Справа № 1-26/2011
1/219/1/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.09.2020 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Хомченко Л.І.
секретаря Халаджи А.В.
за участю прокурора Овчаренка О.Ф.,
захисників Ритов О.М., Басан Ю.П..
підсудного ОСОБА_1 ,
представника потерпілої Коломієць О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м .Бахмут кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчинені злочинів, передбачених ст.ст.121ч.1,162 ч.2 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження підсудному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту , мотивуючи наявністю ризиків , передбачених п.п.1,3,4 ч.1 ст.177 КПК України , який раніше не судимий, не має міцних соціальних зав`язків , раніше порушив підписку про невиїзд та з 2010 року перебував у розшуку, потерпілі є близькими особами підсудного , а свідки його знайомі, що створює ризик тиску на них, при цьому, більш м`які запобіжні заходи не в змозі гарантувати належну поведінку підсудного.
Захисники Ритов О.М.. , Басан Ю.П. заперечували проти клопотання , підсудний хворіє ,йому 60 років , ризики прокурором не доведені , він раніше не судимий ,просив відмовити у задоволенні клопотання та враховуючи стан здоров`я обвинуваченого обрати більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з визначення часу.
Підсудний підтримав захисників ,просив обрати йому більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з визначення часу.
Обраний відносно підсудного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту , спливає , з урахуванням його тривалості.
Вислухавши учасників процесу суд з урахуванням додержання принципу верховенства права , презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, змагальності сторін та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, принципу поваги до свободи особистості, мету застосування запобіжного заходу, час і місце скоєння злочину, приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, оскільки прокурор довів суду те, що інші більш м`які міри запобіжного заходу, не можуть забезпечити належну поведінку підсудного.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 22 КПК України , кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 8 Конституції України , в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Згідно з яким Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 21 Конституції України передбачено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Статтю 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Стаття 17 цієї Конвенції говорить про те, що жодне з положень цієї Конвенції не може тлумачитись як таке, що надає будь-якій державі, групі чи особі право займатися будь-якою діяльністю або вчиняти будь-яку дію, спрямовану на скасування будь-яких прав і свобод, визнаних цією Конвенцією, або на їх обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції.
Відповідно до статті 7 Загальної декларації прав людини всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Всі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.
Статтею 8 цієї Декларації передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами в разі порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом.
Відповідно до вимог ст. 2 КПК України , основним завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку ,що клопотання прокурора слід задовольнити ,продовжити запобіжний захід підсудному у виді цілодобовий домашній арешту терміном на 1 місяць ,так як такий запобіжний захід зможе забезпечити належну поведінку підсудного враховуючи стан здоров`я підсудного та наявні ризики передбаченим статтею 177 КПК України за даним кримінальним провадженням , а у задоволенні клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу на більш м`який у виді домашнього арешту з визначенням часу . слід відмовити
Керуючись ст. 177 , 181 , 183 , 194 КПК України .
УХВАЛИВ :
Клопотання прокурора про продовження підсудному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту задовольнити .
Продовжити запобіжний захід підсудному ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем його мешкання за адресою АДРЕСА_1 терміном на 1 місяць.
Строк дії ухвали про тримання особи під цілодобовим домашнім арештом до 7.10 .2020 року.
Копію ухвали надіслати для виконання Бахмутському ВП ГУ НП в Донецької області.
Попередити ОСОБА_1 що у разі порушення міри запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до нього може бути застосовано більш тяжкий запобіжний захід.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Донецького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, а підсудним в той же строк з моменту вручення копії ухвали.
У повному обсязі ухвала проголошена 9.09.2020 року.
Суддя Л .І .Хомченко
суддя Л.І.Хомченко
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91416952 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Хомченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні