ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
23 січня 2014 року справа № 5020-1366/2011
Господарський суд міста Севастополя у складі судді Єфременко О.О., розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16-56; код ЄДРПОУ 22274991) про визнання поточних кредиторських вимог до боржника у справі
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція"
(76018, м.Івано-Франківськ, вул.Січових Стрільців, 56;
поштова адреса: 76018, м. Івано-Франківськ, вул.Василіянок, 60/4, код ЄДРПОУ 31263483)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд"
(99008, м.Севастополь, вул.Загородна Балка, 4, код ЄДРПОУ 32360878)
про визнання боржника банкрутом,
за участю представників сторін:
боржник - не з'явився;
арбітражний керуючий - не з'явився;
кредитор (Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя) - Юніков А.В., довіреність №1877/09 від 11.03.2013;
прокурор - Махиня В.В., посвідчення № 015753 від 21.03.2013;
інші кредитори - не з'явилися;
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" звернулося до суду із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" про визнання боржника банкрутом.
Ухвалою від 02.09.2011 порушено провадження у справі про банкрутство, розгляд заяви призначений на 20.09.2011. Цією ж ухвалою введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою від 20.09.2011 визнані грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" в розмірі 867 400,32 грн., що є основною заборгованістю; заявника зобов'язано в десятиденний строк подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд"; введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено Станіщука М.В., якого зобов'язано скласти реєстр вимог кредиторів і направити його до суду на затвердження в строк до 01.12.2011; призначена дата попереднього засідання суду.
В № 194 (5194) газети "Голос України" від 18.10.2011 було розміщено оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" та прийняття протягом тридцяти днів з дня публікації оголошення заяв кредиторів.
Ухвалою від 15.03.2012, за результатами попереднього засідання суду, затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд", зобов'язано кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" у строк до 26.03.2012 скликати перші загальні збори кредиторів та призначене судове засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника або визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, або припинення провадження по справі про банкрутство.
Постановою від 27.06.2013 припинено процедуру розпорядження майном, Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру боржника строком на шість місяців.
Цією ж постановою ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" призначено арбітражного керуючого Станіщук Миколу Васильовича.
З матеріалів справи вбачається, що в газеті «Голос України» №125 (5625) від 10.07.2013 було розміщено оголошення про ліквідацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" (т.30 арк.с. 75-76).
09.01.2014 Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя звернулося до суду із заявою про визнання поточних кредиторських вимог до боржника у розмірі 20980,20 грн.
Ухвалою від 10.01.2014 зазначена заява призначена до розгляду в окремому судовому засіданні.
До початку судового засідання через канцелярію суду від ліквідатора боржника надійшло клопотання про розгляд заяви за його відсутності у зв'язку із неможливістю свого прибуття у судове засідання, проти визнання заявлених поточних кредиторських вимог до боржника не заперечує (вх. № 778/14 від 23.01.2014).
У судовому засіданні представник заявника, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя, наполягав на задоволенні заявленого клопотання про визнання поточних кредиторських вимог до боржника.
Кредитори та боржник в судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином та у встановленому законом порядку, вимоги ухвали суду від 10.01.2014 не виконали.
З огляду на положення статті 22 Господарського процесуального кодексу України, оскільки явка в судове засідання представників сторін це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи, що явка представників сторін у судове засідання обов'язковою не визнавалася, а матеріали справи достатньо характеризують правовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути заяву кредитора Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про визнання поточних кредиторських вимог до боржника за відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника заявника, суд вважає заяву Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про визнання поточних кредиторських вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" такою, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог статті 4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Законом України № 4212-VI від 22.12.2011 "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який набрав чинності 19.01.2013 (далі - Закон № 4212-VI), внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", викладено його в новій редакції та визначено новий порядок його застосування.
Пунктом 1 1 Перехідних положень Закону України № 4212-VI від 22.12.2011 визначено, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до положень пункту 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VI)» №01-06/606/2013 від 28.03.2013 (далі - Інформаційний лист ) роз'яснено, що розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією. У зв'язку з здійсненням переходу до застосування нової редакції Закону необхідно привести реєстр вимог кредиторів у відповідність до вимог статті 45 Закону в новій редакції і з урахуванням його вимог вирішити питання щодо переобрання представницьких органів кредиторів (зборів кредиторів та комітету кредиторів).
Враховуючи, що провадження по даній справі порушено до набрання чинності Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України № 4212-VI від 22.12.2011, та те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" визнано банкрутом та відносно боржника відкрито ліквідаційну процедуру відповідно до постанови суду від 27.06.2013, тобто після набрання чинності Законом України № 4212-VI від 22.12.2011, суд вважає, що правові наслідки введення ліквідаційної процедури визначаються відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, що діє з 19.01.2013 (далі - Закон ).
Статтею 1 Закону визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Постановами Окружного адміністративного суду міста Севастополя з Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя стягнута заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період з серпня 2012 року по вересень 2013 року на загальну суму 14105,39 грн (том 30, арк.с.193-210).
Зазначені постанови суду сторонами не оскаржені та набрали законної сили.
Крім того, відповідно до наданих боржником до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період жовтень 2011 року - грудень 2012 року, заборгованість боржника складає 6800,12 грн.
Рішенням № 2311 від 21.12.2012 Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя боржнику донараховано 654,48 грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та застосовано штрафні санкції у розмірі 326,41 грн (т.30 арк.с. 180).
Оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" здійснило часткову оплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 906,20 грн, загальна сума заборгованості боржника по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 6874,81 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості боржника складає 20980,20 грн, з яких: 6874,81 грн - заборгованість по сплаті єдиного внеску та фінансової санкції, 14105,39 грн - відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2.
Зі змісту положень статті 1 Закону вбачається, що грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя в сумі 20980,20 грн мають характер поточних, оскільки виникли за період після порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд".
Відповідно до положень частини першої статті 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Таким чином, після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури поточні вимоги повинні бути заявлені в порядку, передбаченому частиною першою статті 38 Закону, з наступним визнанням їх судом та включенням до реєстру вимог кредиторів боржника.
Пунктом 29 Інформаційного листа роз'яснено, що розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.
Отже, з моменту відкриття ліквідаційної процедури, поточні кредитори зобов'язані заявити кредиторські вимоги ліквідатору та до господарського суду в строки визначені статтею 38 Закону, вимоги, щодо яких не заявлено заперечень та вимоги, визнані судом включаються до реєстру вимог кредиторів у відповідну чергу.
Частиною другою статті 41 Закону передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює повноваження, зокрема, заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; веде реєстр вимог кредиторів.
Беручи до уваги відсутність заперечень ліквідатора по заявлених до боржника поточних вимог за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими, враховуючи те, що Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя подано заяву про визнання кредиторських вимог з пропуском двомісячного строку з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (10.07.2013), в силу вимог частини першої статті 38 Закону, суд вважає за необхідне визнати поточні грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" у сумі 20980,20 грн, з яких: 20653,79 грн - основний борг, 326,41 грн - штрафні санкції, з віднесенням їх до шостої черги задоволення у реєстрі вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд".
Керуючись статтями 1, 38, 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про визнання поточних кредиторських вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" задовольнити .
2. Визнати поточні кредиторські вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" у сумі 20980,20 грн з віднесенням їх до шостої черги задоволення у реєстрі вимог кредиторів боржника.
3. Зобов'язати ліквідатора боржника - арбітражного керуючого Станіщука М.В. включити до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" поточні грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя у загальній сумі 20980,20 грн.
4. Зобов'язати ліквідатора боржника - арбітражного керуючого Станіщука М.В. повідомити усіх відомих кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" про результат розгляду заяви Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя про визнання поточних кредиторських вимог до боржника, докази надати суду.
5. Копію ухвали надіслати на адресу кредиторів, боржника, ліквідатора, Головного управління юстиції у місті Севастополі, прокуратури міста Севастополя.
Суддя О.О. Єфременко
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2014 |
Оприлюднено | 28.01.2014 |
Номер документу | 36819690 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Єфременко Оксана Олександрівна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Градова Ольга Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні