Справа № 1-593/2009
ВИРОК
ім'ям України
15 жовтня 2009 року. м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Задорожного М.І.
при секретарі: Полях О.О.
за участю прокурора Гончаренко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с. Миролюбівка Богодухівського району Харківської області , гр. України, що має середню освіту, розведеного, не працюючого, зареєстрованогоАДРЕСА_1, не судимого,
у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
УСТАНОВИВ:
4 лютого 2009 року, близько 14 години 00 хвилин, ОСОБА_1 знаходячись в приміщенні магазина «Катюша», розташованому по вул. Космічній, 16 в м. Харкові, побачив, що на полиці прилавка стоїть барсетка, яка належить гр. ОСОБА_2., який в цей час розглядав асортимент товару в лікеро-горілчаному відділі. У ОСОБА_1. з корисливих мотивів, виник намір на таємне викрадання чужого майна.
Скористався тим, що за його діями ніхто не спостерігає, він таємно викрав вказану барсетку, вартістю 275,0 грн., в якій знаходилися гроші в сумі 1300 гривень, мобільний телефон «SAMSUNG SCH - N 356», вартістю 95,0 грн., запальничка з логотипом «Дігма», вартістю 0,5 грн., пачка сигарет «Ронсон», вартістю 2 грн., кулькова ручка «Колінс», вартістю 1,5 грн., три візитні картки: автоцентра «Chery», магазина «Риболов спорт», ЧП ОСОБА_3., паспорт громадянина України на ім'я ОСОБА_4., які не представляють матеріальної цінності для потерпілого.
Після чого ОСОБА_1 з місця скоєння злочину втік і викраденим майном розпорядився на свій розсуд, чим заподіяв потерпілому ОСОБА_2. матеріальний збиток на загальну суму 1674 гривень.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому йому злочині, передбаченому ч. 1 ст. 185 УК України визнав повністю і показав, що дійсно, 4 лютого 2009 року близько 14 годин він знаходився в магазині «Катюша», розташованому недалеко від його будинку, по вул. Космічній, 16 в м. Харкові. У магазин він прийшов, щоб подивитися ціни на продукти харчування, купувати він нічого не зібрався, оскільки у нього були з собою близько 2 гривень.
Підійшовши до лікеро-горілчаного відділу, він подивився ціни на спиртні напої і в цей час подивившись вниз, звернув увагу на полицю, прикріплену внизу прилавка із зовнішнього боку залу, на якому стояла барсетка темно-коричневого кольору. Він вирішив викрасти барсетку, озирнувшись по сторонах, він побачив, що на нього ніхто не дивиться, узяв з полиці прилавка лікеро-горілчаного відділу барсетку, заховав її під свою куртку, і швидко вийшов з магазина.
Прийшовши додому, він подивився вміст барсетки, в якій знаходилося наступне: мобільний телефон «Самсунг», в корпусі темного кольору, декілька візиток, гроші близько 1200 гривень, кулькової ручки червоного кольору, пачки сигарет «Ронсон», запальнички жовтого кольору, паспорт громадянина України на ймення ОСОБА_4. Про те, що в барсетці знаходився паспорт ОСОБА_4. він не знав, документи викрадати він не хотів.
Гроші, викрадені ним, він витратив на власні потреби, купуючи спиртні напої і продукти харчування, а решту речей разом з барсеткой він залишив у себе удома.
11 лютого 2009 року до нього біля будинку № 23 по вул. Космічній в м. Харкові підійшли працівники міліції і запитали чи не, він викрав барсетку в магазині «Катюша». Він відповів, що барсетку викрав він. Після чого у нього вилучили барсетку і предмети, що знаходилися в ній. Після цього його доставили в Дзержинський РВ для розгляду.
Заходи фізичного і психологічного характеру до нього не застосовувалися, свої свідчення він надавав добровільно.
Оскільки підсудний ОСОБА_1 цілком визнав свою провину в пред'явленому йому обвинуваченні і не заперечує фактичні обставини справи, з урахуванням думки всіх осіб, що беруть участь у розгляді справи, суд, у відповідності зі ст. 299 КПК України, прийшов до висновку про не доцільність дослідження доказів у справі у відношенні тих фактичних обставин, що ніким не оскаржуються.
Суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1. у пред'явленому обвинуваченні цілком доведена і кваліфікує його дії за ч.1 ст. 185 КК України, оскільки він своїми умисними діями скоїв таємне викрадання чужого майна (крадіжку).
Вивченням особи ОСОБА_1. встановлено, що він, не судимий, на диспансерному обліку у лікаря - психіатра і лікаря-нарколога не полягає, не працює, характеризується задовільно.
а.с. 92-99
У відповідності с п. 1 ст. 66 КК України обставиною, пом'якшуючою покарання ОСОБА_1. є щиросерде розкаяння в скоєному ним злочині.
У відповідності с п. 1 ст. 66 УК України обставин, обтяжливих покарання ОСОБА_1., не встановлено.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1, суд, з огляду на те, що він уперше притягується до кримінальної відповідальності, ступеня тяжкості скоєного злочину, наведених вище даних про його особу, а також його щирого розкаяння у вчиненому, сприяння в розкритті злочину, знаходить необхідним для його виправлення, перевиховання і попередження нових злочинів призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі в межах, необхідних для досягнення цих цілей.
З огляду на те, що ОСОБА_1 засуджується до позбавлення волі на термін не більш п'яти років, а також з урахуванням ступеня тяжкості скоєного злочину, наведених вище даних про його особу, його щирого каяття, суд вважає, що його виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства й у відповідності зі ст. 75 КК України вважає за можливе звільнити його від відбування покарання, якщо протягом одного року він не вчинить нового злочину і виконає, покладені на нього обов'язки.
Речові докази в справі суд знаходить необхідним визначити відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Суд вважає, що цивільний позов підлягає задоволенню в розмірі 1300 гривень, що не були повернуті потерпілому в ході досудового слідства.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1. до вступу вироку в законну силу суд знаходить необхідним змінити на підписку про невиїзд, оскільки він засуджується до покарання, не повязаного з реальним позбавленням волі.
Керуючись ст. ст. 321 - 325 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1, визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на два роки.
Зарахувати в термін відбування покарання утримання ОСОБА_1 під вартою з 25 червня 2009 року по 15 жовтня 2009 року.
У відповідності зі ст. 75 КК УкраїниОСОБА_1звільнити від відбування покарання, якщо протягом двох років він не вчинить нового злочину і виконає, покладені на нього обов'язки.
Відповідно до ст.. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 протягом двох років не виїжджати за межі України для постійного проживання без дозволу органа кримінально-виконавчої системи, повідомляти в органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання, періодично зявлятися в ці органи для реєстрації.
Речові докази в справі: барсетку з написом «РЕТЕК collection 1855», мобільний телефон «SAMSUNG SCH - N 356», запальничку з написом «Дігма», пачку сигарет «Ронсон», кулькову ручку з написом «Колінс», три візитні картки: автоцентра «Chery», магазина «Риболов спорт» ЧП ОСОБА_3., паспорт громадянина України, що були повернені власникові ОСОБА_2., вважати повернутими йому за належністю.
Задовольнити цивільний позов та стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 1300 гривень.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1. до вступу вироку в законну силу змінити на підписку про невиїзд.
ОСОБА_1 звільнити з-під варти в залі суду негайно.
Вирок може бути оскаржений протягом п'ятнадцяти діб із дня проголошення вироку в апеляційний суд Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 6449792 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Гончаренко Вадим Миколайович
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Задорожний Микола Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні