9/222
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" березня 2008 р. Справа № 9/222
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі
до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Світанок"
про стягнення капіталізованих платежів - 580783,38 грн.
за участю представників:
позивача: Писанчин О.В. довіреність №1 від 08.01.2008 р.
відповідача: Гімчинський Д.Г. голова ліквідаційної комісії
СУТЬ СПОРУ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі звернулося із позовною заявою про стягнення з ТзОВ «Світанок» капіталізованих платежів при ліквідації юридичної особи в загальній сумі – 580783,38 грн..
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечує проти позову, обгрунтовуючи законністю процедури самоліквідації відповідача та незаконною вимогою відповідача.
В судовому засіданні 04 березня 2008 року за клопотанням сторін відповідно до п. 2 ст. 150 КАС України була оголошена перерва до 14 березня 2008 року.
Представник позивача в судовому засіданні 14 березня 2008 року звернувся із клопотання про зменшення позовних вимог в якому просить стягнути з ТзОВ «Світанок» капіталізовані платежі при ліквідації юридичної особи в загальній сумі – 544380,67 грн. та зменшені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Зменшення розміру позовних вимог не суперечить чинному законодавству, та не порушує охоронювані законом інтереси сторін та інших осіб. Клопотання про зменшення позовних вимог приймається до розгляду.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечує проти позову, обгрунтовуючи законністю процедури самоліквідації відповідача та незаконною вимогою відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши, представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, відзив на позовну заяву, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.
Рішенням загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» оформленого протоколом №1 від 01.04.2007 року створено та обрано ліквідаційну комісію та вирішено ліквідувати ТзОВ «Світанок». На виконання даного рішення у газеті «Новий день» №15 від 13.04.2007 року опубліковано оголошення про самоліквідацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок», та зазначено, що претензії кредиторів приймаються протягом місяця з дня опублікування даного оголошення.
Відповідно до ч. 2 ст. 1205 Цивільного кодексу України: «У разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом. У разі відсутності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для капіталізації платежів, які підлягають сплаті, обов'язок щодо їх капіталізації покладається на ліквідаційну комісію на підставі рішення суду за позовом потерпілого.»
Пунктом 2 частини 1 статті 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено: «у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому Фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників)»
Статтею 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які причинили втрату працездатності» від 23.09.1999р. №1105-XIV передбачено фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України здійснюється в тому числі і за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.
Діючим законодавством передбачені такі шляхи ліквідації страхувальника:
1) в процесі банкрутства;
2) шляхом самоліквідації, або скасування державної реєстрації юридичної особи.
Стягнення капіталізованих платежів в процесі банкрутства визначено «Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю», затверджених постановою КМ України № 765 від 06.05.00 р. (далі Порядок ).
Оскільки, порядок капіталізації платежів при самоліквідації діючим законодавством непередбачений, суд прийшов до висновку, що даний порядок слід застосовувати по аналогії для розрахунку потреби в капіталізації коштів.
Пунктом 1 даного Порядку передбачено, що відповідно до цього Порядку здійснюється капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, у тому числі застрахованих у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Капіталізація платежів проводиться щодо кожної особи з урахуванням, заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших передбачених законодавством.
Згідно з пунктом 3 Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1-5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя вія чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Для визначення періоду, за який розраховувалася капіталізація платежів, використовувались дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані згідно довідки №11-46 Головного управління статистики у Чернівецькій області.
На обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі Чернівецької області перебуває десять осіб які потерпіли від нещасного випадку на виробництві, втрата працездатності або втрата годувальника, яких пов'язана з ТзОВ «Світанок», яким у встановленому законодавством порядку відшкодовується шкода, заподіяна їх життю і здоров'ю шляхом здійснення страхових виплат: Візітіу І.О., Гергіліджіу І.В., Бердару І.І. Падурару І.Т., Карабін М.В., Григораш Г.О., Русу О.І., Цинтар Д.В., Цинтар І.В., Пензару О.О., що підтверджується актами: про нещасний випадок, постановами про перерахування щомісячних страхових виплат, довідками про розмір втраченого заробітку, актами про прийняття-передачу особових справ потерпілих на виробництві, довідками УПФУ у Глибоцькому районі Чернівецької області про виплату пенсій по інвалідності, які знаходяться в матеріалах справи.
Позивач листом від 17.04.2007 року звертався до ліквідаційної комісії ТзОВ «Світанок» про визнання грошових вимог по капіталізації платежів при ліквідації юридичної особи.
На момент винесення постанови відповідачем не надано доказів письмової відповіді на даний лист, або протоколу загальних зборів чи рішення ліквідаційної комісії по даному питанню.
Згідно розрахунку потреби в капіталізації платежів по ТзОВ «Світанок» станом на 03.03.2008 року в майбутньому для сплати страхових виплат розрахунку з потерпілим на виробництві по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю і здоров'ю громадян, необхідно - 544380 грн. 67 коп.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів зменшення чи погашення капіталізованих платежів при ліквідації юридичної особи.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» ( с. Турянка Глибоцький район, Чернівецька область, код 03801195),
на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Глибоцькому районі (вул.. Першотравнева 2 «а», смт. Глибока Чернівецька область р/р 37130441000003 в УДК в Чернівецькій області МФО 856135 код 25811082)
- 544 380 грн. 67 коп. капіталізованих платежів.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2008 |
Оприлюднено | 04.04.2008 |
Номер документу | 1494463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні