Справа №1-92 (2008 p.)
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2008 року Бучацький районний суд Тернопільської області
В складі: головуючого судці Кузевича Й.Я.,
при секретарі Пастушаку І.Д.,
з участю обвинувача Федуніва А.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бучача справу про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с. Бариш Бучацького району Тернопільської області, гр.України , українки, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, тимчасово не працюючої , не військовозобов'язаної, не судимої, зач.2 ст. 310 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Весною 2008 року ОСОБА_1 на присадибній ділянці , якою
користується в с. Бариш Бучацького району Тернопільської області, висіяла насіння снотворного маку і надалі обробляла їх , сприяючи достиганню, з метою подальшого використання в кулінарних цілях.
16 липня 2008 року працівниками міліції на присадибній ділянці ОСОБА_1 було виявлено 508 (п'ятсот вісім ) рослин, які згідно висновку судово -хімічної експертизи містять алкалоїди опію морфін, кодеїн і є рослинами виду "мак снотворний", який відноситься до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.
Будучи допитаною в судовому засіданні в якості підсудної по суті пред'явленого їй обвинувачення за ч.2 ст. 310 КК України ОСОБА_1 суду пояснила , що весною 2008 року на своїй земельній ділянці в с Бариш Бучацького району Тернопільської області без мети збуту висіяла рослини маку, маючи намір в подальшому використати їх в кулінарних потребах, а про те, що в такій кількості висівати рослини маку заборонено їй було невідомо. 16 липня 2007 року до її господарства приїхали працівники міліції і в її присутності провели огляд земельної ділянки, під час якого виявили рослини маку, при перерахунку встановлено, що кількість рослин становить вісімсот десять, десять рослин було відібрано для проведення експертизи, а решту знищено.
Оскільки підсудня ОСОБА_1 в судовом у засіданні повністю визнала вину в скоєнні злочину , дала пояснення згідно змісту пред'явленого їй обвинувачення, погодилася зі всіма доказами по справі, відмовившись від їх дослідження в судовому засіданні, суд вважає, що в силу ст. 299 КПК України слід обмежити дослідження фактичних обставин справи допитом підсудної.
Оцінюючи в сукупності докази , здобуті в судовому засіданні, з матеріалами справи , суд прийшов до переконання, що вина підсудної ОСОБА_1 в скоєнні злочину доведена повністю, оскільки її показання відповідають фактичним обставинам справи , які нею не оспорюються , а її дії органом досудового слідства за ч.2 ст. 310 КК України кваліфіковано вірно , як незаконний посів та вирощування снотворного маку у кількості п'ятисот та більше рослин.
Підходячи до обрання підсудній ОСОБА_1 міри покарання, суд відповідно до ст. ст. 65-67 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, обставини справи, дані про її особу, зокрема по місцю проживання характеризується виключно позитивно, до кримінальної відповідальності притягується вперше, у вчиненому щиро розкаюється , має на утриманні троє неповнолітніх дітей , і прийшов до переконання, що її виправлення та перевиховання можливе без відбування покарання, а тому їй слід призначити покарання у виді позбавлення волі, звільнивши на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання, призначивши іспитовий строк та покласти на підставі ст. 76 КК України певні обов'язки.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України , суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєнні злочину ,
передбаченого ч.2 ст. 310 КК України, і призначити їй покарання у виді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання і встановити їй іспитовий строк тривалістю один рік .
Згідно ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи , повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи та періодично з'являтися туди для реєстрації.
Речові докази по справі - десять рослин снотворного маку, що зберігаються в камері речових доказів Бучацького РВ УМВСУ , - знищити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області 140 грн. 76 коп.3а проведення хімічної експертизи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до судової палати в кримінальних
справах апеляційного суду Тернопільської області через Бучацький районний
суд на протязі 15 діб .
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2008 |
Оприлюднено | 05.01.2010 |
Номер документу | 7290744 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Кузевич Й. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні