РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-1674/2011
19.08.2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя АР Крим у ск ладі: головуючого, судді Ха рченко І.О., при секретарі Г уляєвій Г.В., за участю проку рора Худоба Н.М., адвоката ОСОБА_1, розглянувши в ві дкритому судовому засіданн і у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - Служба у справах дітей, с ім' ї та молоді Київської районної ради м. Сімферопо ля, про визначення місця п роживання дитини з матір' ю -
в с т а н о в и в:
18.03.2011 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позо вом до ОСОБА_3, третя осо ба - Служба у справах дітей , сім' ї та молоді Київсько ї районної ради м. Сімфероп оля, про визначення місця проживання дитини з матір' ю. Свої вимоги мотивувала т им, що 07.11.2009 року між нею та від повідачем було зареєстрова но шлюб. Від шлюбу мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. З лютого 2011 року шлюбні відн осини між нею та відповідач ем припинено, проживають ок ремо. Вона проживає у своїх б атьків за адресою: АДРЕСА_ 1. Дитина проживає з батьк ом - відповідачем, який не дозволив їй взяти дитину з собою. У добровільному поря дку дійти згоди щодо місця проживання дитини вони не можуть.
Позивачка та її адв окат у судовому засіданні позовні вимоги підтримал и та наполягали на їх задо воленні з мотивів та підст ав, викладених у позові.
Відповідач у судовому за сіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні. Також прос ив суд визначити місце п роживання дитини з ним.
Прокурор та предст авник служби у справах діт ей, сім' ї та молоді Київсь кої районної ради м. Сімфер ополя у судовому засіданн і вважали доцільним визна чити місце проживання дити ни з батьком.
Вислухавши учасникі в процесу, свідків, дослід ивши матеріали цивільної справи та докази, надані ст оронами відповідно до пр иписів ст.ст. 10, 60 ЦПК України, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що сторони перебувають у заре єстрованому шлюбі з 07.11.2009 рок у, що підтверджується копі єю свідоцтва про шлюб (а.с. 6). Від шлюбу сторони мають с ина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ _1 (а.с. 7). З лютого 2011 року шлюбні відносини сторони не під тримують, проживають окрем о. Дитина на даний час прож иває з батьком за адресою: АДРЕСА_2.
У зв' язку з тим, що між позивачкою та відпові дачем не досягнуто домовле ності про місце проживання дитини, позивачка звернул ася до суду.
Згідно зі ст. 157 Сімейн ого кодексу України питанн я виховання дитини вирішує ться батьками спільно.
Відповідно до положень ст атті 161 Сімейного кодексу Укр аїни, якщо мати та батько, як і проживають окремо й не д ійшли згоди щодо того, з ки м із них буде проживати мал олітня дитина, спір між ним и може вирішуватися орган ом опіки та піклування або судом. Під час вирішення с пору щодо місця проживанн я малолітньої дитини берут ься до уваги ставлення бать ків до виконання своїх бат ьківських обов' язків, особи ста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини , стан її здоров' я та інші обставини, що мають істотн е значення.
Як роз' яснив Пленум Верх овного Суду України в п. 24 по станови від червня 1998 року № 16 «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім' ю України», в ирішуючи спори між батькам и, які проживають окремо, пр о те, з ким із них і хто сам е з дітей залишається, суд виходить з рівності прав та обов' язків батька й ма тері щодо своїх дітей пови нен постановити рішення, я ке відповідало б інтересам неповнолітніх. При цьому с уд враховує, хто з батьків виявляє більшу увагу до ді тей і турботу про них, їхн ій вік і прихильності кожн ого з батьків, особисті яко сті батьків, можливість ств орення належних умов вихо вання, маючи на увазі, що пе ревага в матеріально-побуто вому стані батьків сама п о собі не є вирішальною умо вою для передачі йому діте й.
З положень ч.4, 5 статті 19 Сім ейного кодексу України вба чається, що при розгляді суд ом спорів щодо участі одно го з батьків у вихованні д итини, місця проживання дит ини обов' язковим є участь органу опіки та піклуванн я. Орган опіки та піклування подає суду письмовий виснов ок щодо розв' язування спо ру на підставі відомостей , одержаних у результаті обс теження умов проживання ди тини, батьків, інших осіб, як і бажають проживати з дити ною, брати участь у її вихов анні, а також на підставі і нших документів, які стосую ться справи.
Висновок органу опіки та піклування щодо місця про живання дитини має істотне значення для суду, оскіль ки він дозволяє чітко пр едставляти, в яких умовах і з ким буде проживати дитин а в майбутньому. Проте, сам по собі цей висновок не є кр итерієм для остаточного ви рішення спору, він оцінюєт ься судом у сукупності з ін шими доказами.
Суд не бере до уваги вис новок органу опіки та пікл ування Київської районної ради м. Сімферополя щодо в изначення місця проживанн я дитини за місцем прожи вання батька, оскільки він зроблений без дослідження умов проживання матері ди тини та без урахування п ринципу 6 Декларації прав д итини.
Згідно з ч.7 та 8 статті 7 Сіме йного кодексу України дити на має бути забезпечена мож ливістю здійснення її пра в, установлених Конституці єю України, Конвенцією про права дитини, іншими міжн ародними договорами Україн и, згода на обов' язковість яких надана Верховною Радо ю України. Регулювання сім ейних відносин має здійсню ватися з максимально можл ивим урахуванням інтересі в дитини.
В матеріалах справи наяв но акти обстеження умов п роживання дитини як за місц ем проживання батька, так і м атері, з яких вбачається, щ о дитині можуть бути створе ні необхідні умови для п роживання за місцем прожи вання обох батьків. Обидві с торони відповідально ста вляться до виконання своих батьківських обов'язків, ма ють позитивні характерист ики, належні матеріально-п обутові умови для забезпече ння потреб малолітньої дит ини.
Те, що дитина деякий час проживала з батьком і він активно та всестороннє займ ався сином, створив йому належні умови для прожива ння та виховання, не дає пі дстав для відмови у задово ленні позову ОСОБА_2, ос кільки дитина потребує її турботи і вона в змозі на дати їй необхідний догляд і належне виховання.
Неможливість ОСОБ А_2 деякий час, на думку су ду з вини відповідача ОСО БА_3, займатися виховання м дитини, не свідчить про її байдужість до неї і не хтування своїми батьківс ькими обов' язками. Про п орушення своїх прав та пра в свого сина ОСОБА_4, ОСОБА_2 неодноразово пові домляла відповідні органи , що підтверджено матеріал ами справи.
В судовому засідан ні позивачка ОСОБА_2 по яснила, що вона була змушен а залишити будинок, де пр оживала з відповідачем та сином, оскільки відповід ач ОСОБА_3 застосовував до неї фізичну силу, вчин ював скандали тощо. Забра ти з собою сина відразу во на не мала можливості, прот е на даний час вона прожив ає з батьками в смт. Зуя в будинку, в якому облаштован о кімнату для проживання ї ї з сином, створені для цьо го всі необхідні умови, вон а працює асистентом лікаря стоматолога, має стабільн у заробітну плату, рівень ї ї освіти дає можливість за безпечити дитині нормальн ий всебічний розвиток. Вон а готова покинути свою ро боту для особистого догл яду за сином до набуття ни м 3-х років.
Будь-яких доказів віднос но того, що ОСОБА_2 не м оже належним чином догляда ти за дитиною, чи своєю пов едінкою заплямувала свою р епутацію, суду надано не бу ло. Напроти, суд з' ясував, що мати дитини добре харак теризується, любить дитину, може і бажає піклуватися п ро неї.
Вирішуючи спір щод о місця проживання малолі тньої дитини, суд врахував і принцип 6 Декларації пра в дитини від 20 листопада 1959 року, відповідно до якого м алолітня дитина не повинн а, крім випадків, коли є ви ключні обставини, бути роз лученою зі своєю матір`ю.
Не ставлячи під сумнів права та обов' язки батьк а ОСОБА_4 - ОСОБА_3 та його бажання виховувати си на особисто і зважаючи на вищенаведене та приймаючи до уваги конкретні обста вини справи, вік дитини, су д дійшов висновку про зад оволення вимог позивачки щодо визначення місця пр оживання малолітнього О СОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, з м атір' ю - ОСОБА_2
Розглянувши дану цивіл ьну справу за участю усіх зацікавлених осіб, у рамка х заявлених вимог, на осно ві дотримання принципів диспозитивності, змагальн ості і справедливості суд очинства, всебічного та по вного дослідження обстави н справи, перевірки їх над аними сторонами доказами , оцінивши їх у сукупності , виконавши вимоги процес уального закону, суд дійшо в висновку, що позов під лягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 7, 19, 157, 161 Сім ейного Кодексу України, прин ципу 6 Декларації прав дитини від 20 листопада 1959 року, кер уючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦП К України, с у д -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - Служб а у справах дітей, сім' ї т а молоді Київської районно ї ради м. Сімферополя, про ви значення місця проживання дитини з матір' ю - задов ольнити.
Визначити місцем пр оживання малолітнього О СОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, з мат ір' ю - ОСОБА_2, за адресо ю: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскарж ене до Апеляційного суду А Р Крим через Київський рай онний суд м. Сімферополя АР Крим шляхом подачі в 10-денн ий строк з дня проголошенн я рішення апеляційної ск арги. Особи, які брали уча сть у справі, але не були п рисутні у судовому засідан ні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цьог о рішення.
Суддя
Суд | Київський районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2011 |
Оприлюднено | 03.04.2012 |
Номер документу | 19683884 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Сімферополя
Харченко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні