державну реєстрацію договору оренди землі з виготовленими невід'ємними частинами договору оренди земельної ділянки,  зміст якого викладено у цьому рішенні суду.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд міста Луганська протягом десяти днів від дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,  рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

СудЛенінський районний суд м. Луганськ
Дата ухвалення рішення16.09.2008
Оприлюднено14.05.2010
Номер документу9001185
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2314/2008

Рішення від 23.06.2008

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Дюженко Л.А.

Рішення від 16.10.2008

Цивільне

Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Клімова С.В.

Рішення від 16.09.2008

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Матвєйшина О.Б.

Рішення від 07.11.2008

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Лаврушин О.М.

Рішення від 14.11.2008

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Волков С.А.

Рішення від 12.12.2008

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Карпенко Г.М.

Рішення від 04.12.2008

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Єщенко О.В.

Рішення від 04.12.2008

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Єщенко О.В.

Ухвала від 25.03.2008

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С.С.

Судовий наказ від 01.12.2008

Цивільне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Задунайський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні