КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 625/131/19

Провадження № 1-кс/625/104/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.03.2019 року с. Різуненкове

Слідчий суддя Коломацького районного суду Харківської області Лосєв Д.К. за участю секретаря Калюжної Л.Д., розглянувши клопотання слідчого СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області Сухопарова А.О. про накладення арешту на майно у рамках кримінального провадження № 12019220750000029 від 12.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України,

ВСТАНОВИВ :

Сторона обвинувачення просить накласти арешт на майно, вилучене на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України під час обшуку затриманої особи - ОСОБА_2, а саме: куртку помаранчевого кольору з написом на комірці MINI BODEN на поверхні якої маються плями бурого кольору; зимову шапку чорного кольору із полімерної тканини; светер чорного кольору, де на комірці мається напис THE GLEN MORE CASTLE ; футболку сірого кольору із довгими рукавами; 1 пару кросівок чорного кольору, де підошва виготовлена із гуми рожевого кольору, шнурки рожевого кольору; носки чорного кольору із напівсинтетичного матеріалу; мобільний телефон ERGO ІМЕІ1: НОМЕР_1, ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою Vodafone .

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що 12 березня 2019 року близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за дерев'яну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

12.03.2019 о 16:45 годині ОСОБА_2 фактично затриманий співробітниками Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області.

Слідчий СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області Сухопаров А.О., на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, із дотриманням правил, передбачених ч. 7 ст. 223 і ст. 236 КПК України, у присутності понятих та захисника здійснив обшук затриманої особи, під час якого було виявлено та вилучено: куртку помаранчевого кольору з написом на комірці MINI BODEN на поверхні якої маються плями бурого кольору; зимову шапку чорного кольору із полімерної тканини; светер чорного кольору, де на комірці мається напис THE GLEN MORE CASTLE ; футболку сірого кольору із довгими рукавами; 1 пару кросівок чорного кольору, де підошва виготовлена із гуми рожевого кольору, шнурки рожевого кольору; носки чорного кольору із напівсинтетичного матеріалу; мобільний телефон ERGO ІМЕІ1: НОМЕР_1, ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою Vodafone

Сторона обвинувачення зазначає, що з метою повного, об'єктивного та всебічного розслідування всіх обставин скоєного кримінального правопорушення, а також враховуючи, що всі вилучені предмети зберегли сліди кримінального правопорушення та інші дані, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в накладенні арешту на вказане майно, яке було вилучено 21.03.2019 на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України під час обшуку затриманої особи - ОСОБА_2

В судове засідання слідчий не з'явився, надав суду заяву, в якій просив суд розглядати справу за його відсутності, додатково зазначивши, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши надані докази, встановив, що Коломацьким відділенням поліції Валківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12019220750000029 від 12.03.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 208 КПК України, уповноважена службова особа, слідчий, прокурор може здійснити обшук затриманої особи з дотриманням правил, передбачених частиною сьомою статті 223 і статтею 236 КПК України.

Згідно абз. 2 ч. 7 ст. 223 КПК України, обшук особи здійснюються з обов'язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.

Відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України, за рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.

Згідно ч. 3 ст. 168 КПК України, слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов'язана скласти відповідний протокол, копія якого надається особі, у якої вилучено майно, або її представнику

Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Згідно протоколу затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 затриманий 12 березня 2019 року в порядку ст. 208 КПК України, без ухвали слідчого судді, в ході якого, з дотриманням вказаних вище норм КПК України, здійснено обшук затриманої особи, та згідно зазначеного протоколу, вилучено куртку помаранчевого кольору з написом на комірці MINI BODEN на поверхні якої маються плями бурого кольору; зимову шапку чорного кольору із полімерної тканини; светер чорного кольору, де на комірці мається напис THE GLEN MORE CASTLE ; футболку сірого кольору із довгими рукавами; 1 пару кросівок чорного кольору, де підошва виготовлена із гуми рожевого кольору, шнурки рожевого кольору; носки чорного кольору із напівсинтетичного матеріалу; мобільний телефон ERGO ІМЕІ1: НОМЕР_1, ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою Vodafone (а.с. 19-24).

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України , арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України).

Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України (ч. 1 ст. 173 КПК України).

Стороною обвинувачення доведено, що вищевказане майно, вилучене під час обшуку затриманої особи, має значення для забезпечення даного кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину та що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Вилучене відповідно до протоколу затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину майно, підлягає арешту, оскільки не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна може в подальшому перешкодити кримінальному провадженню. На виконання вимог ч.1 ст.173 КПК України слідчий, прокурор довели слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.170 КПК України.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту, вказаного в клопотаннях сторони обвинувачення майна, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а тому клопотання про арешт майна підлягають задоволенню.

Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту майна у вказаний спосіб відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 98, 132, 234, 237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області Сухопарова А.О. про накладення арешту на майно у рамках кримінального провадження №12019220750000029 від 12.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було вилучене 13.03.2019 слідчим СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області під час обшуку затриманої особи в приміщення Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області, а саме на:

- куртку помаранчевого кольору з написом на комірці MINI BODEN на поверхні якої маються плями бурого кольору;

- зимову шапку чорного кольору із полімерної тканини;

- светер чорного кольору, де на комірці мається напис THE GLEN MORE CASTLE ;

- футболку сірого кольору із довгими рукавами;

- 1 пару кросівок чорного кольору, де підошва виготовлена із гуми рожевого кольору, шнурки рожевого кольору;

- носки чорного кольору із напівсинтетичного матеріалу;

- мобільний телефон ERGO ІМЕІ1: НОМЕР_1, ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою Vodafone

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Повний текст ухвали виготовлено 21.03.2019 року.

Слідчий суддя Д.К. Лосєв

Зареєстровано 25.03.2019
Оприлюднено 25.03.2019
Дата набрання законної сили 19.03.2019

Судовий реєстр по справі 625/131/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 02.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону