Ухвала
від 28.01.2021 по справі 552/959/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/959/19

Провадження № 1-кс/552/126/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2021 слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

встановив:

Старший слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 та підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Своє клопотання обґрунтовує тим, що СУ ГУ ДФСу Полтавськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018171090000055 від 14.03.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що групою осіб на території м.Кременчука протягом 2017-2020 років, шляхом використання реквізитів підконтрольних даній групі осіб підприємств, надаються послуги зі штучного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат з податку на прибуток підприємства суб`єктам господарської діяльності реального сектору економіки без реального руху товарів (робіт, послуг), що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Так, невстановлені слідством особи у період вчинення кримінального правопорушення у своїй діяльності використовували наступний суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну) особу: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Досудовим розслідуванням встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) документально відображали фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Таким чином, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, повного кола осіб, причетних до його вчинення та реального обсягу збитків, заподіяних злочинними діями винних осіб, у слідчої виникла необхідність в тимчасовому доступі до оригіналів документів, які підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: договорів (угод, контрактів) з додатками та специфікаціями, додаткових угод, рахунків-фактур, податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, маршрутних листів, актів приймання-передачі, актів виконаних робіт (послуг), акти звірки, довіреності на отримання ТМЦ, сертифікати відповідності, якісні свідоцтва, паспорти, технічна документація, платіжні доручення, банківські виписки (роздруківки) або інші документи, які підтверджують розрахунки, листування, журнали обліку в`їзду/виїзду автотранспорту (журнали входу/виходу осіб на територію), доручення на отримання товару, за період з 01.01.2019 по теперішній час з можливістю вилучення оригіналів та перебувають у володінні ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України особи, у володінні яких знаходиться інформація до суду не викликались.

Заслухавши думку слідчої, яка клопотання підтримала та просила задовольнити з підстав викладених у ньому, ознайомившись із матеріалами доданими до клопотання, слідчий суддя приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУ ДФС України в Полтавській області здійснюється досудоверозслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018171090000055 від 14.03.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України.

З метою повного та всебічного проведення досудового слідства, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Слідчим суддею враховано вимоги ч. 5 ст. 163 КПК України та той факт, що слідчому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 .

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Враховуючи обсяг документів, які підлягають вилученню, вважаю за доцільне встановити строк дії даної ухвали 20 днів.

Проведення даної слідчої дії необхідно доручити слідчим, які входять до групи з розслідування даного кримінального провадження, та дані щодо яких внесені до ЄРДР.

Керуючись ст. ст.159,160,162,163,164, 166 КПК України, -

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 та підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: договорів (угод, контрактів) з додатками та специфікаціями, додаткових угод, рахунків-фактур, податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, маршрутних листів, актів приймання-передачі, актів виконаних робіт (послуг), акти звірки, довіреності на отримання ТМЦ, сертифікати відповідності, якісні свідоцтва, паспорти, технічна документація, платіжні доручення, банківські виписки (роздруківки) або інші документи, які підтверджують розрахунки, листування, журнали обліку в`їзду/виїзду автотранспорту (журнали входу/виходу осіб на територію), доручення на отримання товару, за період з 01.01.2019 по теперішній час з можливістю вилучення оригіналів.

Виконання ухвали доручити слідчим СУ ГУ ДФС у Полтавській області, які здійснюють досудове розслідування, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_3 , ОСОБА_14 ОСОБА_15 та іншим особам за дорученням слідчого.

Строк дії ухвали 20 днів з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення28.01.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94463129
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —552/959/19

Ухвала від 07.06.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 14.05.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

Ухвала від 26.04.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Остапук Віктор Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні