Постанова
від 23.11.2009 по справі 2-а-486/09
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

                

                                                              Справа № 2-а-486/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

23 листопада 2009 року                    Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

у складі: головуючого – судді Черновського Г.В.

          при секретарі – Завалко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дніпропетровську справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до старшого інспектора дорожньо-патрульної служби взводу супроводження УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітана міліції ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження по адміністративній справі,

ї

                                                    ВСТАНОВИВ:

    09 квітня 2009 року ОСОБА_1 звернулася з позовом, в якому просила суд: поновити строк оскарження постанови АЕ № 019607 від 22 грудня 2008 року по справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення його до адміністративної відповідальності та оскаржувану постанову скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо нього закрити, згідно до ст.247 КУпАП, за відсутністю складу такого правопорушення.

В судовому засіданні позивача позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про день та час його проведення повідомлявся належним чином. Раніше в своїй заяві просив суд розглядати справу за його відсутності, просив суд ухвалити рішення відповідно до вимог діючого законодавства.

На підставі ст.128 КАС України справа розглядалась у відсутності представника відповідача.  

Вислухавши пояснення позивача, свідка ОСОБА_3, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Судом встановлені наступні факти:

Судом встановлено, що постановою відповідача від 22 грудня 2008 року позивач як власник автомобіля “Шкода”, державний номер НОМЕР_1, був на підставі ст.14-1 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі 300 грн., за порушення зазначеним автомобілем встановленого обмеження швидкості на 24 км/год, що мало місце у той же день близько 10 години 55 хвилин на вул..набережній Леніна в м.Дніпропетровську. Як вбачається з матеріалів справи, підставою для складання оскаржуваної постанови стала фіксація правопорушення за допомогою технічного засобу “Візир” № 0711194.

Аналізуючи виниклі між сторонами правовідносини, суд доходить висновку про наступне.

Так, згідно ст.14-1 КУпАП до адміністративної   відповідальності  за  правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього  руху  у  разі  їх  фіксації працюючими   в   автоматичному   режимі   спеціальними  технічними засобами,  що мають функції фото- і  кінозйомки,  відеозапису,  чи засобами  фото-  і  кінозйомки,  відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

          Відповідно до ч.1 ст.122 КУпАП перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень  швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину тягне за  собою  накладення  штрафу  від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України у справах про протиправність рішень, дій, бездіяльності суб’єктів владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності як власник транспортного засобу, вчинене водієм якого порушення правил дорожнього руху було зафіксоване за допомогою технічного засобу “Візир”. Втім з матеріалів, що стали підставою для складання оскаржуваної постанови, не вбачається за можливе встановити, чи працював згаданий прилад в автоматичному режимі, чи був він встановлений стаціонарно. Суд не приймає до уваги фотокопію, як доказ правопорушення, зазначеного у постанові по справі про адміністративне правопорушення, оскільки вона не містить ознак, які могли б підтвердити ту обставину, чи рухався автомобіль в зоні дії дорожнього знаку «Обмеження максимальної швидкості» чи рухався в іншому місці.   Крім того, наданою відповідачем фотографією не зафіксована дорожня ситуація в цілому, що не дає змоги зробити висновок щодо того, де саме був зроблений знімок та чи дійсно зафіксоване перевищення швидкості саме цим автомобілем.

Суд вважає, що позивачем по даній справі пропущено строк для оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення з поважних причин, оскільки зазначену постанову отримав лише 27 січня 2009 року.

За таких обставин, а також приймаючи до уваги зміст ч.2 ст.71 КАС України, суд не вважає обґрунтованість оскаржуваної постанови такою, що знайшла належне підтвердження та є підставою для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158-163 КАС України,

                                                      ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Постанову старшого інспектора дорожньо-патрульної служби взводу супроводження УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітана міліції ОСОБА_2 серії АЕ № 019607 від 22 грудня 2008 року по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП - скасувати.

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП – закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано.

У випадку подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання у відповідний строк апеляційної скарги, постанова набирає законної силі після закінчення такого строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає чинності після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі проголошення лише вступної та резолютивної частин постанови – з дня складення постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

У строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання такої заяви.

Суддя:    

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення23.11.2009
Оприлюднено19.02.2010
Номер документу7928787
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-486/09

Ухвала від 20.01.2012

Адміністративне

Апеляційний суд Сумської області

Левченко Т. А.

Постанова від 04.06.2009

Адміністративне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Неженцева О.В.

Ухвала від 21.05.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Василенко Я.М

Постанова від 19.11.2009

Адміністративне

Іванівський районний суд Одеської області

Донін Володимир Євгенович

Ухвала від 23.04.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Ізмайлова Т.Л.

Постанова від 13.11.2009

Адміністративне

Ставищенський районний суд Київської області

Галич Юрій Михайлович

Постанова від 10.06.2009

Адміністративне

Калінінський районний суд м.Горлівки

Васильєва І.А.

Постанова від 31.12.2009

Адміністративне

Приморський районний суд Запорізької області

Булашев Роман Леонідович

Постанова від 23.11.2009

Адміністративне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Черновськой Геннадій В'ячеславович

Ухвала від 10.04.2009

Адміністративне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Шевченко Сергій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні