10 лютого 2010 року справа №2-86/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі
головуючого судді
ОСОБА_1
секретаря
ОСОБА_2
розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до сільської ради с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння, -
встановив:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Прохорської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання за ним права власності на домоволодіння, що знаходиться по вул.Шевченка, 52 у с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області, що ним успадковане за заповітом від ОСОБА_4.
Позивач мотивує позов тим, що не може отримати свідоцтва про право власності на вказане домоволодіння, оскільки спадкодавцем на нього не було оформлено правовстановлюючих документів у відповідності до Закону України «Про власність».
В судовому засіданні позивач позов підтримав. Він пояснив, що станом на 15.04.1991 року у домоволодінні, яке знаходиться по вул.Шевченка, 52 у с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області одноособово проживала його тітка ОСОБА_4. Домоволодіння відносилось до категрії колгоспного двору. В останні роки життя тітки він доглядав за нею. Після смерті тітки 03.01.2009 року відкрилась спадщина за її заповітом на його ім`я, яку він прийняв. Проте, з причини відсутності у спадкодавця правовстановлюючих документів на домоволодіння він позбавлений права розпоряджатись ним. Борзнянською дільницєю Ніжинського МБТІ йому відмовлено в оформленні правовстановлюючих документів на успадковане домоволодіння. Тому, вказані обставини спонукали його звернутись до суду з метою визнання за ним права власності на успадковане домоволодіння в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не з’явився. У письмовій заяві він повідомив суду про визнання позову і просив розглядати справу за його відсутністю в судовому засіданні.
Заслухавши пояснення позивача, прийнявши до відома письмове повідомлення відповідача про відсутність заперечень проти задоволення позову, проаналізувавши матеріали справи, суд з`ясував такі факти та положення цивільного законодавства, що підлягають застосуванню при вирішенні позову.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що станом на 15.04.1991 року домоволодіння, що знаходиться по вул.Шевченка, 52 у с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області живали троє осіб – позивач та її батьки. За життя спадкодавця правовстановлюючі документи на домоволодіння у повному обсязі у відповідності до чинного законодавства в МБТІ не оформлялись.
Позивач прийняла спадщину, оскільки постійно проживала в домоволодінні разом з батьками з 1976 року, що підтверджено довідками з виконавчого комітету Борзнянської міської ради від 04.11.2009 року.
Зі змісту довідки - характеристики Борзнянської дільниці Ніжинського МБТІ від 23.11.2009 року, вбачається, що успадковане домоволодіння, що знаходиться по вул.Крупської, 33г у м.Борзні Чернігівської області, в бюро технічної інвентаризаціїї не зареєстровано.
Рішенням реєстратора МБТІ від 23.11.2009 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на домоволодіння.
Належність позивача як спадкоємця підтверджується сукупністю відомостей про перебування в родинних стосунках зі спадкодавцями(батьками) термінів спільного з ними проживання за вказаною в позові адресою по вул.Крупської, 33г у м.Борзні.
Згідно з даними довідки, виданої державним нотаріусом Борзнянської державної нотаріальної контори, позивач не зверталась із заявою про відмову від спадщини.
Документальні підтвердження смерті обох батьків позивачем надані і долучені до справи.
Виходячи з положень ст.ст.1220, 1222 ЦК України, стосовно того, що спадщина відкривається після смерті особи на користь живих фізичних осіб за заповітом або за законом, суд вважає, що позивачем надано необхідних доказів про те, що вказане у позові домоволодіння, яке розташовано по вул.Крупської, 33г у м.Борзні Чернігівської області, де за життя постійно проживали батьки позивача, з огляду на обставини, встановлені в судовому засіданні та з урахуванням прохання визначеного позивачем у позові, має належати позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.1220, 1222, 1258, 1268 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_3 до сільської ради с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на домоволодіння, що знаходиться по вул.Шевченка, 52 у с.Прохори Борзнянського району Чернігівської області, успадковане ним за заповітом від ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Борзнянський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня постановлення рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя
Борзнянського районного суду ОСОБА_1
Суд | Борзнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2010 |
Оприлюднено | 23.04.2010 |
Номер документу | 9089989 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Смілянець Андрій Павлович
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Клікунова Анастасія Сергіївна
Цивільне
Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим
Кондрак Наталя Йосифівна
Цивільне
Борзнянський районний суд Чернігівської області
Тіслюк Іван Іванович
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк Михайло Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні