КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

Ухвала

31 серпня 2020 року

м. Київ

справа № 553/2921/16-ц

провадження № 61-17669 св 18

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Осіяна О. М. (суддя-доповідач), Білоконь О. В., Сакари Н. Ю.,

розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом публічного акціонерного товариства Банк Січ до ОСОБА_1 , фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 , третя особа - приватне підприємство Бізнес-Гід , про визнання договору відступлення права вимоги недійсним за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства Банк Січ на рішення Ленінського районного суду м. Полтави від 23 листопада 2017 року та постанову апеляційного суду Полтавської області від 01 лютого 2018 року,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Ленінського районного суду м. Полтави від 23 листопада 2017 року у задоволенні позову публічного акціонерного товариства Банк Січ відмовлено.

Постановою апеляційного суду Полтавської області від 01 лютого 2018 року апеляційну скаргу апеляційного суду Полтавської області від 01 лютого 2018 рокузалишено без задоволення, рішення суду першої інстанції залишено без змін.

У квітні 2018 року публічне акціонерне товариство Банк Січ подало до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій просило оскаржувані судові рішення скасувати, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, й ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позов банку.

У квітні 2020 року справу передано судді-доповідачеві Осіяну О. М.

Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.

Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 272 ЦПК України.

Ураховуючи, що згідно з частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, колегія суддів інформує учасників справи про те, що зазначена інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії і складності справи, справа розглядатиметься колегією у складі п`яти суддів.

Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом публічного акціонерного товариства Банк Січ до ОСОБА_1 , фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 , третя особа - приватне підприємство Бізнес-Гід , про визнання договору відступлення права вимоги недійсним призначити до розгляду в складі колегії з п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами. Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: О. М. Осіян

О. В. Білоконь

Н. Ю. Сакара

Дата ухвалення рішення 31.08.2020
Оприлюднено 01.09.2020

Судовий реєстр по справі 553/2921/16-ц

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 16.09.2020 Касаційний цивільний суд Верховного Суду Цивільне
Ухвала від 31.08.2020 Касаційний цивільний суд Верховного Суду Цивільне
Ухвала від 07.06.2018 Касаційний цивільний суд Верховного Суду Цивільне
Ухвала від 23.04.2018 Касаційний цивільний суд Верховного Суду Цивільне
Ухвала від 01.02.2018 Апеляційний суд Полтавської області Цивільне
Ухвала від 04.01.2018 Апеляційний суд Полтавської області Цивільне
Ухвала від 26.12.2017 Апеляційний суд Полтавської області Цивільне
Рішення від 23.11.2017 Ленінський районний суд м.Полтави Цивільне
Рішення від 23.11.2017 Ленінський районний суд м.Полтави Цивільне
Ухвала від 08.09.2017 Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ Цивільне
Ухвала від 08.08.2017 Ленінський районний суд м.Полтави Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 553/2921/16-ц

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону