Справа № 420/28869/23
У Х В А Л А
06 листопада 2023 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача про відвід судді Левчук О.А. по справі № 420/28869/23, -
В С Т А Н О В И В
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду находиться справа за позовом Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Скісна 78Б про зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Скісна 78Б передати Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради картотеки з питань реєстрації фізичних осіб за адресою: вул. Скісна, буд. 78 Б, м. Одеса.
Ухвалою суду від 30 жовтня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі, відмовлено в задоволенні клопотання представника Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 30 жовтня 2023 року у задоволенні заяви представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду відмовлено.
01 листопада 2023 року від представника відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Скісна 78Б надійшла заява про відвід судді Левчук О.А., яка передана головуючому судді 06.11.2023 року після повернення з відрядження.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 40 КАС України питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Питання про відвід судді вирішується судом, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Згідно ч. 4, 11 ст. 40 КАС України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Таким чином, відповідно до ч. 11 ст. 40 КАС України, заяву представника відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Скісна 78Б про відвід судді Левчук О.А. по справі № 420/28869/23 розглянуто в порядку письмового провадження.
Так, представник відповідача обґрунтовує заяву про відвід судді Левчук О.А., подану відповідно до п. п. 4 ч. 1 ст. 36 КАС України, тим, що суддя Левчук О.А. ухвалила судове рішення за відсутністю заяви позивача про поважність причин пропущення строків. Представник відповідача вважає, що суддя Левчук О.А. є упередженою на користь суб`єкта владних повноважень Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. При цьому відповідач позбавлений права на витребування доказів, оскільки судом вирішено розглянути справу в письмовому провадженні без виклику сторін. Представник ОСББ «СКІСНА-78 Б» вказав, що своїми діями суддя Левчук О.А. викликає у заявника стійку недовіру до судді та її об`єктивності при ухваленні судового рішення.
Згідно ч. 1, 2 ст. 39 КАС України за наявності підстав, зазначених у статтях 36-38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. За цими самими підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 36 КАС України суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу), зокрема, за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч. 3 ст. 39 КАС України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Право на подання заяви про відвід судді є однією з гарантій законності здійснення правосуддя і об`єктивності та неупередженості розгляду справи, оскільки статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини закріплено основні процесуальні гарантії, якими може скористатись особа при розгляді її позову в національному суді і до яких належить розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, наявність безсторонності має визначатись, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд, як такий, та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (рішення у справах «Фей проти Австрії», рішення від 24.02.1993, серія A, №255, с. 12, п. 27, 28 і 30, та «Веттштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland), заява № 33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII). У кожній окремій справі потрібно визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (див. рішення у справі «Пуллар проти Сполученого Королівства» (Pullar v. the United Kingdom), рішення від 10.06.1996, Reports 1996-III, с. 794, п. 38).
Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (рішення у справі Веттштайна (Wettstein), п. 43).
Разом з тим, посилання представника відповідача на п. 4 ч. 1 ст. 36 КАС України, як на підставу для відводу судді, зокрема необ`єктивність та упередженість судді, по своїй суті є припущенням, а заява, яка містить припущення про існування відповідних обставин не підтверджених належними і допустимими доказами, не є підставою для відводу судді.
При цьому, доводи заявника стосуються його незгоди з процесуальними рішеннями головуючого судді Левчук О.А. по справі № 420/28869/23 в тому числі щодо винесення ухвал суду від 30 жовтня 2023 року про відмову у задоволенні заяви представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, та призначення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно ч. 4 ст. 36 КАС України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви представника відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Скісна 78Б про відвід судді Левчук О.А. та про відсутність визначених КАС України підстав для відводу судді Левчук О.А. по справі № 420/28869/23.
Таким чином, наявні підстави для передачі адміністративної справи № 420/28869/23 до Відділу з надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи Одеського окружного адміністративного суду задля визначення судді для вирішення заяви про відвід в порядку, встановленому ч. 1 ст. 31 КАС України.
Керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 243, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Передати адміністративну справу № 420/28869/23 до Відділу з надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи Одеського окружного адміністративного суду задля визначення судді для вирішення заяви про відвід в порядку, встановленому ч. 1 ст. 31 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАС України.
Суддя Левчук О.А.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 10.11.2023 |
Номер документу | 114764628 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Левчук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні