Справа №220/1375/21
Провадження № 2-з/220/15/21
У Х В А Л А
Іменем України
12 серпня 2021 року Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Якішина О.М., розглянувши заяву представника позивача - адвоката Король Т.В. про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору емфітевзису,
ВСТАНОВИВ:
12.08.2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору емфітевзису та одночасно заява про забезпечення позову.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Ухвалою суду від 12.08.2021 року позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору емфітевзису передана за підсудністю до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, за місцем розташування нерухомого майна.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття суд, встановлений законом передбачає, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
Враховуючи викладене, оскільки сам спір відноситься до юрисдикції Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, вирішення питання про забезпечення позову також відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 30, 31, 32, 152 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача - адвоката Король Т.В. про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору емфітевзису передати за підсудністю до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.М. Якішина
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2021 |
Оприлюднено | 13.08.2021 |
Номер документу | 98948426 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Якішина О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні