Справа №1-92/2008р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2008 року смт Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Міщенка Г.В., при секретарі Михалюк С.І., за участю прокурора Березнегуватського району Миколаївської області - старшого помічника прокурора Максімової О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дочку, не віськовозобов'язаного, пенсіонера, раніше не судимого, в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
20 червня 2008 року ОСОБА_1 на своїй присадибній ділянці помітив дикоростучий снодійний мак, який опісля скосив та зібрав у мішки. Незаконно придбаний мак ОСОБА_1 висушив та помістив до приміщення сінника, де незаконно зберігав без мети збуту.
1 серпня 2008 року, під час огляду домоволодіння ОСОБА_1 в селі Петропавлівка Березнегуватського Миколаївської області, працівниками міліції було вилучено чотири мішки, заповнені речовиною рослинного походження сіро-зеленого кольору, яка відповідно до висновку експерта № 2442 від 7 серпня 2008 року, має ботанічні ознаки рослин виду мак снодійний, містить наркотичні алкалоїди опію-морфін, кодеїн та відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу - макової соломи, загальна вага якого у сухому стані складає 4600 грам, що є великим розміром.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе в скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, визнав повністю та щиро покаявся.
Прокурор просив слухати справу без дослідження доказів та допиту свідків.
На підставі ч.3 ст.299 КПК України та за згодою учасників процесу суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки вони ніким не оспорюються. Підсудний правильно розуміє усі фактичні обставини справи і немає сумнівів у добровільності та істинності його позиції.
Підсудний Чиркін суду показав, що 20 червня 2008 року помітив на своїй присадибній ділянці мак, який скосив та зібрав у мішки, хотів викинути на смітник. Мішки помістив на сіновал, а згодом забув про них. В серпня 2008 року приїхали працівники міліції та вилучили мішки з маком під час проведення огляду. У вчиненому чистосердно розкаюється.
Вину підсудного суд знаходить доведеною.
Дії підсудного Чиркіна суд кваліфікує за ч.2 ст.309 КК України, як незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, якщо предметом таких дій були наркотичні засоби у великих розмірах.
Призначаючи покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, що відноситься до злочинів середньої тяжкості, обставини його вчинення, дані про особу підсудного, який раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину, досяг пенсійного віку.
Обставиною, що пом'якшує покарання підсудному судом визнається щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному судом не встановлено.
Враховуючи вказані обставини, суд знаходить за можливе призначити покарання підсудному у виді позбавлення волі, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст.299, 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, призначивши йому покарання у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік та з покладенням відповідно до СТ.76 КК України обов'язку періодично з'являтися в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу, залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі, а саме наркотичний засіб - макову солому загальною вагою 4600 грам, що знаходиться в чотирьох мішках та зберігається в камері зберігання речових доказів Березнегуватського РВ УМВС України в Миколаївської області - знищити як предмети, що заборонені до обігу та не представляють цінності.
На вирок суду учасниками процесу на протязі 15 діб після його проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області через Березнегуватський районний суд Миколаївської області, а засудженим в той же термін з моменту вручення йому копії вироку.
Суд | Березнегуватський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8941129 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Березнегуватський районний суд Миколаївської області
Міщенко Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні