32/340
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2006 р. № 32/340
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючогосуддів:Кочерової Н.О.Рибака В.В.Перепічая В.С.
розглянув касаційну скаргузакритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк”
на ухвалувід 25.09.2006 Дніпропетровського апеляційного господарського суду
у справі№ 32/340 господарського суду Дніпропетровської області
за позовомвідкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Маріупольгаз”
дозакритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк”
провизнання недійсним розпорядження і т.і.
за участю представників сторін:
від позивача не з'явилися
від відповідача Білоус А.В. дов. № від 15.12.2005
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 25.09.2006 (судді: Неклеса М.П. –головуючий, Павловський П.П., Логвиненко А.О.) відмовлено закритому акціонерному товариству комерційному банку “ПриватБанк” у прийнятті апеляційної скарги.
Не погоджуючись з винесеною ухвалою, закрите акціонерне товариство звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить її скасувати, посилаючись на порушення норм Конституції та процесуального права.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом норм процесуального права, Вищий господарський суд України прийшов до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Припис статті 129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України “Про судоустрій України”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Як вбачається, ухвалою від 23.05.2006 господарським судом Дніпропетровської області на підставі ст. 89 Господарського процесуального кодексу України роз'яснено рішення від 22.02.2005, не змінюючи його змісту.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Оскарження вказаних ухвал в апеляційному порядку Господарським процесуальним кодексом не передбачено, а тому апеляційна скарга на ухвалу про роз'яснення рішення не може бути прийнята до розгляду, про що правильно вказано Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
З урахуванням наведеного підстав для задоволення касаційної скарги не вбачається.
Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” залишити без задоволення, а ухвалу від 25.09.06 Дніпропетровського апеляційного господарського суду у справі № 32/340 без змін.
Головуючий Н.Кочерова
Судді: В.Рибак
В.Перепічай
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 293010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Дмитренко Анна Костянтинівна
Господарське
Вищий господарський суд України
Кочерова Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні