Справа № 1-227/2010 р.
В И Р О К
ІМ»ЯМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року
Ізяславський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого: Антонюка В.В.
при секретарі: Самборській Л.А.
з участю прокурора: Базана О.В.,
Вітрука В.В.
та захисника: ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізяслав кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженки та жительки АДРЕСА_1, громадянки
України, українки, освіта середня загальноосвітня, не
працююча, не одружена, на утриманні
неповнолітніх дітей немає, раніше не судима,
у вчиненні злочину, передбаченого ст..307 ч.2 КК України ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3, 07 жовтня 2010 року, близько 14 години 00 хвилин, перебуваючи в м. Хмельницький по вул.. Озерній, поблизу ПТУ № 9, біля сміттєзвалища, знайшла три пакетики з фольги, в одному з яких була подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору, що за своїми зовнішніми ознаками була схожа на рослини конопель, а в двох інших - порошок жовтуватого кольору, що за своїми зовнішніми ознаками був схожий на наркотичні засоби. Дані пакетики вона поклала до своєї сумки та поїхала додому в м. Шепетівку.
В подальшому, 10.10.2010 року, ОСОБА_3, заховала вказані пакетики під кришку бальзаму після гоління «Нівея», та поклала в передачу, призначену ОСОБА_4, що відбуває покарання в Ізяславській виправній колонії №31, яку на попутному транспорті перевезла до м. Ізяслав. В подальшому, оформивши всі належні документи, передала їх працівникам ВК №31, для подальшої передачі ОСОБА_5, який в свою чергу мав передати дану передачу ОСОБА_4
Під час проведення огляду передачі, працівниками ІВК-31 було виявлено та вилучено під кришечкою бальзаму після гоління «Нівея», порошкоподібну речовину, масою 2, 5322 грама, яка за висновками судово-хімічної експертизи № 1038 від 19.11.2010 року є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом (марихуаною), масою 0,26 г., та судово-хімічної експертизи № 1505 від 18.11.2010 року виявлена порошкоподібна речовина, масою 2,5266 г., яка містить психотропну речовину, обіг якої обмежено амфетамін, масою 0,1299 г.
В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів з метою збуту у місця позбавлення волі визнала повністю та розкаялась у вчиненому.
Крім повного визнання вини ОСОБА_3 її винуватість у скоєному знаходить підтвердження сукупністю доказів досліджених судом, зокрема :
- із протоколу огляду, виявлення та вилучення від 10.11.2010 року речових доказів (а.с.6), слідує, що серед речей вилучених у ОСОБА_3, виявлено речовину рослинного походження зеленого кольору та порошкоподібну речовину жовтуватого кольору, які знаходилися під кришечкою бальзаму після гоління «Нівея»;
- показами свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7, оголошеними під час розгляду справи, відповідно до яких, вони були запрошені працівниками міліції в якості понятих при огляді передачі, яку ОСОБА_3 привезла для ОСОБА_5, а саме при огляді бальзаму після гоління «Нівея», під кришечкою якого виявлено порошкоподібну речовину жовтуватого кольору та речовину рослинного походження у висушеному стані, зеленого кольору, зовні схожу на наркотичний засіб, та які були накриті зверху ватою;
- висновком судово-хімічної експертизи № 1505 від 18.11.2010 року (а.с.29-30) з якого слідує, що виявлена в передачі ОСОБА_3 порошкоподібна речовина, масою 2, 5266 г. містить психотропну речовину, обіг якої обмежено - амфетамін, загальною масою 0, 1299 грама;
- висновком судово-хімічної експертизи №1038 від 19.11.2010 року з якого слідує, що виявлена в передачі ОСОБА_3 речовина рослинного походження містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом (марихуаною), маса якого ( в перерахунку на висушену речовину) становить 0,26 г.
Оцінюючи зібрані у справі і досліджені судом докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії підсудної ОСОБА_3, що виразились у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні наркотичних засобів з метою збуту їх у місця позбавлення волі, слід кваліфікувати за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України. Вину підсудної у вчиненні злочину за ст. 307 ч. 2 КК України суд вважає доведеною.
Обираючи міру покарання підсудній ОСОБА_3, виходячи із загальних засад призначення покарання, відповідно до ст. 65 КК України суд враховує , що ОСОБА_3 раніше не судима, характеризується позитивно, на обліку в лікаря нарколога та психіатра не перебуває, обставини, які обтяжують та пом»якшують покарання.
За відсутності обставин, які відповідно до ст.. 67 КК України обтяжують покарання, суд в якості обставин, які відповідно до ст. 66 КК України пом»якшують покарання, враховує явку із повинною, визнання підсудною вини, щире каяття, сприяння розкриттю злочину.
Враховуючи пом»якшуючі вину обставини, особу винної, на підставі ст. 69 Кримінального кодексу України суд вважає за можливе перейти до іншого, більш м»якого виду покарання, а саме обмеження волі. На думку суду саме таке покарання буде необхідним та достатнім для виправлення підсудної.
Долю речових доказів слід вирішити згідно ст. 81 Кримінально-процесуального кодексу України.
Судові витрати у вигляді вартості проведення судово-хімічних експертиз підлягають відшкодуванню за рахунок підсудної.
Керуючись ст.ст. 59 ч.2, 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
Визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України, застосувавши ст. 69 КК України та призначити їй покарання у виді обмеження волі на строк один рік шість місяців.
Відповідно до ст. 72 КК України час перебування під вартою при доставці засудженої до місця відбування покарання зарахувати у строк відбування покарання із розрахунку один день перебування під вартою за два дні обмеження волі.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити без зміни - утримання під вартою.
Строк відбування покарання рахувати з дня затримання 10 листопада 2010 року.
На користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області стягнути із ОСОБА_3 - 310 грн. 08 коп. витрат за проведення експертизи.
На користь НДЕКЦ при УМВС України у Хмельницькій області стягнути із ОСОБА_3 - 361 грн. 20 коп. витрат за проведення експертизи.
Речові докази по справі : наркотичний засіб канабіс (марихуану), масою 0,26 г., порошкоподібну речовину, масою 2,5266 г., що містить в собі амфітамін, в кількості 0,1302 г. знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський райсуд протягом 15 діб з наступного дня після його проголошення, а засудженою у той же строк із дня отримання нею копії вироку суду.
Суддя :
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2010 |
Оприлюднено | 23.12.2022 |
Номер документу | 14015046 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд Запорізької області
Каряка Дмитро Олександрович
Кримінальне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Антонюк Василь Васильович
Кримінальне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Лукінова Катерина Сергіївна
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Кримінальне
Приморський районний суд Запорізької області
Каряка Дмитро Олександрович
Кримінальне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Антонюк Василь Васильович
Кримінальне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Лукінова Катерина Сергіївна
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні