КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ А ДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-1107/09 Голов уючий у 1-й інстанції: Король О .П.
Суддя доповід ач Мельничук В.П.
У Х В А Л А
30 листопада 2010 р. м. Київ
Колегія судд ів Київського апеляційного а дміністративного суду у скла ді:
Головуючого-суд ді: Мельн ичука В.П.
суд дів: Баб енка К.А., Попович О.В.,
розглянувши в порядку пис ьмового провадження в залі с уду апеляційну скаргу ОСОБ А_1 на ухвалу Чернігівськог о окружного адміністративно го суду від 12 березня 2010 року у с праві за адміністративним по зовом ОСОБА_1 до прокурора відділу з питань розгляду ли стів та прийому громадян Ген еральної прокуратури Україн и Титаренка Л. про визнання не правомірною бездіяльності, -
В С Т А Н О В И Л А:
У листопаді 2008 року О СОБА_1 звернувся до Чернігі вського окружного адміністр ативного суду з позовом до пр окурора відділу з питань роз гляду листів та прийому гром адян Генеральної прокуратур и України Титаренка Л. про виз нання неправомірною бездіял ьності.
Постановою Чернігівського окружного адміністративног о суду від 16 лютого 2010 року у зад оволенні позову відмовлено п овністю.
Ухвалою Чернігівського ок ружного адміністративного с уду від 12 березня 2010 року відмо влено у задоволенні заяви по зивача про роз' яснення вище вказаної постанови.
Не погоджуючись з судовим р ішенням, позивач подав апеля ційну скаргу, в якій просить с касувати ухвалу Чернігівськ ого окружного адміністратив ного суду від 12 березня 2010 року .
До суду апеляційної інстан ції всі особи, які беруть учас ть в справі не прибули, хоча і були належним чином повідомл ені про дату, час і місце апеля ційного розгляду.
Статтею 128 КАС України встан овлено наслідки неприбуття в судове засідання особи, яка б ере участь в справі.
Згідно до ч. 6 зазначеної вищ е статті якщо немає перешкод для розгляду справи у судово му засіданні, але прибули не в сі особи, які беруть участь в с праві, хоча і були належним чи ном повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, су д має право розглянути справ у у письмовому провадженні у разі відсутності потреби за слухати свідка чи експерта.
Підстави для проведення ап еляційного розгляду справи в порядку письмового провадже ння за наявними у справі мате ріалами визначено ст. 197 КАС Ук раїни.
За змістом ч. 1 вищезазначен ої статті суд апеляційної ін станції може розглянути спра ву в порядку письмового пров адження за наявними у справі матеріалами, якщо справу мож е бути вирішено на основі ная вних у ній доказів, у разі: 1) від сутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь в спра ві, про розгляд справи за їх уч астю; 2) неприбуття жодної з ос іб, які беруть участь у справі , у судове засідання, хоча вони були належним чином повідом лені про дату, час і місце судо вого засідання; 3) подання апел яційної скарги на рішення су ду першої інстанції, які прий няті у порядку скороченого п ровадження за результатами р озгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої ст атті 183-2 цього Кодексу.
З огляду на викладене та вра ховуючи те, що справу можливо вирішити на основі наявних у ній доказів, а також те, що до с уду апеляційної інстанції вс і особи, які беруть участь в сп раві не прибули, хоча і були на лежним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційног о розгляду, відсутні клопота ння про розгляд справи за їх у частю, колегія суддів ухвали ла про апеляційний розгляд с прави в порядку письмового п ровадження за наявними у спр аві матеріалами відповідно д о ч. 1 ст. 197 КАС України.
Розглянувши доводи а пеляційної скарги, перевірив ши матеріали справи та прави льність застосування судом п ершої інстанції норм законод авства, колегія суддів вважа є, що апеляційна скарга підля гає залишенню без задоволенн я, а ухвала суду - без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 200 КА С України суд апеляційної ін станції може залишити апеляц ійну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанц ії правильно встановив обста вини справи та ухвалив судов е рішення з додержанням норм матеріального і процесуальн ого права.
Відмовляючи у задоволенн і заяви позивача про роз' яс нення судового рішення суд п ершої інстанції виходив з то го, що заява задоволенню не підлягає, оскільки роз'яснен ню підлягає рішення, яке допу скається до виконання.
З таким висновком колегія суддів погоджується у повно му обсязі, виходячи з наступн ого.
Відповідно до ст. 170 Кодексу адміністративного судочинс тва України, якщо судове ріше ння є незрозумілим, суд, який й ого ухвалив, за заявою осіб, як і беруть участь у справі, роз'я снює своє рішення, не змінююч и при цьому його змісту. Подан ня заяви про роз'яснення судо вого рішення допускається, я кщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом я кого судове рішення може бут и подане для примусового вик онання.
Виходячи із системного ан алізу зазначених вище норм з аконодавства колегія суддів зауважує, що відповідно до но рм процесуального законодав ства роз'ясненню підлягає рі шення суду у разі, якщо без так ого роз'яснення його неможли во виконати, оскільки високо ю є ймовірність неправильног о його виконання внаслідок н еясності резолютивної части ни рішення.
Відповідно до змісту поста нови Чернігівського окруж ного адміністративного суду від 16 лютого 2010 року позивачу в ідмовлено у задоволенні позо ву повністю, отже рішення не п ідлягає виконанню.
Крім цього, колегія суддів з азначає, що мотивувальна час тина вказаної вище постанови містить обгрунтовану законо давчо мотивацію відмови у за доволенні позову позивача, в икладену в зрозумілій формі, а тому колегія суддів погодж ується з висновком суду перш ої інстанції про те, що заява п озивача про роз' яснення пос танови Чернігівського окруж ного адміністративного суду від 16 лютого 2010 року задоволен ню не підлягає у зв' язку з ві дсутністю для цього підстав.
Доводи апеляційної скарги спростовуються викладеним, а тому вона є такою, що задовол енню не підлягає.
За таких обставин, колегія суддів прийшла до висновку п ро те, що судом першої інстанц ії правильно встановлено обс тавини справи та ухвалено су дове рішення з додержанням н орм процесуального права.
Керуючись ст. ст. 2, 159, 160, 195, 196, 197, 199, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністрат ивного судочинства України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу О СОБА_1 - залишити без зад оволення, а ухвалу Черніг івського окружного адмініст ративного суду від 12 березня 2 010 року - без змін.
Ухвала набирає законної си ли через п?ять днів після напр авлення її копій особам, які б еруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом два дцяти днів шляхом подачі кас аційної скарги безпосереднь о до Вищого адміністративног о суду України.
Головуючий-суддя: В.П. Мельничук
Судді: К.А. Бабенко
О.В. Попович
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2010 |
Оприлюднено | 13.12.2010 |
Номер документу | 12758625 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Мельничук В.П.
Адміністративне
Перевальський районний суд Луганської області
Сініцин Едуард Миколайович
Адміністративне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Чередникова Валентина Семенівна
Адміністративне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Самчишина Ніна Василівна
Адміністративне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Подіновська Галина Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні