Ціна на оренду землі не зростає і складає лише 3,5 тисячі грн/га

28.04.2020 09:08

Через мораторій на продаж землі, ціна оренди значно нижча за ринковий рівень. За останні три роки кількість аукціонів зросла вдвічі, а ціна лишається стабільно низькою — 3,5 тисячі за гектар за рік оренди.

З 2013 року всі угоди з оренди земель проходять через аукціони. Найбільша доля аукціонів – 98% – припадає на землі сільськогосподарського призначення. За останні три роки обсяги аукціонів на оренду землі сільськогосподарського призначення зросли з 43 до 88 гектарів.

Середня ціна оренди не зазнала істотних змін – у 2016 році гектар землі в оренду коштував 2845 грн, а у 2019 – 3518 грн/гектар.

«Відкриття ринку землі створить конкуренцію між покупцем та орендарем землі. Власники будуть вибирати, що їм вигідніше: продати цю землю чи продовжувати оренду.

За рахунок такої конкуренції ціна на оренду землі зростатиме, а у власників землі вперше з’явиться вибір», – зазначає Денис Нізалов, PhD, доцент департаменту економіки Університету Де-Монфорту, старший радник з питань управління земельними ресурсами проекту Prindex.

У 2019 році найвища ціна за оренду землі була у Вінницькій області – 7233 грн, Полтавська (6973) та Кіровоградська (6858), найдешевше вартувала земля на Закарпатті – 1417 грн за гектара, Рівненська — 1473 та Волинська — 1842

По темі

Український суд відмовив у відкритті даних про землю

Окружний адміністративний суд Києва дозволив Держгеокадастру не відкривати дані про землю. Проте інформація щодо земельних ділянок, їх призначення та власників, за законодавством, має бути відкритою.

Українець відстояв право обміняти землю завдяки рішенню ЄСПЛ

Прокурору, який звертався з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв’язку з мораторієм, було відмовлено.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру