Апеляційний суд Житомирської області
м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 24, 10008, (0412) 47-26-44
Ухвала
Іменем України
№10-256
5 серпня 2010 року. Колегія суддів судової палати у кримінальних травах апеляційного суду Житомирської області в складі :
головуючої - судді........ОСОБА_1
суддів........ОСОБА_2 та ОСОБА_3
з участю
прокурора........ОСОБА_4
адвоката ........
скаржника........ОСОБА_5
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі справу за апеляцією ОСОБА_5 на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 13 липня 2010 року.
Цією постановою відмовлено у задоволені скарги ОСОБА_5 на постанову слідчого СВ УСБ УМВС в Житомирській області від 21 травня 2010 року про порушення кримінальної справи проти нього за ч.2 ст. 191 КК України за безпідставністю.
Суд умотивував своє рішення тим, що в матеріалах справи для порушення кримінальної справи були приводи та підстави.
В апеляції ОСОБА_5 просить скасувати дану постанову, так як вона незаконна, а матеріали справи направити на новий судовий розгляд та надав детальний аналіз доказів про відсутність в його діях складу злочину. Заслухавши доповідь судді, ОСОБА_5, який підтримав свою апеляцію, заперечення проти апеляції прокурора, перевіривши рішення суду 1 інстанції в межах апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 94 КПК України для порушення кримінальної справи у кожному конкретному випадку потрібні не тільки законний привід, але і підстава.
Підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, що вказують на наявність об'єктивних ознак злочину.
На даній стадії кримінального процесу перевіряються лише наявність об'єктивних ознак, що характеризують подію злочину. Закон не вимагає від відповідних органів при вирішенні питання про порушення кримінальної справи надавати докази або вважати встановленими будь-які обставини.
Відповідно до чинного КПК України перевірка даних, які вказують на ознаки злочину, збір і процесуальне закріплення доказів винуватості чи невинуватості особи можливе лише за умови порушення кримінальної справи та в процесі досудового слідства в ній.
Як вбачається із матеріалів справи, приводом до порушенні кримінальної справи стало виявлення ознак злочину органом дізнання УСБУ України в Житомирській області (а.с.3-5), а підставами були достатні дані, які містяться в актах перевірки від 09.03. 2010 р. територіальної державної інспекції праці в Житомирській області, в наказах та первинних бухгалтерських документах підприємства про виплату премій, пояснення службових осіб підприємства.
За таких обставин підстави для скасування рішення суду 1 інстанції за мотивами, викладеними в апеляції, відсутні.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду, -
ухвалила:
апеляцію ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 13 липня 2010 року про відмову в задоволенні його скарги на постанову слідчого СВ УСБ України в Житомирській області від 21.05.2010 р. про порушення кримінальної справи проти нього за ч.2 ст.191 КК України залишити - залишити без зміни.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2010 |
Оприлюднено | 13.11.2017 |
Номер документу | 70167427 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Житомирської області
Мельничук Н. М.
Кримінальне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Деревінський Сергій Миколайович
Кримінальне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Деревінський Сергій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні