1-114/08
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2008 року Сарненський районний суд Рівненської області
під головуванням судді ВЛАСИК Н.М.
при секретареві БЕРНАДСЬКІЙ О.Ф.
з участю прокурора БАРБАШОВІЙ О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни кримінальну справу про
обвинувачення ОСОБА_1 , народження 30 серпня 1987
року, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1 Рівненської
області , жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 , з середньою
освітою, одруженого , не працюючого , раніше не судимого ,
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
10 грудня 2007 року ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння , в с Ясногірка Сарненського району Рівненської області по вул. Партизанській в темну пору доби керуючи мотоциклом марки " ММВЗ " д.н. 69-05 РВЗ , що належить ОСОБА_2 , з несправною гальмівною системою та системою освітлення , не маючи посвідчення водія на право керування даним видом транспортних засобів та керуючи ним у відсутність таблички з реєстраційним номером мотоцикла грубо порушуючи Правила дорожнього руху України не вибравши безпечної швидкості руху , не врахувавши дорожньої обстановки , проявивши неуважність під час керування мотоциклом , не вживши негайних заходів для зупинки транспортного засобу допустив наїзд передньою частиною мотоцикла на ОСОБА_3 , яка рухалась в попутному напрямку по краю проїзної частини дороги з правої сторони, внаслідок чого потерпіла отримала тілесні ушкодження у виді вивиху правого плеча , краевого перелому плечового відростка правої лопатки , забою правої половини грудної клітки , які згідно висновку судово-медичної експертизи № 9 від 11.01. 2008 року відносяться до середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень .
Відповідно висновку експертизи технічного стану транспортного засобу № 66 від 12.02. 2008 року перед ДТП мотоцикл марки "ММВЗ" мав технічно несправну робочу гальмівну систему та несправну систему освітлення , які не могли виконувати функції, передбачені конструкцією .
ОСОБА_1 були грубо порушені вимоги пунктів 2.1( а, б );2.3 (б); 2.9 (а); 10.1; 12.1; 12.3 Правил дорожнього руху України і їх порушення знаходяться в прямому причинному зв"язку з фактом отримання потерпілою ОСОБА_3 середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень .
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним визнав себе повністю, щиро розкаявся та повністю підтвердив встановлені судом обставини вчинення злочину.
Від потерпілої ОСОБА_3 надійшла заява про розгляд справи у її відсутність з огляду на її вік та стан здоров'я , та про те , що вона не має претензій матеріального та морального характеру до підсудного.
Визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи , які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин за відсутності сумнівів у добровільності та істинності позиції підсудного , роз'яснивши підсудному , що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку , суд вважає вину ОСОБА_1 доведеною і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 286 КК України як такі, що виразились в порушенні правил безпеки дорожнього
руху та експлуатації транспорту особою , яка керує транспортним засобом , що спричинили потерпілому середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження .
При призначенні покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину , який відповідно до ст. 12 КК України класифікований як злочин невеликої тяжкості , ненастання тяжких наслідків , дані про особу винного , який є не судимим , характеризується за місцем проживання позитивно.
Обставинами , що пом'якшують покарання підсудного є щире каяття в скоєному та відшкодування підсудним в добровільному порядку потерпілій завданих збитків , що вбачається з заяви ОСОБА_3 ,
Обставиною , що обтяжує покарання підсудного , є скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння .
Враховуючи обставини справи , ненастання тяжких наслідків, дані про особу підсудного , обставини , що пом'якшують його покарання , суд приходить до висновку про можливість призначення покарання ОСОБА_1 , необхідного та достатнього для його виправлення та перевиховання , а також для попередження нових злочинів . Беручи до уваги те , що на утриманні підсудного перебуває двоє неповнолітніх дітей , за станом здоров'я він на даний час не працевлаштований , суд приходить до висновку про неможливість призначення йому покарання у вигляді штрафу або виправних робіт і тому знаходить за необхідне призначити ОСОБА_1 покарання в межах санкції статті , по якій його притягнуто до кримінальної відповідальності , у виді обмеження волі з застосуванням правил ст. 75 КК України , звільнивши його від призначеного покарання .
По справі прокурором до підсудного заявлений позов в інтересах держави на суму 205 грн 31 коп. , який складається з витрат , понесених на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_3 під час перебування в Сарненський ЦРЛ протягом 7 днів.
Підсудним позов визнано повністю . Суд приходить до висновку , що позов підлягає до задоволення , оскільки відповідно до ч. 1 ст. 93-1 КПК України кошти , витрачені закладом охорони здоров'я на стаціонарне лікування особи , потерпілої від злочину , стягуються судом при постановленні вироку на підставі ст. 1166 ЦК України , якою передбачено відшкодування шкоди , завданої юридичній особі та ст. 1187 ЦК України якою передбачено відшкодування шкоди , завданої джерелом підвищеної небезпеки.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України ст. ст. 93-1 КПК України , ст. ст. 1166, 1187 ЦК України , -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у
вчиненні злочину , передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України і призначити йому покарання у виді 1 ( одного ) року обмеження волі без позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від призначеного покарання звільнити , встановивши іспитовий строк в 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи ; періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь фінансового управління Сарненської державної адміністрації (р/р 25427249397001 , КБ"
Правексбанк " , МФО 333391 код 02315759 ) 205 грн. 31 коп. витрат , понесених на лікування потерпілої ОСОБА_3
Запобіжний захід до вступу вироку в законну сили щодо ОСОБА_4 залишити попередній-підписку про невиїзд.
Речовий доказ - фрагмент металевої ручки рукоятки щеплення та мотоцикл марки " ММВЗ " без державного номера , який знаходиться на зберіганні в Сарненському РВ УМВС (а.с. 34, 35 ) повернути власнику ОСОБА_2 .
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 15 діб з часу його проголошення до апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд.
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9044392 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
Марченко Наталія Вікторівна
Кримінальне
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
Марченко Наталія Вікторівна
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Власик Н.М.
Кримінальне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Черкова Н.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні