КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 625/131/19

Провадження № 1-кс/625/85/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.03.2019 року слідчий суддя Коломацького районного суду Лосєв Д.К., при секретарі Калюжній Л.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломацького районного суду Харківської області клопотання заступника начальника начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП України в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, про призначення судово-цитологічної експертизи по кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120192207500000029 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України,

В С Т А Н О В И В :

18.03.2019 року до Коломацького районного суду Харківської області надійшло клопотання заступника начальника начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП України в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 про призначення судово-цитологічної експертизи.

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що 12.03.2019 близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за деревяну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

За вказаним фактом, слідчим відділенням Коломацького ВП було розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, відомості про що були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220750000029 від 12.03.2019.

27.02.2019 о 18:00 годині ОСОБА_4 фактично затриманий співробітниками Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області.

Під час огляду місця події, а саме домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21 слідчим було вилучено сокиру металева із дерев'яною рукояткою, довжина рукоятки 51 см., розмір сокири 20 см. Х 14,5 см., на якій маються сліди бурого кольору, яка була виявлена біля порогу будинку та вилучена в паперовий коробок; змив із пластикового вимикача в кухні будинку, який поміщено в паперовий конверт; хустку білого кольору із слідами бурого кольору, яка виявлена у кухні на підлозі та поміщена у паперовий конверт; змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука, який поміщено до паперового конверту; рукавиці чорного кольору із гумою жовтого кольору, виявлені біля плити в кухні будинку на купі дров із плямами речовини бурого кольору, які поміщено до паперового конверту; хустку різнокольорову синтетичну, виявлену на купі дров в кухні будинку перед пічкою, на якій мається пляма бурого кольору, розміром 12х2 сантиметрів, який поміщено до паперового конверту; піджак сірого кольору, на якому мається речовина бурого кольору, який виявлений в кухні біля ліжка, який поміщений до паперової коробки; фрагменти дерев'яних сухих гілок, виявлених на підлозі біля пічки в кухні будинку на яких маються сліди бурого, в кількості 7 штук, які поміщені до паперового коробка; сліди папілярних візерунків на трьох відрізках липкої стрічки типу скотч та слід матеріалу на одному відрізку типу скотч.

Слідчий вказує, що з метою встановлення відомостей що мають істотне значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні судово-імунологічної експертизи.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, в матеріалах справи міститься заява заступника начальника - начальника СВ Коломацького відділення Валківського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_1, в якій він просить провести судове засідання за його відсутності. Клопотання підтримує в повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши ОСОБА_5 з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.242 - 244,309,372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника - начальника СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП України в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, про призначення судово-цитологічної експертизи по кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120192207500000029 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України - задовольнити.

Надати доручення експертам Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз провести у кримінальному провадженні № 120192207500000029 судово-цитологічну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

- чи є на наданих на дослідження змиві речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука (об'єкт 4) кров? Якщо так, то кому належить кров, людині чи тварині? Якщо кров належить людині, то яка її видова, групова та статева належність?

- чи може кров на наданих на дослідження змивах, походити від потерпілої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1;

- чи може кров на наданих на дослідження змивах, походити від свідка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2;

- чи може кров на наданих на дослідження змивах, походити від підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3;

- чи є на наданих на дослідження змивах (предметах) клітини з ядрами?

Під час цитологічного дослідження застосувати щадні методи, з метою проведення в подальшому молекулярно-генетичної експертизи

Окрім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-цитологічні дослідження відповідно до діючих нормативів, що поширюється на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші (не сформульовані) питання в межах судово-цитологічної експертизи.

Для дослідження експерту направити: змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука (об'єкт 4), вилучені 12.03.2019 в ході огляду місця події за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21.

Зразки крові потерпілої ОСОБА_3, свідка ОСОБА_5 та крові підозрюваного ОСОБА_2 досліджувалися у відділі судово-імунологічної експертизи ХОБСМЕ.

Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384 , ст. 385 КК України .

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті, є оригіналом.

Слідчий суддя

Зареєстровано 22.03.2019
Оприлюднено 22.03.2019
Дата набрання законної сили 19.03.2019

Судовий реєстр по справі 625/131/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 02.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону