Дата документу 27.11.2018 Справа № 322/892/18
ЗапорізькИЙ Апеляційний суд
Провадження № 11-сс/807/264/18Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Єдиний унікальний № 322/892/18Доповідач у 2-й інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
27 листопада 2018 року м. Запоріжжя
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Запорізького апеляційного суду ОСОБА_2 , в ході розгляду матеріалів за апеляційною скаргою прокурора Новомиколаївського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області від 21 листопада 2018 року,
встановив:
Ухвалою слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області від 21 листопада 2018 року залишено без задоволення заяву заступника керівника Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Новомиколаївського районного суду Запорізької області ОСОБА_5 за матеріалами кримінального провадження №12018080300000232 від 19.09.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України.
В апеляційній скарзі прокурор Новомиколаївськоговідділу Токмацькоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 , просить скасувати ухвалу слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області від 21 листопада 2018 року з призначенням нового розгляду в суді першої інстанції.
Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам закону, суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження за нею слід відмовити, виходячи з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 24КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Як зазначив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 14 листа № 1640/4-12 від 09.11.2012 року «Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування», у параграфі 2 глави 26 КПК визначено порядок оскарження ухвал слідчого судді під час досудового розслідування. Частинами 1, 2 ст.309КПК передбачено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути предметом оскарження в апеляційному порядку на стадії досудового розслідування. Крім цього переліку, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді, постановлені у порядку ч.2 ст.117, ч.7 ст.583, ч.9 ст.584, ч.6 ст.591 КПК. Водночас сторона кримінального провадження має право висловити свою незгоду з ухвалою, можливість оскарження якої не передбачено в КПК, шляхом подання під час підготовчого провадження у суді заперечень проти неї.
Частиною 3 статті 392 встановлено, що в апеляційному порядку також можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч.1 ст.309 КПК України, під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про: відмову у наданні дозволу на затримання; застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або відмову в його застосуванні; продовження строку тримання під вартою або відмову в його продовженні; застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні; продовження строку домашнього арешту або відмову в його продовженні; поміщення особи в приймальник-розподільник для дітей або відмову в такому поміщенні; продовження строку тримання особи в приймальнику-розподільнику для дітей або відмову в його продовженні; направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи або відмову у такому направленні; арешт майна або відмову у ньому; тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність; відсторонення від посади або відмову у ньому; продовження відсторонення від посади; відмову у здійсненні спеціального досудового розслідування; закриття кримінального провадження на підставі частини дев`ятої статті 284 цього Кодексу.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що під час досудового розслідування також можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження або на рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, про скасування повідомлення про підозру чи відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру, повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора або відмову у відкритті провадження по ній.
При цьому,скаргина інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Згідно ч.4 ст.399КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, або судове рішення оскаржене виключно з підстав, з яких воно не може бути оскаржено згідно з положеннями статті 394 цього Кодексу.
За таких підстав, оскільки апеляційна скарга подана на ухвалу слідчого судді, яка не підлягає оскарженню, згідно з вимогами ч.4 ст.399 КПК України, у відкритті провадження за нею слід відмовити.
Оскільки ухвала слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області від 21 листопада 2018 року стосується безпосередньо вирішення питання про відвід слідчому судді. Тому у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора Новомиколаївськоговідділу Токмацькоїмісцевої прокуратури ОСОБА_3 на зазначену ухвалу слідчого судді необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 392, 399 Кримінального процесуального кодексу України, суддя, -
ухвалиВ:
Відмовити увідкритті апеляційногопровадження заапеляційною скаргою прокурора Новомиколаївського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області від 21 листопада 2018 року.
Копію ухвали разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами направити прокурору Новомиколаївського відділу Токмацької місцевої прокуратури ОСОБА_3 , як особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78132409 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Запорізький апеляційний суд
Гріпас Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні