ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"09" серпня 2012 р. Справа № 02-03/685/10
Суддя Привалов А.І. , розглянувши позовні матеріали
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до 1. Баришівського районного споживчого товариства (07500, Київська область,
смт. Баришівка, вул. Леніна, 30, код 30398475)
2. Приватного підприємства «Поліант»(14000, м. Чернігів, вул. Гетьмана
Полуботка, 7, код 34653936
про усунення перешкод у користуванні майном, стягнення збитків та моральної
шкоди, звільнення з приміщення
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до господарського суду Київської області з позовом до 1. Баришівського районного споживчого товариства; 2. Приватного підприємства «Поліант»про усунення перешкод у користуванні майном, стягнення збитків та моральної шкоди, звільнення з приміщення.
Розглянувши подану позовну заяву, господарський суд встановив, що вона не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України, та підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 01.11.2011 р., судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий та немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 2 частини 2 статті 4 цього ж Закону, ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірах - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більш 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з позовної заяви, при звернені до суду заявником, як доказ сплати судового збору, надана квитанція № ПН640 від 08.08.2012 р. зі сплатою судового збору в сумі 1146,20 грн., тобто лише за вимогу немайнового характеру, проте як заявником не дотримано вимог Закону щодо оплати судовим збором вимоги майнового характеру, а саме: стягнення збитків.
Згідно із пунктом 4 частини першої ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Крім того, згідно з п. 2 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ст. 56 ГПК України із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до статті 56 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку надсилання копії позовної заяви» № 3382-ІV від 19.05.2011 р., позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення .
Проте, додані до позовної заяви описи вкладення у цінний лист не можуть вважатися належним доказом направлення відповідачам копій позовних матеріалів, оскільки з доданих до матеріалів позовної заяви описів вбачається, що копії заяви направлені відповідачам 01.08.2012 р. , про що свідчить відбиток поштового штемпеля, проте як позовна заява підписана заявником 08.08.2012 р. , а отже у суду відсутні підстави вважати, що саме зазначена позовна заява була направлена відповідачам.
Також, відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. встановлено, що про прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення (поштового переказу) відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», видається розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, опис вкладення у цінний лист без відповідного розрахункового документу не може бути належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не додано доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин, позовна заява не може бути прийнятою до розгляду господарським судом Київської області та підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись Законом України «Про судовий збір», п.п. 4, 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, всього на 71 аркушах (в тому числі оригінали квитанції № ПН 640 від 08.08.2012 р. та описів вкладення у цінний лист від 01.08.2012 р.) повернути заявнику без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Суддя Привалов А.І.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25629454 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Привалов А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні