Категорія: 47 Справа №2-669/2009
Р І Ш Е Н Н Я
( з а о ч н е )
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 грудня 2009 року м. Золочів
Золочівський районний суд Львівської області
в складі : головуючого –судді Левика Я.А.
при секретарі Туз М.М.
з участю позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з нього аліментів на її користь на утримання двох їх неповнолітніх дітей. У попередньому судовому засіданні змінила позовні вимоги замість стягнення аліментів у частині від заробітку відповідача просила стягувати з нього аліменти у твердій грошовій сумі, а саме у розмірі 400 грн. В обґрунтування позовних вимог у заяві та під час розгляду справи зазначила, що 27.12.2008 року між нею та відповідачем було розірвано шлюб, який вони уклали 25.06.2001 року. За час подружнього життя у них 11.01.2002 року народився син ОСОБА_3, а 18.01.2004 року – донька ОСОБА_4, що на даний момент проживають разом з нею та перебувають на її утриманні. Відповідач участі в утриманні дітей не бере, лише одного разу придбав шапку для сина, хоча має змогу допомогу на утримання дітей надавати, оскільки працює неофіційно та отримує певні доходи. Крім цього, відповідач жодним чином не бере участі у вихованні дітей, діти його бояться. Вона на даний час знову вийшла заміж, проте її теперішній чоловік ніде не працює. Вона окрім дітей, її та відповідача має на утриманні дітей від свого першого шлюбу ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Її середньомісячних доходів не вистачає для утримання дітей, а, крім цього, відповідач незважаючи на те, що діти проживають з нею зобов’язаний, відповідно до ст. 180 СК України, теж, брати участь в їх утриманні.
Відповідач в судове засідання, не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив, а тому, згідно з ст.224 ЦПК України, суд вважає за можливе розглядати справу у його відсутності, на підставі наявних в матеріалах справи доказів про права та взаємовідносини сторін, з чим погодилась і позивач.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
З копії свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого відділом РАЦС Золочівського РУЮ Львівської області 27.12.2008 року, пояснень позивача вбачається, що сторони з 25.06.2001 року по 27.12.2008 року перебували у зареєстрованому шлюбі.
За час шлюбу, як вбачається із копій свідоцтв про народження дітей ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 у сторін народилося двоє згаданих дітей.
З копії будинкової книги будинку належного ОСОБА_8 у с.Сасів Золочівського району Львівської області, копії паспорта позивача та її пояснень вбачається, що вона проживає та зареєстрована у ІНФОРМАЦІЯ_3, разом з нею проживають неповнолітні ОСОБА_7 та ОСОБА_4
З довідки ВАТ «Золочівський радіозавод» ДП НТЦ «Зонта» від 2.12.2009 року №47 вбачається, що середньомісячний заробіток позивача у вказаному підприємстві з травня 2009 року по жовтень 2009 року становив від 798,16 грн. до 955,04 грн.
З пояснень позивача, копії її паспорта, копій свідоцтв про народження ОСОБА_5 та ОСОБА_6, також, вбачається, що позивач одружилася 23.05.2009 року та перебуває у шлюбі з ОСОБА_9 та, крім цього, разом з ними проживають та перебувають на утриманні позивача згадані неповнолітні діти ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Ст. 180 СК України передбачено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч.1 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. Згідно ч. 3 цієї ж статті за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України.
Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
На підставі наведеного, врахувавши розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, розмір заробітної плати позивача те, що обов’язок утримувати дитину до досягнення повноліття покладений на обох батьків, те, що у матеріалах відсутні докази про те, що відповідач має регулярні доходи, те, що позивач крім неповнолітніх дітей її та відповідача має на утриманні неповнолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6, суд вважає, що позов слід задовольнити. Стягувати з відповідача в користь позивача на утримання неповнолітніх дітей сторін щомісячно до досягнення ними повноліття аліменти в розмірі 400 гривень починаючи з 2.11.2009 року.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212, 214, 215, 218, 224, 226 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 184 СК України, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 – задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6, що проживає на ІНФОРМАЦІЯ_7 аліменти на утримання дітей: сина ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 400 грн. щомісячно починаючи з 2 листопада 2009 року і до досягнення кожним із дітей повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає обов’язковому негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави судові витрати, а саме 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2009 |
Оприлюднено | 04.01.2010 |
Номер документу | 8418302 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Коляденко Ігор Васильович
Цивільне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Дічакова Тамара Іванівна
Цивільне
Золочівський районний суд Львівської області
Левик Ярослав Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні