Фінансово-промислові групи України

Група Дмитра Фірташа (Group DF)

Одна з найбільших фінансово-промислових груп в Україні. Належить Дмитру Фірташу. Вона має диверсифіковану структуру бізнесів, які охоплюють декілька ключових напрямків: хімічна промиловість, титановий бізнес, газовий сектор та агробізнес.

Обороти

13 046 954 100 грн.

Активи

45 941 773 500 грн.

Група Андрія Деркача

Група компаній підсанкційоного екс-народного депутата України; основні напрямки бізнесу – медіа, енергетика та нерухомість.

Обороти

8 830 100 грн.

Активи

85 582 200 грн.

Група Віктора Медведчука

Фінансово-промислова група Віктора Медведчука зосереджена на різноманітних бізнес-напрямках, значна частина з яких юридично прихована за мережею офшорних компаній і номінальних власників. Основні сфери діяльності включають енергетику, медіа та ексопртно-імпортну діяльність.

Обороти

8 494 685 100 грн.

Активи

11 760 294 400 грн.

Група Нестора Шуфрича

Група охоплює різні сфери діяльності, зокрема транспорт, оренду нерухомості, агробізнес та фінансову діяльність

Обороти

4 337 000 грн.

Активи

72 933 000 грн.

Смарт-Холдинг

Одна з найбільших інвестиційних груп в Україні. Заснована бізнесменом Вадимом Новинським. Її діяльність охоплює ключові галузі економіки, такі як гірничо-металургійний комплекс, енергетика, агропромисловий сектор, нерухомість, фінанси, а також виробництво нерудних матеріалів.

Обороти

760 728 202 500 грн.

Активи

1 430 683 968 500 грн.

Фінансово-промислова група – це форма ведення бізнесу, що являє собою обʼєднання кількох підприємств однакової або ж різної галузевої направленості, які знаходяться під прямим або опосердкованим контролем однієї юридичної або фізичної особи (групи осіб).

Опендатабот ретельно аналізує фінансово-промислові групи, забезпечуючи доступ до найбільш повних і ключових даних про їхню структуру, напрямки діяльності та бенефіціарів.
Серед даних про ФПГ наявна інформація про:
— власників бізнесу;
— ключових та повʼязаних осіб групи;
— компанії, що безпосередньо входять до складу ФПГ;
— компанії, що мають звʼязок з ФПГ через повʼязаних осіб.

Для побудови надійних відносин з партнерами та контрагентами спершу варто дослідити їх приналежність та звʼязки з фінансово-промисловими групами.
Адже не завжди надважлива інформація міститься на поверхні, як наприклад звʼязок із певними ФПГ, що належать підсанкційним особам або колаборантам.

Якщо Опендатабот відображає у картці компанії її приналежність до фінансово-промислової групи, то варто дослідити інформацію про дану групу.
Особливо щодо власників та ключових осіб на предмет наявності санкцій та інших небезпечних факторів для співпраці.

Для створення бази фінансово-промислових груп України використовуються всі відкриті джерела інформації.
Зокрема, ключове джерело – Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, актуальні дані з якого складають основу бази ФПГ Опендатабота.
Також у створенні та оновленні реєстру ФПГ Опендатабот використовує власні інструменти дослідження звʼязків між публічними особами та їх бізнесами, структури власності компаній та їх взаємозвʼязків.

Структуру власності компанії можливо отримати за допомогою Опендатабота.
Для цього необхідно перейти на сторінку компанії, де буде відображено її схему власності з можливістю подальшого завантаження.
Однак, це можливо лише за умови якщо компанія виконала вимоги закону та подала свою актуальну структуру до ЄДР.