Справа № 1-128/08
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01червня 2022року м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Красилові подання начальника Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, з середньою освітою, уродженця с. Великі Орлинці Хмельницької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , розлученого, непрацюючого, раніше судимого:
- 08 вересня 2008 року Красилівським районним судом Хмельницької області за ч. 1 ст. 115 КК України на 9 років позбавлення волі на підставі ч. 3 ст. 82 КК України ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02 серпня 2016 року звільнений з заміною на громадські роботи, невідбутий строк покарання 4 місяця, судимість не знята і не погашена,
в с т а н о в и в:
Начальник Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до Красилівського районного суду Хмельницької області із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 терміном на 1 рік із встановленням обмежень, посилаючись на те, що останній був засуджений за скоєння умисного, особливо тяжкого злочину, систематично вчиняє адміністративні правопорушення та є суспільно небезпечним.
Представник Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області в судове засідання не з`явився, надав заяву про слухання справи у його відсутності, подання підтримує.
ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутність, щодо встановлення йому адміністративного нагляду не заперечує.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що дане подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений до позбавлення волі, і на підставі ч. 3 ст. 82 КК України ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02 серпня 2016 року з заміною на громадські роботи, невідбутий строк покарання 4 місяця, судимість не знята і не погашена, скоїв 08 серпня 2021 року адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді 17 грн. штрафу. ОСОБА_4 винесено попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду.
16 вересня 2021 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 грн., винесено попередження про припинення антигромадської поведінки та можливе встановлення адміністративного нагляду.
12 січня 2022 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 177 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 17 грн.
21 лютого 2022 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 грн., попереджений про припинення антигромадської поведінки та можливе встановлення адміністративного нагляду.
28 березня 2022 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 грн.
31 березня 2022 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 177 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 17 грн.
25 квітня 2022 року ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 177 КУпАП, за що був притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 17 грн.
Крім того, 26 жовтня 2021 року ухвалою Красилівського районного суду Хмельницької області закрите кримінальне провадження № 12021243060000207 від 30 березня 2021 року на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.
Як вбачається з матеріалів справи, за місцем свого проживання ОСОБА_4 характеризується з негативного боку, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на профілактичні заходи не реагує.
Згідно з п. в ч. 1 ст. 4 Закону підставами для застосування адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону є матеріали органів Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч. 1 ст. 6 Закону).
Судом всатновлено, що ОСОБА_4 був засуджений за умисний особливо тяжкий злочин та після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, незадовільно характеризується за місцем проживання.
Відтак, з врахування викладеного та з метою запобігання вчиненню ним злочинів, як особою, звільненою з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст.3п.«в»ЗаконуУкраїни «Проадміністративнийнаглядза особами,звільненимизмісць позбавленняволі» щодо ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном 1 рік.
При цьому, відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження: заборонити йому залишати місце постійного проживання з 23.00 год. до 06.00 год.; заборонити ОСОБА_4 виїзд за межі Хмельницького району Хмельницької області без письмового дозволу начальника Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Щодо вимоги про зобов`язання кожну другу та четверту суботу кожного місяця протягом робочого часу з 09 год. 00 хв. по 18 год. 00 хв. з`являтись в органи поліції для реєстрації, то суд вважає, що в цій частині подання підлягає частковому задоволенню, оскільки з врахуванням введеного на території України військового стану, а також не відмінений в повному обсязі карантинних обмежень, з врахуванням труднощів транспортного сполучення, з метою уникнення штучного створення умов для порушення обмежень адміністративного нагляду, суд вважає за необхідне встановити один день протягом місяця для відмітки в органах поліції. .
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
П О С Т А Н О В И В:
Подання начальника Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого заадресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном один рік.
Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження :
1)заборонити залишатимісце постійногопроживання з23:00год.до 6:00год.;
2) заборонити виїзд за межі Хмельницького району Хмельницької області без письмового дозволу начальника Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області;
3) зобов`язати раз в місяць з`являтись в органи поліції для реєстрації (з погодженням ДОП ВПД № 2 ХРУП ГУНП в Хмельницької області).
Виконання ухвали доручити Хмельницькому РУП ГУНП в Хмельницькій області.
На ухвалу може бути подана апеляція до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд Хмельницької області протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104574506 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Кримінальне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Гладій Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні