Справа № 1-87/2010 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2010 року Ізяславський райсуд Хмельницької області в складі головуючої судді Янішевської О. С.,
при секретарі Новіковій Л. В.,
з участю прокурора Шнайдер М. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяславі справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року
народження, уродженця с. Кропивна Ізяславського району
Хмельницької області, українця, громадянина України,
освіта повна загальна середня, розведеного, на утриманні 1
неповнолітня дитина, пенсіонера, жителя АДРЕСА_1,
раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченому ст.
263 ч. 1 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_1 у 1980 року безоплатно та без передбаченого законом дозволу придбав у особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, приніс до власної квартири АДРЕСА_1 та зберігав без передбаченого законом дозволу до моменту виявлення та вилучення працівниками Ізяславського РВ УМВСУ, бездимний піроксиліновий порох «Сокол», що відноситься до вибухових речовин метальної дії, загальною вагою 202 гр. Крім того у вересні 2008 року, перебуваючи на території колишньої військової частини, розташованої в м. Ізяславі, ОСОБА_1 випадково знайшов 18 набоїв калібром 7,62 мм та 1 набій калібром 5,45 мм, які являються боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї, та, достеменно знаючи про заборону зберігання бойових припасів, зберігав без передбаченого законом дозволу по місцю свого проживання до моменту виявлення та вилучення працівниками Ізяславського РВ УМВСУ.
Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю, визнає факт придбання та зберігання у власному господарстві бездимного піроксилінового пороху «Сокол», що відноситься до вибухових речовин метальної дії, загальною вагою 202 гр. та 19 штук набоїв без передбаченого законом дозволу.
Правдивість пояснень підсудного щодо обставин незаконного придбання та зберігання по місцю свого проживання бездимного піроксилінового пороху «Сокол» та 19 набоїв до нарізної вогнепальної стрілецької зброї підтверджується також іншими дослідженими в ході судового слідства доказами.
Згідно протоколу огляду і вилучення ( а. с. 8-11 ) при огляді квартири та гаража ОСОБА_1 в АДРЕСА_1, були виявлені та вилучені 19 набоїв та металева банка з написом «Порох Сокол».
Згідно висновків спеціалістів ( а. с. 18-20, 24-25 ) та висновків експертів ( а. с. 40-43, 52-54 ) виявлений у житловому будинку підсудного порох являється бездимний піроксиліновий порохом «Сокол», що відноситься до вибухових речовин метальної дії загальною вагою 202 гр., набої являються боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї.
Згідно довідки (а. с. 90) ОСОБА_1 на обліку в дозвільній системі як власник мисливської, нарізної, холодної зброї не перебував та не значиться.
Оцінивши всі досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в придбанні і зберіганні бойових припасів та вибухових речовин без передбаченого законом дозволу, доведена. Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 263 ч. 1 КК України.
Підходячи до призначення покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що помякшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що помякшують покарання підсудному, є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1, в ході судового слідства не встановлено.
Враховуючи особу підсудного, який вину визнав, у скоєному розкаюється, злочин скоїв вперше, характеризується позитивно, страждає на хронічний алкоголізм, та обставин справи, суд знаходить, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому підсудного доцільно звільнити від відбування покарання з випробуванням, застосувавши до нього ст. 75 КК України. Суд вважає за доцільне покласти на ОСОБА_1 обовязки, передбачені ст. 76 КК України.
Судові витрати, які полягають у вартості проведених експертиз, слід покласти на підсудного.
Речові докази як речі, які вилучені з обігу, підлягають знищенню.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченому ст. 263 ч. 1 КК України, та призначити йому покарання 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 ( два ) роки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обовязки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи, періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Хмельницькій області 988 грн. 35 коп. вартості проведення експертиз.
Речові докази: порох «Сокол» вагою 202 гр, 18 набоїв калібру 7,62 мм та 1 набій калібру 5,45 мм знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Хмельницької області на протязі 15 днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2010 |
Оприлюднено | 21.12.2022 |
Номер документу | 11156006 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Пода Наталія Миколаївна
Кримінальне
Вугледарський міський суд Донецької області
Гайдар Андрій Володимирович
Кримінальне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Янішевська Оксана Станіславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні