Справа №2-230
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2010 року смт.Тельманове
Тельманівський районний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Попеки О.В. при секретарі Сокирко І.М.
з участю прокурора Петрілка В.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом прокурора Тельманівського району в інтересах держави в особі Луківської сільської ради до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних водним живим ресурсам у розмірі 153 грн.,
В С Т А Н О В И В:
23.02.2010 року прокурор Тельманівського району звернувся до Тельманівського районного суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області про відшкодування збитків, заподіяних водним живим ресурсам у розмірі 153 грн. до ОСОБА_1 , вказуючи на те, що 12.06.2009 року ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме на Павлопольському водосховищі Тельманівського району Донецької області в районі села Миколаївка, здійснював незаконний лов риби забороненими знаряддями лову – сітками і виловив рибу окуня у кількості 30 штук, чим завдав матеріальну шкоду довкіллю у розмірі 153 грн., порушив інтереси держави в особі Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області. Тому прокурор звернувся до суду з даним позовом і просить стягнути вказану суму матеріальних збитків.
В судовому засіданні прокурор Петрілка В.Є. на позові наполягала в повному обсязі.
В судове засідання представник Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області, яка є позивачем, не з,явився, але від голови Луківської сільради надійшла письмова заява з наполяганням на позові та с проханням справу розглянути без їх участі.
Відповідач до суду не з,явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про отримання ним судової повістки, про причину неявку не повідомив. Прокурор не заперечує проти заочного розгляду справи, тому суд приймає рішення про заочний розгляд справи.
Суд заслухавши прокурора, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані прокурором докази приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Матеріалами справи встановлено, що 12.06.2009 року ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме на Павлопольському водосховищі Тельманівського району Донецької області в районі села Миколаївка, здійснював незаконний лов риби забороненими знаряддями лову – сітками і виловив рибу окуня у кількості 30 штук, за що 22.07.2009 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності і на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 340 грн. з конфіскацією на користь держави знарядь лову, що підтверджується копією постанови Тельманівського районного суду Донецької області від 22.07.2009 року.
Відповідно до розрахунку збитків, "Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 32 від 19.01.1998 року, ОСОБА_1 заподіяв шкоду тваринному світу – водним живим ресурсам на суму 153 грн.
Згідно ст. ст. 4, 5 Закону України "Про тваринний світ", об’єкти тваринного світу, які перебувають у стані природної волі і знаходяться в межах території України, належать до природних ресурсів загальнодержавного значення, є об’єктом власності українського народу і, відповідно до ч.6 вказаної статті, знаходяться під охороною держави. Також, ст. 5 ч.3 вказаного закону передбачено, що від імені українського народу право власника об’єктів тваринного світу, які є об’єктом загальнодержавного значення, здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми протиправними діями завдав збиток державі в особі Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області.
Відповідно до ст. 63 Закону України "Про тваринний світ" громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, в порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Статтею 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", сума збитків, заподіяних природному середовищу, зараховується на рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища, що діє у межах єдиного бюджету ради.
Шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала, що встановлено ст. 1166 ч.1 ЦК України.
На підставі викладеного, з відповідача на користь Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області належить стягнути збиток, заподіяний водним живим ресурсам у розмірі 153 грн., а також підлягає стягненню з відповідача на користь держави держмито у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді у розмірі 120 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 130, 212, ЦПК України, ст.ст. 4, 5, 63 Закону України "Про тваринний світ" ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 1166 ЦК України суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву прокурора Тельманівського району в інтересах держави в особі Луківської сільської ради до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних водним живим ресурсам у розмірі 153 грн. задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Луківської сільської ради Тельманівського району Донецької області збиток, заподіяний водним живим ресурсам у розмірі 153 грн. на р/р 33114329700379 в УДК в Донецькій області, ОКПО 04340537, МФО 834016.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати по сплаті судового збору в сумі 51 гривні на рахунок №31411537700372, одержувач платежу Тельманівська селищна рада Тельманівського району Донецької області.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державний бюджет Ворошилівського району м. Донецька витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 гривень на рахунок №31216259700004.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заява про перегляд заочного рішення розглядається протягом п,ятнадцяти днів з дня її надходження.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку, який вказаний нижче. У цьому разі строк, протягом якого розглядалась заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Донецької області через Тельманівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не буде подана у встановлений законом строк.
Суддя
Рішення ухвалене в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суд | Тельманівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2010 |
Оприлюднено | 26.04.2010 |
Номер документу | 9100364 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні