Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-191/12
Провадження № 6/279/54/18
У Х В А Л А
"20" червня 2018 р.
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства Акціонерний комерційний банк Індустріалбанк про заміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В :
27.03.2012 року Коростенським міськрайонним судом ухвалено рішення у цивільній справі № 2-191/12 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк боргу в сумі 8189,34 гривень та 214,60 гривень понесених судових витрат.
15.06.2018 року на адресу суду надійшла заява ПАТ АКБ Індустріалбанк , в якій заявник просить замінити стягувача ПАТ Акціонерний банк Експрес-Банк на його правонаступника ПАТ АКБ Індустріалбанк в справі № 2-191/12 у зв'язку з тим, що 04.12.2017 року відбулася реорганізація ПАТ АБ Експрес-Банк шляхом приєднання до ПАТ АКБ Індустріалбанк .
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що на виконанні у Коростенському міськрайонному відділі Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області перебувають виконавчі провадження по виконанню судового рішення у справі № 2-191/12 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Експрес-Банк боргу в сумі 8189,34 гривень та 214,60 гривень понесених судових витрат, на підставі виконавчих листів виданих Коростенським міськрайонним судом 12.06.2012 року.
Статтею 512 ЦК України визначено підстави заміни кредитора у зобов'язанні.
Виходячи із вказаної норми у разі правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається заміна кредитора.
Відповідно до ст.1 Закону України Про виконавче провадження , виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За змістом ст.15 вказаного Закону сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст.442 ЦПК України, який набрав чинності з 15.12.2017 року, у разі вибуття сторони виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Таким чином, враховуючи, що процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою у зв'язку з вибуттям правопопередника після постановлення щодо нього судового рішення i заміни його правонаступником, тобто підставою заміни кредитора внаслідок правонаступництва, в тому числі, й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають цивільні права та обов'язки або пряма вказівка акта цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами, тому наявні підстави для задоволення заяви.
Керуючись ст.ст.247, 258, 259, 260, 353, 354, 442 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк Експрес-Банк у виконавчих провадженнях з виконання рішення Коростенського міськрайонного суду від 27.03.2012 року у справі № 2-191/12 на його правонаступника Публічне акціонерне товариство Акціонерний комерційний банк Індустріалбанк .
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Житомирської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня її вручення.
Суддя:
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2018 |
Оприлюднено | 24.06.2018 |
Номер документу | 74874959 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні