Оріхівський районний суд Запорізької області
м. Оріхів, вул. Першотравнева, 23, 70500, (06141) 4-36-23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4.03.2010 рік м.Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області у складі судді Н.В.Фісун ( Огієнко), при секретарі Безштанківській О.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ТОВ « Агросвіт» про розірвання договору оренди земельної ділянки і стягнення заборгованості з виплати орендної плати,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач 16.09.2009 року звернувся до суду з позовом в якому вказує, що між товариством з обмеженою відповідальністю „Агро-СвітВ» та ОСОБА_1, 18.11.2003 року укладено договір оренди земельної частки (паю), що належить останньому на праві власності, розміром 4,3520 умовних кадастрових гектарів, який був зареєстрований 28.09.2005 року в Запорізькій філії Державного комітету України по земельних ресурсах, про що зроблено запис в книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) за №040527500146.
Таким чином, на підставі даної угоди між сторонами виникли певні зобов’язання, а саме: орендодавець повинен в належний термін передати земельну ділянку для орендування, а орендар в свою чергу прийняти її та з 15 серпня до 31 грудня кожного року, починаючи з 2004 по 2009 року, сплачувати за її використання орендну плату. В порушення зазначених вимог орендна плата за 2008-2009 роки не виплачена.
Невиплата орендної плати протягом двох років фактично призводить до безкоштовного використання земельної ділянки, що завдає позивачу значних матеріальних труднощів, а передати іншому орендареві землю в оренду неможливо із-за наявності існуючого договору.
Так, станом на 10.09.2009 рік товариство з обмеженою відповідальністю „Агро- СвітВ» має заборгованість перед позивачем за 2008-2009 роки в сумі 1500, 00 грн.
Прохає розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 18.11.2003 року між товариством з обмеженою відповідальністю „Агро-СвітВ» та ОСОБА_1 , який зареєстрований в Запорізькій філії Державного комітету України по земельних ресурсах, про що зроблено запис в книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) від 28.09.2005 року. Стягнути з орендаря товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-СвітВ» на користь ОСОБА_1, орендодавця заборгованість з орендної плати, що складає 1500, 00 грн. та судові витрати у розмірі 171 грн.
Представник позивача у судовому засіданні на позовних вимогах наполягає, надав відповідні пояснення.
Відповідач у судове засідання не з'явився, по невідомій суду причині, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином у судовому порядку, причини неявки суду не повідомив.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази надані сторонами, вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1, є власником земельної ділянки згідно державного акту ЗП №066771 розміром 4,3520 га , розташованої на території Кіровської сільської ради Оріхівського району, Запорізької області ( а.с .6).
18.11.2003 року між „Агро-СвітВ» та позивачем , укладено договір оренди земельної частки (паю), що належить останньому на праві власності, розміром 4,3520 умовних кадастрових гектарів, який був зареєстрований 28.09.2005 року в Запорізькій філії Державного комітету України по земельних ресурсах, про що зроблено запис в книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв). На підставі даної угоди між сторонами виникли певні зобов’язання, а саме: орендодавець повинен в належний термін передати земельну ділянку для орендування, а орендар в свою чергу прийняти її та з 15 серпня до 31 грудня кожного року, починаючи з 2005 по 2010 рік, сплачувати за її використання орендну плату(а.с.10-11).
Згідно до ст.24 ч.І Закону України « Про оренду плати землі» орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Відповідно до матеріалів справи позивач отримував орендну плату до 2007 року включно, що підтверджується інформацією, наданою до суду відповідачем( а.с.49-54).
Відповідно до ч.4 ст.22 Закону України « Про оренду плату» внесення орендно': плати оформлюється письмово , за винятком перерахування коштів через фінансові установи.
Відповідач до часу звернення позивача із позовом до суду і до теперішнього часу в добровільному порядку не надав доказів на підтвердження виплати орендної плати . До суду від відповідача надійшло пояснення про те що вони не зобов’язані виконувати обов’язки по сплаті орендної плати за Договором в грошовій формі, оскільки умовами Договору встановлена інша форма оплати - натуроплата і у позивача відсутні підстави вимагати в позові грошову суму в якості оплати за пай, а також вказали що вони повідомляли своєчасно позивача про час та місце виплати орендної плати за орендну плату.
Згідно договору оренди від 18 листопада 2003 року форма орендної оплати встановлена натуральна ( с/г продукція на 750 грн. по ринковій ціні)/а.с.10/
До даних пояснень відповідачем надано інформація, що дійсно позивачу за 2005 рік не виплачена орендна плата за пай, за 2009 рік взагалі ніякої інформації не надано' тобто відповідач не надав документу, який би відповідно до умов договору посвідчувач передачу продукції орендодавцю або грошей. Також не надано доказів того , що позива- дійсно отримував поштове повідомлення про отримання орендної плати за пай.
Таким чином, суд прийшов до висновку , що відповідач не довів обставину пр: відсутність своєї заборгованості перед позивачем по сплаті орендної плати, чим не виконав вимоги ст.10 ЦПК України , відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Суд, вважає також за можливим стягнути з відповідача грошову орендну плату так як відповідно до договору оренди земельної частки , не встановлена яку саме с : продукцію потрібно виплачувати позивачеві.
Частиною 3 ст.31 ЗУ України « Про оренду землі», пунктом 9.1. Договор; передбачено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимог однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду порядку, встановленим законом.
Відповідно до ч.І ст.32 ЗУ « Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін догові оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконань:
сторонами обов’язків , передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору.
За змістом ст.141 п. «д» Земельного кодексу України підставою припинення права користування земельною ділянкою являється систематична несплата орендної плати.
За таких обставин у справі суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, так як встановлено, що дійсно відповідач систематично( 2 роки підряд) не сплачував орендну плату. За матеріалами справи є доведена та обставина, що відповідачем не виконаний обов’язок по своєчасній сплаті орендної плати за користування землею по своєчасній сплаті орендної плати за користування земельною ділянкою її власникові ОСОБА_1,
У відповідності до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені витрати на сплату судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення.
Керуючись ст. ст.10,11, 60, 212-213, 236-241 ЦПК України, ст.ст.22,24,31,32 ЗУ « Про оренду землі» , ст.141 ЗК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ « Агросвіт» про розірвання договору оренди земельної ділянки і стягнення заборгованості з виплати орендної плати - задовольнити.
Договір від 18.11.2003 року між ТОВ «АгроСвіт» та ОСОБА_1 Іванівичем про оренду земельної ділянки, розташованої на території Кіровської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, який зареєстрований у Оріхівському районному відділу Запорізької регіональної філії державного підприємства « Центр Державного земельного кадастру Державному комітету України по земельних ресурсах» - розірвати.
Стягнути з ТОВ « Агросвіт» на користь ОСОБА_1 заборгованість з орендної плати у розмірі 1500,00 грн. та судові витрати у розмірі 171 грн.
На дане рішення може подано заяву на оскарження протягом 10 діб та апеляційна скарга протягом 20 діб після подання заяви на оскарження рішення до апеляційного суду Запорізької області через Оріхівський районний суд Запорізької області.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданого протягом десяти днів з дня отримання копії.
ВИРІШИВ:
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області:
Суд | Оріхівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2010 |
Оприлюднено | 31.08.2015 |
Номер документу | 48981787 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Смілянець Андрій Павлович
Цивільне
Оріхівський районний суд Запорізької області
Фісун Н. В.
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Клікунова Анастасія Сергіївна
Цивільне
Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим
Кондрак Наталя Йосифівна
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк Михайло Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні