cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 травня 2015 року Справа № 8/135-08 Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Овечкіна В.Е. - головуючого, Корнілової Ж.О. - доповідача, Цвігун В.Л., розглянувши касаційну скаргу Фірми "Акція-Інформ" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 у справі№ 8/135-08 Господарського суду Сумської області за позовомМіністерства транспорту та зв'язку України в особі державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Сумської дирекції доСМУ "Жилстрой" (ДП ОАО "Сумжилстрой"); Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації провизнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Фірма "Акція-Інформ" у формі товариства з обмеженою відповідальністю звернулася 24.03.2015, що підтверджується штемпелем Харківського апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги, через Харківський апеляційний господарський суд до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 у справі № 8/135-08.
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Вимоги, що пред'являються до форми, змісту касаційної скарги та документів, які додаються до скарги, визначені статтею 111 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі статтею 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити:
1) найменування касаційної інстанції;
2) найменування апеляційного господарського суду, постанова якого оскаржується, номер справи та дату прийняття постанови;
3) найменування особи, що подає скаргу, та іншої сторони (сторін) у справі;
4) вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права;
5) перелік доданих до скарги документів.
Не допускаються посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.
Касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 5 пункту 2 частини 2 статті 4 вказаного Закону передбачено, що ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до пункту 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях, - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов'язок покладається на позивача.
З огляду на викладене, предметом даного спору є майнові вимоги у розмірі 343 391,10 грн. (згідно з інвентарною справою на приміщення по вул. Червоногвардійська, 49, виданою Сумським обласним об'єднаним бюро технічної інвентаризації).
Скаржник, звертаючись до суду касаційної інстанції сплатив судовий збір в меншому, ніж потрібно розмірі, а саме: 1 278,90 грн., що підтверджується квитанцією від 23.03.2015 № 0.0.365085117.1, в той час, як необхідно було сплатити 3 433,91 грн.
Таким чином, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом на підставі пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 86, 111, пунктом 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Фірми "Акція-Інформ" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 у справі № 8/135-08 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддяОвечкін В.Е. Судді:Корнілова Ж.О. Цвігун В.Л.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2015 |
Оприлюднено | 03.06.2015 |
Номер документу | 44481363 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Корнілова Ж.O.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні