Копія:
Справа № 11-394/2010 р. Головуючий у 1-й інстанції
Категорія: ч.1 ст. 309 КК України Товстика І.В.
Доповідач: Шпинта М.Д.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого Іващука В.Я.
Суддів Гладкого С.В., Шпинти М.Д.
за участю прокурора Ютовець Н.І.
засудженого ОСОБА_2
захисника-адвоката ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Рівному 23 листопада 2010 року кримінальну справу за апеляцією засудженого на вирок Сарненського районного суду Рівненської області від 17 травня 2010 року.
Цим вироком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець і житель АДРЕСА_1, гр.України, з середньо-спеціальною освітою, непрацюючий, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, інвалід 2 групи, раніше не судимий ,-
Засуджений за ч.1 ст.309 КК України на один рік позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України засуджений звільнений від відбування покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю 1 рік з покладенням обов”язків, передбачених п.п.3,4 ст.76 КК України.
Судом прийнято рішення щодо речових доказів по справі.
За вироком суду ОСОБА_5 визнаний винним і засуджений за незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту. Вказаний злочин він вчинив за таких обставин. 13 березня 2009 року під час проведення обшуку згідно постанови Сарненського районного суду в його квартирі, що знаходиться по АДРЕСА_1, працівниками міліції була виявлена суха подрібнена речовина рослинного походження - мак снотворний вагою 39,9 г, яка являється особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено. Вказаний наркотичний засіб він незаконно зберігав без мети збуту.
В поданій апеляції засуджений вважає вирок незаконним і просить його скасувати, а справу провадженням закрити на підставі п.2 ч.1 ст.6 КПК України у зв”язку з відсутністю в його діях складу злочину. При цьому доводить, що висновок суду про його вину не відповідає фактичним обставинам справи. Зазначає, що обшук в його квартирі був проведений з порушенням вимог кримінально-процесуального закону і під час його проведення в квартирі були виявлені пакетики з кропивою та подрібненою шипшиною.
Заслухавши суддю доповідача, пояснення засудженого та його захисника-адвоката, які просять задовольнити апеляцію, думку прокурора про залишення вироку без зміни, а апеляцію без задоволення, перевіривши матеріали кримінальної справи та ознайомившись з протоколом судового засідання, що надійшов з суду першої інстанції на виконання доручення апеляційного суду, обговоривши доводи апеляції колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні злочину за зазначених у вироку обставин грунтується на сукупності зібраних у справі та досліджених у судовому засіданні доказах. Докази, якими суд обгрунтував свій висновок про вчинення ним злочину є належними, допустимими, достатніми і достовірними.
Доводи засудженого, що обшук в його квартирі був проведений з порушенням вимог кримінально-процесуального закону, є безпідставними.
Так, 11 березня 2009 року Сарненський районний суд виніс постанову про проведення обшуку житла та іншого особистого володіння ОСОБА_2. ( т.1, а.с.86).
При проведенні обшуку в квартирі ОСОБА_2 були виявлені пакети з висушеною речовиною (а.с.87), яка за висновком фізико-хімічної експертизи являється маковою соломою масою 39,9 г і відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено (а.с.164).
Доводи засудженого, що обшук в його помешканні був проведений з порушенням кримінального-процесуального закону є безпідставні.
При підготовці справи до апеляційного розгляду апеляційним судом в порядку вимог ст.315-1 КПК України було дано судове доручення суду першої інстанції. На виконання вказаного доручення були допитані як свідок понятий ОСОБА_6 та слідчий ОСОБА_1. і оглянуті речові докази, вилучені з квартири засудженого. Із показань свідка ОСОБА_6 видно, що він був присутній при проведенні обшуку в квартирі засудженого, бачив які речі і звідки вони були вилучені, підписував відповідні процесуальні документи. Протокол судового засідання суду першої інстанції (а.с.81-84, т.2) оголошений при апеляційному розгляді апеляції засудженого. Зі сторони засудженого та його захисника-адвоката заперечень чи зауважень щодо протоколу судового засідання на виконання доручення суду апеляційної інстанції не поступало.
Таким чином, перевіривши матеріали кримінальної справи, колегія суддів порушень вимог кримінально-процесуального закону при проведенні обшуку в квартирі ОСОБА_2. 11 березня 2009 року не знайшла.
Кваліфікація дій засудженого за ч.1 ст.309 КК України є правильною.
При обранні міри покарання засудженому, суд відповідно до вимог ст.65 КК України врахував тяжкість вчиненого ним злочину, дані, що характеризують його особу,, обставини, що пом”якшують покарання, і призначив йому покарання у виді позбавлення волі на мінімальний строк, встановлений кримінальним законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.сит.365, 366 КПК України, колегія суддів ,-
Ухвалила:
Вирок Сарненського районного суду Рівненської області від 17 травня 2010 року щодо ОСОБА_2 залишити без зміни, а апеляцію засудженого ОСОБА_2 без задоволення.
Головуючий підпис
Судді: підписи
З оригіналом згідно: суддя-доповідач: М.Д.Шпинта
Суд | Апеляційний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2010 |
Оприлюднено | 23.12.2022 |
Номер документу | 13379037 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Рівненської області
Шпинта Михайло Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні