Єдиний унікальний №2-832/2009
Провадження №2-в/408/65/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Біловодськ 14 червня 2021 року
Біловодський районний суд Луганської області в складі:
головуючого: судді Рукаса М.С.,
за участю:
секретаря: Мірошнік К.О.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи в залі суду заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , відповідач: ОСОБА_3 , заінтересована особа: Довжанський міський відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про відновлення втраченого судового провадження та видачу дубліката виконавчого листа, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Біловодського районного суду Луганської області знаходиться справа за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , відповідач: ОСОБА_3 , заінтересована особа: Довжанський міський відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про відновлення втраченого судового провадження та видачу дубліката виконавчого листа.
Ухвалою суду від 10 червня 2021 року судом призначено розгляд вказаної заяви у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.
В судове засідання сторони не з`явилися, про час, дату і місце розгляду справи сповіщувалися, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надавали, що не перешкоджає розгляду справи по суті за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 488 Цивільного процесуального кодексу України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням судового рішення або в якій провадження закрите, проводиться в порядку, встановленому цим Кодексом.
Статтею 489 ЦПК України передбачено, що втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника у справі, або за ініціативою суду.
Згідно розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6/0/38-16 від 25.01.2016 підсудність Свердловсьокго міського суду Луганської області була визначена Біловодському районному суду Луганської області.
Вказане розпорядження стосується нових заяв, які надійшли після винесення цього розпорядження ВССУ, отже, питання про відновлення втраченого провадження підсудне Біловодському районному суду Луганської області.
Факт того, що будівля Свердловського міського суду Луганської області на цей час знаходиться на не підконтрольній українській владі території є загальновідомим, що дає підстави вважати втраченим провадження у справі № 2-832/2009 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та непрацездатної дружини.
Відповідно до ст. 493 Цивільного процесуального кодексу України при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги частину справи, що збереглася; документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень; дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел. Суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, учасників справи (їх представників), а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення.
Дослідивши матеріали справи, а саме копію рішення суду від 26 лютого 2009 року у справі № 2-832/2009, суд вважає за можливе відновити втрачене судове провадження № 2-832/2009 в частині винесеного судового рішення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 488-494 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відновити втрачене судове провадження № 2-832/2009 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та непрацездатної дружини, в частині винесеного 26 лютого 2009 року Свердловським міським судом Луганської області рішення:
Справа № 2-832
2009 року
РІШЕННЯ
ІМ`ЯМ УКРАЇНИ
26.02.2009 року
Свердловський міський суд Луганської області в складі
головуючого судді Маркової Т.Г.,
при секретарі Литвинової О.Л.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні м. Свердловська справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та непрацездатної дружини -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду із позовною заявою, у якій вказує, що вона з відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі з 12.07.2008 року. Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини, має постійний заробіток, та повинен надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, також на утриманні нікого не має. Зараз позивачки важко одній матеріально утримувати неповнолітню дитину. У зв`язку з чим позивачка просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту подачі заяви й до досягнення дитиною повноліття, та на своє утримання в розмірі 1/6 частини доходу, до досягнення дитиною трирічного віку.
У судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги, наполягає на їх задоволенні.
Відповідач позовні вимоги визнав частково, заперечує проти стягнення аліментів на утримання дитини, оскільки він сплачує.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, та представлені докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, які підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180-183 СК України, мати та батько зобов`язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Частина заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, встановлюється судом. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України.
Відповідно до ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною 3 років.
Згідно зі ст. 200 СК України, суд встановлює розмір аліментів у твердій грошовій сумі і (чи) у частині від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 СК України. При встановленні розміру аліментів з одного із батьків суд враховує можливість утримання дитини другим із батьків.
Судом встановлено, що сторони по справі перебували у громадському шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітню дитину, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком якої є відповідач, який не надає матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини. Зараз позивачки важко однієї матеріально утримувати неповнолітню дитину, а також встановлено що відповідач має постійний заробіток, Працює в Свердловському МВ УМВС України в Луганської області, по виконавчим листам інших стягнень не має. У зв`язку з чим, суд вважає за необхідним стягнути з відповідача на користь позивачці аліменти на утримання неповнолітньої дитини, у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та на утримання непрацездатної дружини в розмірі 1/6 частини доходу, до досягнення дитиною трирічного віку. Крім того, відповідно до ст.191 СК України аліменти на утримання неповнолітньої дитини та непрацездатної дружини присуджуються з моменту пред`явлення позову, тобто з 03.02.2009 року.
Згідно ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини у межах суми платежу за один місяць.
На підставі ст.ст. 84, 180-183, 191 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 212-215 та 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Новоборовиці м.Свердловська Луганської області, аліменти на користь ОСОБА_4 , на утримання неповнолітньої дитини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03.02.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Новоборовиці м.Свердловська Луганської області, аліменти на користь ОСОБА_4 , на її утримання, у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3 , починаючи з 03.02.2009 року до досягнення дитиною повноліття
Стягнути з ОСОБА_3 , судовий збір в розмірі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_3 на інформаційне-технічне забезпечення судового розгляду справи на користь Державної судової адміністрації в розмірі 30 грн. не користь УДК м. Свердловська код 24048566 р/р 31212259700072 МФО 804013.
Рішення підлягає негайному виконанню у частині стягнення аліментних платежів за один місяць.
Рішення вступає в законну силу через 10 днів після його оголошення, якщо протягом цього часу не надійде заява про оскарження рішення.
Заява про оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Луганської області через Свердловський місцевий суд протягом 10 днів з дня його оголошення.
Суддя
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання до Луганського апеляційного суду.
Головуючий: М.С. Рукас
Суд | Біловодський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2021 |
Оприлюднено | 25.06.2021 |
Номер документу | 97890459 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біловодський районний суд Луганської області
Рукас М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні